مخابرات تکالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی انجام نداده است

به گزارش بازی ناتمام، به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز سه شنبه در مراسم افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام با انتقاد از مجموعه مدیریتی شرکت مخابرات ایران گفت: مسائل این شرکت ارتباطی به نیروهای زحمتکش مخابرات ندارد و همه ما می دانیم اینها تصمیم یک نفر است.

مخابرات تکالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی انجام نداده است

وی با اشاره به عدم حضور شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام و نقدهای که سندیکای صنعت مخابرات از این مجموعه داشته است، گفت: نقدها از مجموعه مدیریتی شرکت مخابرات بسیار بجاست و همه ما می دانیم اینها تصمیم یک نفر است و همواره بوده و تداوم دارد.

وزیر ارتباطات ادعا کرد: مخابرات به تلکام نیامد و مطالبه اش این بود که تعرفه های مخابراتی را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه من در این باره به زودی با مردم صحبت می کنم، تاکید کرد: چگونه می شود شرکتی که 280 میلیارد تومان سود داشته به ضرر 900 میلیارد تومانی برسد!؟ اگر هزینه هایی بوده و گرفته نشده باید در این زمینه مرجع قانونی ورود کند و اگر ارزش سهام پایین آمده من موضوع را به صورت شفاهی و مکتوب به سازمان بازرسی منعکس کرده ام تا معین شود به چه دلیل بوده است.

وی گفت: باید معلوم شود بعد از افت شاخص سهام مخابرات، سهام خرد سهامداران را کدام مجموعه در بازار بورس جمع آوری کرده است. باید معین شود چه اتفاقاتی افتاده است.

وزیر ارتباطات گفت: ما بدهی مخابرات به کارکنان را که از سال 88 و پس از خصوصی سازی پرداخت نشده از جیب مردم پرداخت نخواهیم کرد.

جهرمی ادامه داد: اگر می خواهند بدهی پرسنل را بدهند املاک مازاد خود را بفروشند.

جهرمی گفت: مخابرات اگر می خواهد توسعه بدهد ما از آن حمایت می کنیم و دولت نیز سهم خود را در توسعه می آورد. ما تعرفه را برای توسعه افزایش می دهیم اما به دلیل خدمات سی سال پیش مخابرات تعرفه را افزایش نخواهیم داد.

وزیر ارتباطات مدعی شد: مخابرات تکالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی در شبکه ملی اطلاعات انجام نداده است. این شرکت جلوی توسعه بخش خصوصی را نیز گرفته است.

جهرمی با بیان اینکه همانطور که در مساله ارتباطات بین شهری جلوی انحصار مخابرات را گرفتیم، در موضوع ارتباطات درون شهری نیز این انحصار را می شکنیم. اگر زور مخابرات زیاد است زور ما هم کم نیست و از ابزارهای قانونی استفاده می کنیم.

آذری جهرمی تاکید کرد: با بیانیه دادن مساله حل نمی شود، ما سه سال است که در حال توصیه به مخابرات هستیم اما شرایط ارتباطات ثابت ما نسبت به دنیا مناسب نیست و این به دلیل انحصار مخابرات است. ما سه سال است که نرم نرم تلاش کردیم تا انحصار را بشکنیم و الان با سرعت بیشتری پیش خواهیم رفت.

وی گفت: همه پرسنل مخابرات جزو خانواده ما هستند و تنها یک فرد از خانواده ما نیز تصمیماتی می گیرد که به ضرر کشور و مردم است و اگر ضرورت داشته باشد من از وی نام می برم.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بار سنگینی که بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سال کرونا بر دوش کشید، گفت: بسیاری از این تلاش ها دیده نشد.

وی از راه اندازی اولین مرکز هوشمند تجزیه مبادلات پستی کشور فردا چهارشنبه خبر داد و گفت: تا اردیبهشت ماه مراکز اصلی شرکت پست هوشمند می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 993

به "مخابرات تکالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی انجام نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخابرات تکالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی انجام نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید