نجات قاتل مدیر وزارت صمت از قصاص

به گزارش بازی ناتمام، مردی که در پوشش زنانه ، یکی از مدیران اسبق وزارت صمت را به قتل رسانده بود با قبول اعاده دادرسی اش ، از مجازات قصاص نجات یافت. متهم مدعی مهدورالدمی مقتول بود.

نجات قاتل مدیر وزارت صمت از قصاص

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، رسیدگی به این پرونده از نوزدهم آبان سال92 با قتل یکی از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت با شلیک دو گلوله در خودرویش در تهران شروع شد.

قاتل دو گلوله به سر و سینه او شلیک نموده بود. در ابتدا تصور می شد او ترور شده اما در ادامه رد دو زن در این جنایت پیدا شد و یکی از آنها به نام مژگان بعد از 48 ساعت دستگیر شد.

مژگان در جریان بازپرسی ها به ارتکاب قتل اعتراف کرد و گفت: شوهرم میثم ، چادر به سر نموده و بعداز سوار شدن به ماشین به راننده شلیک کرد.

با این اعتراف، میثم دستگیر شد و درباره انگیزه اش گفت: من و همسرم بر اساس نقشه با مقتول به بهانه حل مسائل قرار گذاشتیم. آن روز چادری سر کردم و خودم را جای دوست مژگان جا زدم سپس اسلحه را زیر چادرم مخفی کردم و سوار خودروی مقتول شدیم. در حالی که همسرم تازه سر صحبت را باز نموده بود اسلحه را از زیر چادر بیرون کشیدم و دو گلوله به سر و سینه راننده شلیک کردم. بعد از شلیک گلوله، مقتول که در حال رانندگی بود کنترل ماشین را از دست داد و از راستا منحرف شد. در آن لحظه من و همسرم بلافاصله از ماشین پیاده شدیم و فرار کردیم.

متهمان بعد از بازسازی صحنه جرم روانه زندان شدند و پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده، اولیای دم درخواست قصاص کردند. در انتها هیأت قضایی بعد از آخرین دفاع متهمان، میثم را به اتهام قتل عمد به قصاص و مژگان را به اتهام معاونت در قتل به 15 سال حبس محکوم کردند.

این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد اما حکم قصاص از سوی قضات شعبه 24 دیوان عالی کشور بنا به ادعاهای این زوج مبنی بر مهدورالدم بودن قربانی نقض و به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

به این ترتیب پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در حالی که در نوبت رسیدگی قرار داشت نماینده دادستان از طرف فرزند صغیر مقتول که دچار معلولیت ذهنی و جسمی بود درخواست دیه را مطرح نمود.

با اعلام این درخواست، متهمان به صورت غیرعلنی پای میز محاکمه نهاده شدند. ابتدای جلسه پسر مقتول بار دیگر درخواست قصاص کرد و وکیل دیگر اولیای دم نیز از طرف موکلشان درخواست قصاص کرد.

سپس متهم به دستور ریاست دادگاه در صندلی نهاده شد و با توضیح دوباره ماجرا در آخرین دفاعش گفت: مقتول مهدورالدم بود و از کاری که کردم پشیمان نیستم.

در ادامه همسر متهم نیز با تأیید حرف های شوهرش گفت: برای آخرین دفاع حرف تازه ای ندارم. این بار هم قضات حکم به قصاص دادند که این رای در دیوان عالی کشور تأیید شد. با گذشت هفت سال از این جنایت و در حالی که میثم در یک قدمی چوبه دار قرار داشت، او درخواست اعاده دادرسی را مطرح نمود و گفت: مدارکی را به دادگاه ارائه دادم که نشان می دهد با اعتقاد به مهدورالدم بودن مقتول، او را کشتم. او زندگی من را تباه نموده بود.

درخواست او از سوی قضات دیوان عالی کشور پذیرفته شد و پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در جلسه محاکمه ادعای قبلی خود را مطرح نمود که قضات این بار او را به حبس و دیه محکوم کردند.

در صورت اعتراض اولیای دم به این حکم، پرونده برای آنالیز نهایی به دیوان عالی کشور ارسال می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 966

به "نجات قاتل مدیر وزارت صمت از قصاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات قاتل مدیر وزارت صمت از قصاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید