اخبار سیاسی

خبرنگاران نشریه تایم: شکاف سیاسی در آمریکا، ویروسی که واکسن ندارد

تهران - خبرنگاران - نشریه تایم در نوشتاری، با بیان اینکه جو بایدن پس از روی کارآمدن با چالش های بسیاری روبه رو است و چه بسا واکسن کرونا، فوری ترین چالش او برای مهار ویروس کرونا باشد اما این رئیس جمهوری برای ترمیم شکاف های سیاسی در نظام آمریکا واکسنی ندارد....

15 اسفند 1399

در دیدار ظریف با لاوروف چه گذشت؟

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در دومین مقصد سفرش به منطقه بعد از جمهوری آذربایجان وارد مسکو شد، با حضور در محل وزارت امور خارجه روسیه با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و به گفتگو نشست.

10 اسفند 1399

رضایت افکار عمومی از بازگشت قیمت ها به آگهی های اینترنتی

دو هفته بعد از بازگشت قیمت خانه و خودرو به آگهی های اینترنتی، بازار به تعادل و آرامش نسبی رسیده است. دیگر خبری از افزایش افسارگسیخته قیمت ها نیست و دلالان برای سوء استفاده از عدم شفافیت و زیرزمینی شدن قیمت گذاری، در تنگنا قرار گرفتند. در هفته های اخیر...

10 اسفند 1399

ممنوعیت راهپیمایی در اتریش

خبرگزاری خبرنگاران- پلیس اتریش راهپیمایی های مختلفی که قرار بود در روز های سرانجام این هفته در وین به منظور مخالفت با محدودیت های کرونایی دولت برگزار شود را ممنوع اظهار داشت.

10 اسفند 1399

چین گذرنامه بریتانیا را برای هنگ کنگی ها به رسمیت نمی شناسد

سخنگوی وزارت خارجه چین روز آدینه بیان کرد که این کشور از 31 ژانویه 2021 / 12 بهمن 1399/، دیگر گذرنامه ملی انگلیسی (British National (Overseas) Passport) را به عنوان گواهی معتبر مسافرت و مدرک هویتی به رسمیت نمی شناسد و در این راستا حق اتخاذ تدابیر بیشتر را برای خود محفوظ می داند.

9 اسفند 1399

رایزنی وزیران خارجه آمریکا و عمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، در تماس تلفنی با بدر بن حمد البوسعیدی همتای عمانی خود درباره اوضاع منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.

8 اسفند 1399

دانش آموزان 4 هزار مدرسه در کانکس درس می خوانند

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: 4 هزار مدرسه کانکسی در کشور وجود دارد که تلاش می کنیم با احداث مدارس مقاوم و درخور شان دانش آموزان بساط این مدارس را برچینیم.

6 اسفند 1399

چگونه آزادی یک مجرم جنسی در کره جنوبی منجر به تغییر قانون شد

اواخر سال 2020، کاهش مجازات و آزادی مردی که در کره جنوبی به تجاوز وحشیانه به یک کودک محکوم شده بود، سرو صدای زیادی در رابطه با کارآمدی سیستم قضایی این کشور به راه انداخت.

29 بهمن 1399

دریافت قهوه و ساندویچ، در ازای اهدای خون آلوده به ایدز ، داعیه داران دروغین حقوق بشر به دنبال موش آزمایشگاهی برای تست واکسن کرونا

حقه بازی و حیله گری آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی دیگر بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از مردم زخمی عمیق از مدعیان دروغین حقوق بشر بر پیکر خود دارند.

26 بهمن 1399

مشمولین جدید سهام عدالت در بهمن ماه مشخص می شوند

طبق گفته نمایندگان مجلس قرار است در ماه آینده لیست مشمولان جدید سهام عدالت معین شود. بسیاری از افرادی که قبلا سهام عدالت نگرفته اند به دنبال ثبت نام هستند. روش تخصیص سهام عدالت جدید چگونه است؟

26 بهمن 1399

رسوم را از ازدواج ها حذف کنیم یا مخارج رسوم؟

خبرنگاران/قم پژوهشگر پژوهشکده زن و خانواده گفت: آنچه باید حذف شودهزینه های اضافی مراسم ازدواج است نه اصل رسوم مربوط به ازدواج و تشکیل خانواده که مهمترین اتفاق شادی بخش برای خانواده های ایرانی است.

22 بهمن 1399

معاون اشرف غنی: طالبان حق ندارد قرائت خود از اسلام را تحمیل کند

معاون رئیس جمهور افغانستان گفت که حفظ نظام سیاسی، قانون اساسی و حقوق بشر غیرقابل معامله است و طالبان حق ندارد قرائت خویش را از اسلام بر مردم تحمیل کند.

15 بهمن 1399

پیغام ایران به آمریکا و عراق: دنبال تنش نیستیم

روز گذشته رسانه ها سفر غیر منتظره یک هیاتی عراقی به تهران خبر دادند. سخنگوی وزارت خارجه گفت که سفر یک مقام ارشد عراقی به ایران به دعوت تهران اجرا شده است.

14 بهمن 1399

خبر الیزه از بهبودی حال ماکرون

خبرنگاران : کاخ الیزه از بهبودی حال رئیس جمهور فرانسه که به کرونا مبتلا شده و در قرنطینه به سر می برد، اطلاع داد.

11 بهمن 1399

خبرنگاران پنجم دی ماه با مهمترین اخبار کرونا در استان ها

استانها - خبرنگاران- سرعت ابتلا به کرونا در کشور به استناد آمارهای ستاد ملی مقابله با کرونا و به مدد اجرای محدودیت ها و رعایت شیوه نامه ها مسیری رو به کاهش را طی می نماید و تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا نیز اکنون به زیر 200 نفر رسیده که تداوم این فرایند نیازمند...

9 بهمن 1399

ترامپ بودجه نظامی آمریکا را وتو کرد

خبرنگاران : رئیس جمهور آمریکا قانون اختیارات دفاع ملی (بودجه نظامی) این کشور برای سال 2021 که به تازگی در مجلس سنای آمریکا به تصویب رسیده بود را وتو کرد.

9 بهمن 1399

ملاقات سفیر ایران با وزیر انرژی تاجیکستان

در دیدار سفیر ایران با وزیر انرژی تاجیکستان آخرین موضوعات مالی روابط دوجانبه مورد گفتگو نهاده شد.

8 بهمن 1399

ارتباطات شتاب دهنده حوزه اطلاع رسانی و آگاهی است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر همه ابزارها ریلی و جاده ای و مرزی فراهم شود آن چیزی که می تواند شتاب دهنده در حوزه اطلاع رسانی، آگاهی و آموزش و تجارت باشد وجود ارتباطات قوی و گسترده است.

8 بهمن 1399

تعلیق همکاری پنتاگون با بایدن

خبرنگاران:وزیر دفاع دولت ترامپ دستور داد همکاری با تیم انتقالی جو بایدن به حالت تعلیق درآید.

5 بهمن 1399

معروف ترین حراج های فوتبال

حراج مشهورترین یادگار های ستارگان یا رویداد های خاص دنیای فوتبال، اتفاقی بسیار رایج است و همه جای دنیا رخ می دهد. حالا اگر پای دیگو مارادونا، افسانه آرژانتینی این رشته ورزشی در میان باشد که دیگر تکلیف روشن است.

5 بهمن 1399
تعداد: (244)