پاکستان سازوکار تهاتر با ایران را ابلاغ کرد

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - وزارت بازرگانی پاکستان در اقدام نهایی برای تقویت تجارت دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران، قانون و ضوابط برای عملیاتی کردن سازوکار تهاتر میان 2 کشور را صادر کرد.

پاکستان سازوکار تهاتر با ایران را ابلاغ کرد

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی روز جمعه به نقل از صورت مجلس وزارت بازرگانی و سرمایه گذاری این کشور گفتند که قانون نهایی برای اجرای سازوکار تهاتر با ایران ابلاغ شد.

گفته شده، دولت پاکستان برای اولین بار برای تقویت تجارت با کشورهای منطقه اجازه واردات و صادرات تحت تجارت پایاپای (تهاتر) با ایران را داده است.

براساس قانون و ضوابط تازه وزارت بازرگانی پاکستان، اکنون تبادل رسمی تجارت با ایران با بهره گیری از مکانیزم تهاتر امکان پذیر است.

این وزارتخانه گفت: اجرای تهاتر اهمیت فوق العاده ای برای افزایش تجارت منطقه ای و غلبه بر چالش های ارزی و دیگر مسائل دارد.

سفیر پاکستان در ایران این تصمیم را یک اتفاق خوشایند خواند و گفت: این امر باعث افزایش صادرات پاکستان به ایران به ویژه برنج خواهد شد.

رحیم حیات قریشی از بخش خصوصی در پاکستان خواست تا قدم پیش بگذارند و از فرصت تازه استفاده کنند.

اتاق بازرگانی کویته در بلوچستان پاکستان نیز از تصمیم دولت این کشور استقبال و گفت، انتظار می رود تجارت دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران افزایش یابد. پاکستان از طریق این ابتکار مهم تجارت پایاپای به اهداف صادراتی خود با کشورهای همسایه دست می یابد.

گفتنی است، اوایل اسفندماه گذشته عالی ترین کمیته هماهنگی اقتصادی دولت پاکستان در اقدامی تازه با هدف پیشبرد همکاری های دوجانبه تجاری با جمهوری اسلامی ایران اجرا و قانون مند سازی طرح تهاتر میان دو کشور را تصویب کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1563

به "پاکستان سازوکار تهاتر با ایران را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "پاکستان سازوکار تهاتر با ایران را ابلاغ کرد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان سازوکار تهاتر با ایران را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید