عراق باید از اماکن دیپلماتیک ایران صیانت کند ، هدف مذاکرات تهران-ریاض امور دوجانبه و منطقه ای است

به گزارش بازی ناتمام، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن حوادث شب گذشته مقابل کنسولگری ایران در کربلا، از دولت عراق خواست به وظایف خود در حمایت از اماکن دیپلماتیک ایران عمل کند.

عراق باید از اماکن دیپلماتیک ایران صیانت کند ، هدف مذاکرات تهران-ریاض امور دوجانبه و منطقه ای است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده در نشست رسانه ای هفتگی خود با محکوم کردن اقدام شب گذشته در حمله عده ای به کنسولگری ایران در کربلا گفت: ما حمله به اماکن دیپلماتیک خود در عراق را شدیداً محکوم می کنیم و از دولت عراق می خواهیم به وظایف خود در صیانت از اماکن دیپلماتیک ایران با کمال دقت عمل کند.

وی ادامه داد: شب گذشته وزارت امور خارجه یادداشت اعتراضی به سفارت عراق در ایران تسلیم کرد. انتظار ما از دولت عراق این است که به وظایف خود در این حوزه عمل کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به گفت وگوی تلفنی اخیر وزیران امور خارجه ایران و سوریه گفت: در این گفت وگو تلفنی، دعوتی از آقای ظریف صورت گرفت که این دعوت از سوی آقای ظریف پذیرفته شد.

سعید خطب زاده در خصوص اخبار منتشر شده در ارتباط با رایزنی های ایران و عربستان و تایید انجام این مذاکرات از سوی مقامات سعودی هم گفت: هدف گفت وگوها هم مسائل دو جانبه و هم مسائل منطقه ای بوده است. ما همیشه ازاین گفت وگو ها در هر سطح و در هر شکلی استقبال می کنیم و این سیاست جدید ما نیست.

وی در خصوص اخبار منتشر شده درباره سفر ظریف به امارات گفت: سفر آقای ظریف به این کشور در دستور کار بوده است و هر وقت که موقعیت آن فراهم گردد، انجام می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1144

به "عراق باید از اماکن دیپلماتیک ایران صیانت کند ، هدف مذاکرات تهران-ریاض امور دوجانبه و منطقه ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق باید از اماکن دیپلماتیک ایران صیانت کند ، هدف مذاکرات تهران-ریاض امور دوجانبه و منطقه ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید