سامانه بارشی یکشنبه وارد کشور می گردد

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران: سازمان هواشناسی ازی ورود سامانه بارشی به کشور و بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده در نوار شمالی اطلاع داد.

سامانه بارشی یکشنبه وارد کشور می گردد

به گزارش تسنیم، بر اساس پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده بارش های پراکنده برای گلستان، مازندران، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی و فردا رگبار پراکنده و رعدوبرق برای ارتفاعات البرز مرکزی، شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل پیش بینی شده است.

یکشنبه و دوشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی و عبور امواج تراز میانی در نوار شمالی کشور رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی روی می دهد و روز سه شنبه بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، امروز در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور و در بعضی منطقه ها استان های قم، مرکزی، اصفهان و جنوب تهران در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می گردد. یکشنبه و دوشنبه هفته آینده دریای خزر و طی 5 روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد با جهت جنوب شرقی و افزایش ارتفاع امواج

رستوران های روباز مشهد

رستوران نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

زمان آغاز: صبح آدینه 1402/04/23

زمان انتها: ظهر یکشنبه 1402/04/25

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع امواج بویژه دردریای عمان و شرق تنگه هرمز با حداکثر سرعت 12 متر برثانیه و ارتفاع امواج 1.5 متر

منطقه اثر: دریای عمان و تنگه هرمز و منطقه ها ساحلی شرق خلیج فارس

اثر مخاطره: اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک ، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ، احتمال اختلال در تردد کشتی های تجاری در دریای عمان.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک به ویژه در دریای عمان و شرق تنگه هرمز خودداری از فعالیت های تفریحی و شنا و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن کشتی های تجاری.

توصیف سامانه: افزایش گرادیان فشار سطح زمین

زمان انتها: آدینه 1402/04/23

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در نواحی مستعد همراه با گرد و خاک

منطقه اثر:

آدینه 1402/04/23: قم، مرکزی، جنوب تهران، اصفهان، نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و شرق فارس.

اثر مخاطره: در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهن سال

توصیه: اجتناب از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و بچه ها، پرهیز از فعالیت کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و احتیاط در فعالیت های کشاورزی.

توصیف سامانه: افزایش شدید گرادیان فشار سطح زمین همراه با حاکمیت بادهای 120 روزه

زمان انتها: آدینه 1402/04/23

نوع مخاطره: وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و در نواحی مستعد طوفان شن

منطقه اثر:

آدینه 1402/04/23: جنوب شرق خراسان رضوی، نیمه شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: در بستر رودخانه های خشک شده طوفان شن، خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، تیرهای برق، داربست ها و سازه های موقت، سقوط اشیا از ارتفاعات و شکستن نهال ها و درختان کهنسال.

توصیه: اجتناب از حضور در فضای باز، عدم تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، پرهیز از فعالیت های عمرانی، دوری از عبور و مرور، عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و اجتناب از فعالیت های باغی و زراعی.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 تیر 1402 بروزرسانی: 23 تیر 1402 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1756

به "سامانه بارشی یکشنبه وارد کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی یکشنبه وارد کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید