اخبار سیاسی

معرفی تعدادی از معروف ترین شهرهای پایدار جهان

وقتی واژه شهر مدرن و پیشرفته را میشنویم، ناخودآگاه شهرهایی مثل پاریس، لندن یا نیویورک به ذهنمان می آیند. به راستی، چه عواملی باعث می شوند تا یک شهر را پیشرفته بدانیم؟ پیشرفته و مدرن بودن شهرها به چه ملاک هایی بستگی دارد؟ آیا فقط پیشرفت صنعتی در یک شهر...

16 مرداد 1401

گروسی: آماده از سرگیری فعالیت های ضروری در ایران هستیم

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان اینکه آژانس زمینه ها و رویه های مختلفی را به ایران پیشنهاد نموده است، گفت: این پیشنهاد ها همچنان وجود دارد و آژانس آماده از سرگیری فعالیت های ضروری در ایران است.

2 مرداد 1401

مخالفت با تبدیل شرایط استخدامی پذیرفته شدگان آزمون های استخدام ادواری

طرحی در مجلس در دست آنالیز است که میخواهد در مورد شرایط قراردادهای پذیرفته شدگان آزمون های استخدامی در دستگاه های اجرایی اعلام نظر کند و شرایط آنها را معین تکلیف نماید. این طرح که به نام تبدیل شرایط پذیرفته شدگان آزمون های استخدام ادواری معروف است، به...

27 تیر 1401

عزیزی خادم 2 سال محروم شد

بر اساس اعلام کمیته استیناف پیرامون تجدیدنظرخواهی شهاب الدین عزیزی خادم نسبت به دادنامه کمیته اخلاق با توجه به محتویات پرونده، ملاحظه سوابق و دفاعیات در مورد تخلفات انتسابی و مفاد لایحه نظر به اینکه ایراد وارده از سوی وی مبنی بر فقدان صلاحیت کمیته...

17 تیر 1401

اهدای پیراهن طارمی به پسربچه ای از شهر حریفان پورتو

مرتضی دامن پاک جامی سفیر ایران در پرتغال با انتشار پیامی نوشت: لورنس، نوجوان پرتغالی مقیم لیسبون طرفدار سرسخت تیم پورتو و مهدی طارمی است. در جشن قهرمانی این تیم به پورتو رفت تا طارمی را ببیند و پیراهن شماره 9 او را درخواست کند، اما پیروز نشد. امروز با پدر...

12 تیر 1401

پاکستان سازوکار تهاتر با ایران را ابلاغ کرد

تهران (پانا) - وزارت بازرگانی پاکستان در اقدام نهایی برای تقویت تجارت دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران، قانون و ضوابط برای عملیاتی کردن سازوکار تهاتر میان 2 کشور را صادر کرد.

6 تیر 1401

وزیر نیرو: 300 شهر در شرایط تنش آبی قرار دارند

وزیر نیرو گفت: حدود 300 شهر از جمله برخی از شهر های بزرگ و مراکز استان ها در وضع تنش آبی واقع شده است که رفع این مشکل در صدر طرح های زیربنایی قرار گرفته است و دولت از آن حمایت کامل می کند.

4 تیر 1401

هند در پی تبدیل شدن به مقصد اول استارت آپ های جهان

هند در پی تبدیل شدن به مقصد اول استارت آپ های جهان است. در حال حاضر بیش از 65 هزار استارت آپ در هند در حوزه های مختلف نظیر هوش مصنوعی و فناوری نانو فعالیت می کند.

27 خرداد 1401

کره شمالی سالگرد تولد بنیانگذار این کشور را بدون رژه نظامی برگزار کرد

کره شمالی یک صد و دهمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار این کشور را در میدان اصلی پیونگ یانگ و بدون رژه نظامی برگزار کرد.

21 خرداد 1401

هزینه های سفر به هانگزو

هزینه های سفر به هانگزوهانگز مرکز استان ژجیانگ در چین است که جمعیت آن 6 میلیون تن است و شهری زیبا با ویژگی های مالی، فرهنگی و سیاسی خاص خودش که در چین از نظر مالی در رتبه دوم است. شاید به همین علت است که هر سال در حدود 20 میلیون گردشگر و گردشگر خارجی و از سراسر...

17 خرداد 1401

تور ارزان تایلند: تایلند گردشگری پزشکی را در پساکرونا ترویج خواهد نمود

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، تایلند گردشگری پزشکی را در پساکرونا ترویج خواهد نمود.

6 خرداد 1401

المیادین: ائتلاف سعودی توقف عملیات نظامی در یمن را گفت

ائتلاف متجاوز سعودی از توقف عملیات نظامی خود علیه یمن خبر داد.

4 خرداد 1401

کتاب فرقه ترامپ منتشر شد

ترجمه کتاب نو استیون حسن متخصص و پژوهشگر شناخته شده حوزه فرقه ها و کنترل فکر وارد بازار نشر شد. این کتاب با عنوان فرقه ترامپ به خوبی نشان می دهد که چگونه مدیریت فرقه مآبانه ترامپ و اطرافیانش، باعث کنترل فکر و مغزشویی هوادارانش شده و این اتفاق چه آسیب های...

23 اردیبهشت 1401

تور ارزان اروپا: تغییر سبک خرید میوه؛ خرید دانه ای به سبک اروپایی ها

در ایام شب عید سال جاری، گرانی میوه و کاهش قدرت خرید، سبک خرید میوه را از کیلویی به خرید دانه ای یا خرید با وزن پایین تغییر داده است.

19 اردیبهشت 1401

تور دوحه: انتصاب سفیر تازه لیبی در قطر پس از سالها

خبرگزاری خبرنگاران-یک منبع سیاسی مطلع در لیبی امروز سه شنبه خاطرنشان کرد که دولت این کشور پس از قطع روابط دیپلماتیک با قطر از سال 2016، اکنون به انتصاب سفیر در دوحه اقدام نموده است.

15 اردیبهشت 1401

لرستان در آن جایگاهی که باید قرار ندارد

خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان، گفت: امروز شاهد گوشه ای از ظرفیت های استان بودیم اما متأسفانه اکنون لرستان در آن جایگاهی که باید قرار ندارد.

9 اردیبهشت 1401

تور عمان لحظه آخری: وزیر خارجه عمان از نقش کشورمان در برقراری آتش بس در یمن تقدیر کرد

تهران (پانا) - بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در خصوص بعضی مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک از جمله برقراری آتش بس در یمن و بعلاوه مذاکرات وین مصاحبه و گفتگو...

2 اردیبهشت 1401

معرفی نخستین سفیر آب خراسان رضوی در تربت جام

مدیر روابط عمومی آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: دانش آموز تربت جامی به عنوان نخستین سفیر نجات آب در خراسان رضوی معرفی گردید.

30 فروردین 1401

نگرانی از افزایش موارد بستری مبتلایان به اُمیکرون

تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت گفت با توجه به توسعه سویه اُمیکرون، نگرانی از افزایش موارد بستری و ایجاد پیک نو در هفته های آینده وجود دارد.

24 فروردین 1401

پیام تبریک وزیر امور خارجه کرواسی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

وزیر امور خارجه و اروپایی کرواسی با ارسال پیامی به وزیر امور خارجه کشورمان، سالگرد پیروزی انقلاب و روز ملی جمهوری اسلامی ایران را صمیمانه تبریک گفت و برای کشور و ملت ایران صلح و رفاه آرزو کرد.

6 فروردین 1401
تعداد: (359)