مشمولین جدید سهام عدالت در بهمن ماه مشخص می شوند

به گزارش بازی ناتمام، طبق گفته نمایندگان مجلس قرار است در ماه آینده لیست مشمولان جدید سهام عدالت معین شود. بسیاری از افرادی که قبلا سهام عدالت نگرفته اند به دنبال ثبت نام هستند. روش تخصیص سهام عدالت جدید چگونه است؟

مشمولین جدید سهام عدالت در بهمن ماه مشخص می شوند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از تجارت نیوز ، در حال حاضر 49 میلیون نفر از جمعیت کشور دارای سهام عدالت هستند. برخی از مردم نیز برگه های سهام عدالت را دارند اما چون ملاک سهامدار بودن، اطلاعات سیستمی است سامانه سهام عدالت به برخی از این افراد اجازه ورود نمی دهد که نشان می دهد سهام به آنها اختصاص نیافته است.

با توجه به شرایط اقتصادی و تورم بالا طی سال های اخیر سطح رفاه خانوارها کاهش یافته، این موضوع با شیوع ویروس کرونا طی حدود یک سال اخیر شدیدتر شده است.

با این شرایط اکنون افراد بسکمک خود را واجد شرایط دریافت سیاست های حمایتی از جمله یارانه یا کمک بلاعوض، تسهیلات کم بهره و سهام عدالت می دانند. به همین خاطر است که خانوارهای بسکمک به دنبال ثبت نام سهام عدالت هستند.

مجلس نیز در این خصوص مصوبه ای را اظهار داشت که طبق آن سهام دولت در برخی از شرکت ها در قالب سهام عدالت به مردم واگذار می شود.

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این خصوص گفته که این مصوبه از شهریور ماه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده تا مشمولان را شناسایی کنند.

به گفته او، وزارت کار شش ماه فرصت دارد تا جاماندگان اختصاص سهام عدالت را شناسایی کند. از آنجایی که از شهریور ماه به این وزارتخانه برای شناسایی مشمولان ابلاغ شده، مشمولان جدید در بهمن ماه معین می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 919

به "مشمولین جدید سهام عدالت در بهمن ماه مشخص می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولین جدید سهام عدالت در بهمن ماه مشخص می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید