اخبار سیاسی

روسیه از برقراری آتش بس در امتداد خط درگیری قره باغ اطلاع داد

فارس نوشت: سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته آتش بس در امتداد خط درگیری ها در منطقه قره باغ کوهستانی برقرار شده است.

11 آذر 1399

ارسال دفاعیه پرسپولیس در پرونده آل کثیر به AFC؛ تصمیم نهایی با کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا

خبرگزاری خبرنگاران- قرار است عصر امروز (آدینه) این لایحه به کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال گردد.

10 آذر 1399

شناسایی 194 هزار واحد مسکن خالی برای اخذ مالیات

خبرنگاران-وزیر راه و شهرسازی گفت: تا به امروز 194 هزار واحد مسکونی خالی که مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند، شناسایی و به ساز امور مالیاتی کشور معرفی شده اند.

7 آذر 1399

خبرنگاران کرملین: به تحریم های جدید اتحادیه اروپا پاسخ می دهیم

مسکو - خبرنگاران - دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت که کشورش به تحریم های جدید اتحادیه اروپا که در خصوص مسمومیت ادعایی الکسی ناوالنی فعال سیاسی روس وضع شده، پاسخ خواهد داد.

7 آذر 1399

نگرانی عمده معماران نظم موجود جهانی از فردای انتخابات آمریکا چیست؟

در حال حاضر آمریکا دچار وضعیتی شده که بسیاری از کشورها مهم نیست چه کسی برنده انتخابات نوامبر خواهد شد، بلکه این مهم است که افول آمریکا با ترامپ یا بایدن تا کجا ادامه خواهد یافت.

7 آذر 1399

عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا آنالیز شد

جلسه بحث وبررسی عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا، به ریاست دکتر اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی، برگزار و بر لزوم تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، تاکید شد.

3 آذر 1399

هر دو حزب آمریکا در سرنگونی جمهوری اسلامی توافق دارند ، شرطی کردن جامعه مضر است

کارشناس مسائل آمریکا گفت: مشکل ایران و آمریکا در دوره بایدن هم حل نخواهد شد، البته امکان اجماع سازی دموکرات ها علیه ایران بیشتر است.

2 آذر 1399

زیان 16 تریلیون دلاری کرونا بر اقتصاد آمریکا

تحقیقات جدید نشان داده که اقتصاد آمریکا ممکن است به واسطه تاثیر مخرب شیوع کووید -19، مبلغ 16 تریلیون دلار در هر دو بخش تولید و زندگی مردم، زیان بیند.

27 آبان 1399

توافق کشورهای اروپایی برای تحریم مقامات روسی

کشورهای اروپایی روی طرح مشترک آلمان- فرانسه برای تحریم بعضی مقامات روسی به دلیل دست داشتن در پرونده مسمومیت منتقد سرسخت کرملین به توافق رسیده اند.

22 آبان 1399

خبرنگاران سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد فراخوان داد

تهران- خبرنگاران- فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از سوی دبیرخانه این جایزه منتشر شد.

21 آبان 1399

کشف 59 تابوت 2600 ساله در قاهره

خالد العنانی وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر، مطرح نمود: باستان شناسان مصری ده ها تابوت باستانی را در یک گورستان عظیم در جنوب قاهره پیدا نموده اند.

17 آبان 1399

آمریکا هواپیمایی امارات رابخاطر عبور ازحریم هوایی ایران جریمه کرد

به گزارش خبرنگاران، وزارت حمل و نقل آمریکا از جریمه شرکت هواپیمایی امارات در سال 2019 به دلیل عبور از حریم هوایی ایران اطلاع داد.

16 آبان 1399

نفت و تورم در بودجه 1400

بخشنامه بودجه سال 1400 روز گذشته به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد و در قالب این بخشنامه رئیس جمهوری چارچوب و سیاست های پیش بینی شده برای لایجه بودجه سال آینده را گفت. بر اساس این بخشنامه و اظهارات روزهای اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به نظر می رسد که...

15 آبان 1399

تحلیل مناظره ترامپ و بایدن ، چرا برخی بایدن را برنده مناظره می دانند؟

به گزارش خبرنگاران، انتخابات آمریکا در راه است و در واقع ماه آخر رقابت برای نامزدهای انتخاباتی است. انتخاباتی که تنها برای آمریکا مهم نیست بلکه خیلی از کشورها نیز با دقت آن را دنبال می کنند زیرا نتیجه هرچه باشد اثرش را روی کشورهای دیگر نیز خواهد گذاشت.

14 آبان 1399

برایان هم مثل جان ناکام از کاخ سفید رفت

دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره کناره گیری برایان هوک نوشت: برایان هم مثل جان ناکام از کاخ سفید رفت، شاید مایک هم قبل از رفتن دونالد مجبور گردد چمدانهایش را ببندد.

9 آبان 1399

یاری بلومبرگ به بایدن صدای ترامپ را درآورد

ایسنا نوشت: میلیاردر آمریکایی که خودش از رقابت های نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 کنار کشید میخواهد 100 میلیون دلار به کمپین جو بایدن در ایالت فلوریدا یاری کند.

9 آبان 1399

قالیباف در مقام لاریجانی

شاید اگر پس از نتایج کسب شده در یازدهمین و دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران و پیروزی به نسبت قاطع حسن روحانی بر محمدباقر قالیباف و سیدابراهیم رییسی به عنوان جدی ترین رقبایش، به فعالان سیاسی و ناظران از کنار هم نشستن آنان و هماهنگی شان برای عبور...

6 آبان 1399

حمایت بزرگترین گروه حزب حاکم ژاپن از نخست وزیری سوگا

خبرگزاری رسمی ژاپن امروز (سه شنبه) از حمایت بزرگترین گروه حزب حاکم این کشور از دبیر کابینه برای پست نخست وزیری اطلاع داد.

30 مهر 1399

تصویری از تجمع اعتراضی پرسپولیسی ها مقابل باشگاه

شماری از طرفداران تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به شرایط فعلی، مقابل این باشگاه حاضر شدند.

27 مهر 1399

بسترسازی برای بازسازی 2000 دستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح مهمترین چالش های بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری از اتخاذ تصمیماتی برای بازسازی 2000 دستگاه اتوبوس درون شهری اطلاع داد.

27 مهر 1399
تعداد: (189)