راه اندازی آزمایشی تماس تصویری به وسیله تلفن همراه در یک اپراتور

به گزارش بازی ناتمام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر قابلیت تماس تصویری بدون احتیاج به نصب نرم افزار در یکی از اپراتور ها و برروی بعضی گوشی ها به شکل آزمایشی راه اندازی شده است.

راه اندازی آزمایشی تماس تصویری به وسیله تلفن همراه در یک اپراتور

به گزارش ایسنا، موضوع برقراری تماس تصویری به وسیله تلفن همراه برای اولین بار طی سال های گذشته و به وسیله اپراتور سوم تلفن همراه مطرح شد، اما پس از مدتی این طرح به علت برخی مخالفت ها متوقف شد؛ اگرچه پس از مدتی هر بار اعلام شد که مشکل این سرویس در آینده نزدیک حل می گردد، اما با گذشت سال ها مردم برای دسترسی به تماس تصویری به شبکه های اجتماعی و نرم افزار های موجود که از این امکان برخوردارند مراجعه می کردند.

اما در ارتباط با فعالیت های اپراتور سوم تلفن همراه در بحث برقراری امکان تماس تصویری، همان طور که در دولت های گذشته هم بر آن تاکید شد، بحث فرهنگ سازی و توجه به مباحث فرهنگی مهم اعلام و تاکید شده بود در این میان گاهی ممکن است افراد به علت این که اطلاعات دقیقی درباره نحوه برقراری تماس های تصویری ندارند، دستخوش نگرانی هایی شوند.

اپراتور سوم تلفن همراه مدعی بود که پیش از این در این زمینه تدابیر مختلفی اندیشیده تا از بروز هر نوع مشکل در این زمینه جلوگیری گردد و برای مکالمه با سیم کارت رایتل فرد از این اختیار برخوردار است که نوع مکالمه خود را به صورت صوتی یا تصویری انتخاب کند.

در نهایت پس از مخالفت ها و موافقت ها این سرویس در آن موقع راه اندازی نشد و درطی این سال ها صحبت و اقدامی دراین رابطه هم انجام نشد تا اینکه زمستان سال گذشته وزیر ارتباطات و فناوری خبر نو در این زمینه اعلام نمود و گفت به زودی تماس تصویری به وسیله تلفن همراه بدون نصب نرم افزار فعال خواهد شد که هزینه زیادی نخواهد داشت؛ اما جزییات دقیق و نحوه فعال سازی و سرویس دهی این خدمت به طور دقیق اعلام نشد.

در همین رابطه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی درباره آخرین شرایط تماس تصویری به وسیله اپراتور های تلفن همراه بدون احتیاج به نصب نرم افزار اظهار کرد: درباره تماس تصویری، تعرفه اش در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده و به تصویب هیأت وزیران هم رسید و به اپراتور ها ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد:، اما برای راه اندازی این سرویس، احتیاجمند همراهی تولیدنمایندگان گوشی هم هستیم؛ برخی از تولیدنمایندگان گوشی باید این قابلیت را برروی گوشی هایی که در ایران موجود است فعال نمایند؛ در حال حاضر این سرویس برروی برخی گوشی ها به وسیله یکی از اپراتور ها به شکل آزمایشی راه اندازی شده و با تولیدنمایندگان گوشی هم در حال رایزنی هستیم، اما در حوزه کاری ما نیست.

زارع پور با بیان اینکه به صورت کلی، گوشی، سخت افزار، ثبت سفارش و واردات آن برعهده وزارت صمت است، گفت:، اما ازسوی دوستان وزارت صمت و وزارت امور خارجه درحال پیگیری هستیم که تولیدنمایندگان خارجی این مدل گوشی ها، این قابلیت را فعال و هموطنان عزیز بتوانند از آن استفاده نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1402 بروزرسانی: 23 فروردین 1402 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1717

به "راه اندازی آزمایشی تماس تصویری به وسیله تلفن همراه در یک اپراتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی آزمایشی تماس تصویری به وسیله تلفن همراه در یک اپراتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید