قیمت این خودرو 25 میلیون گران شد

به گزارش بازی ناتمام، آنالیز روند قیمت خودروهای پرتقاضا در بازه یک هفته ای نشان می دهد بعضی خودروها افزایش قیمت را تجربه کردند؛ به طور مثال خودروی دنا با افزایش 25 میلیونی تا حوالی 620 میلیون تومان بالا آمد.

قیمت این خودرو 25 میلیون گران شد

آنالیز قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا نشان می دهد بیشتر محصولات پرتقاضا با قیمت هفته گذشته خود در بازار داد و ستد می شدند. با این حال همچنان مشتریان آن طور که باید و شاید به بازار وارد نمی شوند زیرا منتظر ریزش قیمت ها در بازار هستند. اما بازار این هفته خودرو بیش از آنکه به کام سایپایی ها باشد بیشتر به کام ایران خودرویی ها بود. در حالی که بیشتر محصولات ایران خودرو بر طبل رشد قیمت می کوبند اما محصولات سایپا نه تنها نیش ترمزی در جاده قیمتی زدند که تعدادی نیز با سرعت کم در حال دنده عقب گرفتن در جاده یاد شده دیده شدند.

بازار خودروهای پرتقاضا در هفته ای که گذشت حکایت از صدر نشینی دنا معمولی در جدول رشد قیمت ها دارد. اما قعرنشین این جدول نیز کوییک معمولی با افتی 1.5 درصدی طی یک هفته بود.

دو محصول سایپا در مدار صعودی قیمت

آنالیز قیمت محصولات سایپا از افت و توقف قیمت آنها در بازه یک هفته ای خبر می دهد اما در میان محصول نارنجی های جاده مخصوص دو استثنا وجود دارد و آن کوییک R و شاهین است. قیمت این خودروهای محبوب خودروساز ساکن کیلومتر 15 جاده مخصوص در هفته منتهی به 13 بهمن ماه امسال به ترتیب رشدی 1.5 درصدی و یک درصدی را به خود دیده است. در شرایطی که کوییک R در جاده رشد قیمت به جلو حرکت نموده شاهد هستیم که مدل معمولی این خودرو در نقطه مقابل آن افتی 1.5 درصدی را در بازه ذکر شده در کارنامه خود ثبت کردند.

قیمت ساینا ثابت ماند، قیمت خانواده تیبا افت کرد

ساینا توانست قیمت هفته گذشته خود را در هفته جاری حفظ کند. این سدان کوچک از سوی فروشندگان با قیمت 310 میلیون تومان عرضه شد. اما دو عضو خانواده تیبا یعنی تیبا صندوقدار و تیبا 2 (هاچ بک) با کاهش قیمت به کار خود در این هفته سرانجام دادند. البته تیبا صندوقدار به نسبت مدل بدون صندوق کاهش قیمتی کمتری را به خود دید. این خودروی صندوق دار دو میلیون تومان از قیمت خود را طی یک هفته از دست داد اما همین خودرو با مدل هاچ بک با افتی سه میلیون تومانی روبرو شدند.

پژو 207 با گیربکس دنده ای در لاین کُندروی جاده افزایش قیمت

پژو 207 دنده ای در بازار خودرو هر چند با سرعت کم اما همچنان به رشد قیمت خود ادامه می دهد این خودرو که ایران خودرویی ها در پی این هستند تا آن را جایگزین پژو 206 کند این هفته 5 میلیون تومان رشد قیمت را به نسبت هفته گذشته به خود دید و با قیمت حدود 605 میلیون تومان در بازار حضور داشت.

رشد قیمت سمند

فراوری سمند LX با موتور EF7 به نظر می رسد که متوقف شده باشد و اگر نشده روزهای آخر خود را سپری می نماید زیرا ایران خودرویی ها در پی این هستند تا مدل سورن پلاس را جایگزین آن نمایند. اما به رغم برنامه ریزی ایران خودرویی ها این محصول همچنان در میان متقاضیان محبوبیت خود را حفظ نموده است. سمند LX با موتور EF7 در هفته ای که گذشت حدود یک درصد به قیمت خود به نسبت مدت مشابه هفته گذشته افزود. این خودروی سدان این هفته با قیمت 510 میلیون تومان قابل خریداری بود.

رشد دور از انتظار دنا معمولی

ایران خودرویی ها دیگر دنا معمولی را از خطوط فراوری خود خارج نموده و در پی این هستند تا ذائقه مشتریان خود را به سه مدل دنایی که در سبد محصولاتی خود دارند،عادت دهند. دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس 5 سرعته دستی، دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس 6 سرعته دستی و دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک در حال حاضر در خطوط فراوری خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص حاضر هستند. اما مشتریان هنوز دنای معمولی را از یاد نبرده و به ان علاقمند هستند. این خودرو در هفته ای که گذشت رشدی بیش از 4 درصدی را به خود دید. هفته گذشته ای متقاضیان می توانستند آن را با قیمت حول و حوش 595 میلیون تومان خریداری نمایند اما در سرانجام هفته جاری قیمت آن تا حوالی 620 میلیون تومان بالا آمد.

دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتومات نیز رشد قیمت را به خود دید و با قیمتی نزدیک به 765 میلیون تومان در بازار حاضر بود.

تارا با گیربکس دستی نیز با قیمت هفته گذشته در بازار قابل خریداری بود. این خودرو با قیمتی حوالی 635 میلیون تومانی از سوی فروشندگان به خریداران عرضه شد.

رشد 10 میلیون تومانی هایما

هایما تنها محصول مونتاژی دو خودروساز بزرگ کشور بود که بعد از بازگشت تحریم ها خطوط فراوری ایران خودرو را ترک نکرد. تداوم حضور این خودرو در بازار سبب شد تا جایی در دل مشتریان برای خود دست و پا کند. مدل S7 پلاس این خودرو در هفته منتهی به 13 بهمن ماه امسال رشدی حدود 10 میلیون تومانی را به خود دید و با قیمت یک میلیارد و 380 میلیون تومان قابل خریداری بود.

منبع: اکو ایران

منبع: فرادید
انتشار: 16 بهمن 1401 بروزرسانی: 16 بهمن 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1692

به "قیمت این خودرو 25 میلیون گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت این خودرو 25 میلیون گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید