تور استرالیا ارزان: سویه های تازه استرالیایی و چینی خطرناک است؟

به گزارش بازی ناتمام، فوق تخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه در مورد سویه استرالیایی و حتی چینی هنوز گزارش جدیدی منتشر نشده است، گفت: در هر صورت بیشترین نگرانی ما در مورد افرادی است که واکسن نزده اند و از ایمنی پائین تری برخوردار هستند، چون متأسفانه آن ها حتی در برابر اومیکرون نیز ایمن نیستند.

تور استرالیا ارزان: سویه های تازه استرالیایی و چینی خطرناک است؟

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی اسداللهی امین با اشاره به شایعاتی که در مورد اعلام خاتمه کرونا از طرف سازمان جهانی بهداشت منتشر شده، مطرح نمود: این سازمان خاتمه کرونا را اعلام ننموده و فقط گفته در آمریکا به اتمام رسیده، اما این به معنی خاتمه کرونا نیست، همان طور که در خبر ها هم داشتیم که در استرالیا دو سویه نو پیدا شده و در شهر هایی از چین نیز پاندمی شروع شده است، البته هنوز معلوم نیست که این سویه ها تا چه حدی خطرناک بوده و بیماری زایی دارند و گزارشی در این خصوص منتشر نشده است.

وی در ادامه یادآور شد:، اما این نشان می دهد که چرخش ویروس متأسفانه قطع نشده و تا وقتی که ماسک نزنیم و رعایت های کامل را انجام ندهیم احتمال این چرخش هست، بنابراین باید خیلی حواس مان را جمع کنیم، چون ممکن است با پرواز هایی که هست این ویروس ها وارد کشور شده و ما گرفتاری های نو هم پیدا کنیم؛ بنابراین توصیه رئیس سازمان جهانی بهداشت هم همچنان ادامه واکسیناسیون است که وزارت بهداشت ایران هم ابلاغیه تزریق دوز چهارم را برای کسانی که سیستم ایمنی پائینی دارند، افراد بالای 70 سال و پرسنل درمانی صادر نموده و این در شرایطی است که هنوز 50 درصد افراد هنوز دوز سوم را هم تزریق نکردند.

این پزشک متخصص بعلاوه توضیح داد:، چون مخصوصا اگر فاصله ما با آخرین بار درگیری مان بالای چهار ماه تا شش ماه گردد آنتی بادی در بدن کاهش پیدا می نماید و کاهش آنتی بادی هم مساوی با ابتلای مجدد است. ما الان اومیکرون را داریم که مثل سرماخوردگی خفیف است که این هم که گزارش آمار ابتلا پائین آمده به علت این است که مردم اصلا تست نمی دهند و، چون بیماری در حد خفیف است نیازی به تست دادن نمی بینند و در منزل استراحت می نمایند و این به معنی کاهش بیماری نیست.

اسداللهی امین با اشاره به اینکه ممکن است اگر سویه های نوی که در استرالیا و چین هست به ایران بیاید باز با سویه ها و موارد نو بیماری روبرو شویم، اظهار کرد: بنابراین تأکید می کنم که هنوز برترین و امن ترین راه پیشگیری، واکسیناسیون، استفاده از ماسک و دوری از اجتماعات است و حتما افراد سنین بالای 70 سال به ویژه افرادی که چهار ماه از تزریق آخرین نوبت واکسن و یا بیماری شان می گذرد باید دوز چهارم را نیز تزریق نمایند. اگر از این پاندمی خارج شویم احتمال انتقال و جهش کاهش پیدا می نماید در این حالت خیال مان راحت است و می گوئیم یک بار در سال یادآور بزنیم، اما هنوز در شرایط پاندمی هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا جنگ بین واکسن ها و اینکه کدام واکسن بهتر است اینقدر جدی بود گفت: نه، امروز شاهد هستیم که این مباحث دیگر خیلی جدی نیست، اما این وسط موضوعی که خیلی باعث تفاوت افراد شد و جدی بود تفاوت بین واکسن نزده ها و واکسن زده ها بود. چون حتی شاهد بودیم بعضی افرادی که واکسن نزده بودند حتی با درگیری به اومیکرون هم فوت کردند.

این فوق تخصص بیماری های عفونی در ابتدا با تأکید براینکه باید واکسیناسیون بچه ها بالای 9 سال هم جدی گرفته گردد، مطرح نمود: ضمن اینکه باید کلاس ها حتی المقدور در فضای باز برگزار شده و کلاس ها و سرویس های مدارس خیلی متراکم نباشد، در کنارش باید حتما به واکسیناسیون هم توجه گردد که این چرخه بشکند، وقتی این بیماری در کشور آندمیک شد و چرخه شکست دیگر از سویه های نو هم نمی ترسیم که پاندمی ایجاد کند، چون اینطور نیست که بیماری را گرفتیم و دیگر شدید نمی گیریم، چون ممکن است بار ها به این بیماری حتی از نوع اومیکرون مبتلا شوید و خود این بیماری عوارض کوتاه مدت و بلندمدت خودش را بر جای می گذارد و این عوارض به مرور زمان خودش را نشان می دهد.

اسداللهی امین در خاتمه با اشاره به اینکه در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امیراعلم بیمار کرونایی نداریم، اظهار کرد: الان خوشبختانه بیمار بستری نداریم و اکثرا سرپایی هستند و سابقه ایمنی درگیری اخیر دارند که یا با واکسن و یا با بیماری ایجاد شده و اغلب با گلودرد مراجعه می نمایند و این یکی از علائم هوشیار است که فعلا ویروس وجود دارد، اما ممکن است به علت جهش هایی که داریم شکل ویروس تغییر نموده و بیماری شدید گردد و سابقه ایمنی ما روی آن تأثیری نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1526

به "تور استرالیا ارزان: سویه های تازه استرالیایی و چینی خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: سویه های تازه استرالیایی و چینی خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید