پلی استیشن 5 جاسوسی می نماید؟

به گزارش بازی ناتمام، این شرکت شرح داد به روزرسانی جدید به این سبب اضافه شده که برای ویژگی تازه ای که در پی اس5 تعبیه شده آماده باشد و مطمئن گردد بازیکنان نسل آینده دستگاه بتوانند با کاربران نسل فعلی آن گپ بزنند.

پلی استیشن 5 جاسوسی می نماید؟

شرکت سونی مدعی است که این ویژگی به کاربران پی اس5 اجازه می دهد برای گزارش و شکایت از هرگونه آزار، قطعه ای صوتی از گپ خود را ضبط کنند

سونی سعی کرد ویژگی جدید دستگاه خود را که باعث ترس کاربران شده بود شرح دهد؛ کاربران ترس آن را دارند که این ویژگی هنگام استفاده از پلی استیشن برای جاسوسی از آن ها مورد استفاده قرار گیرد. به روزرسانی جدید، شماره 8.00، در هفته جاری برای پی اس4 ارائه شد.

پستی در بلاگ این شرکت شرح داد به روزرسانی جدید طیفی از ویژگی های تازه از جمله تغییراتی درباره نحوه کارکرد بازی های گروهی و همچنین آمادگی برای معرفی پی اس5 را در ماه آینده ارائه خواهد نمود. با این حال وقتی کاربران این به روزرسانی را بارگذاری کردند با اخطاری روبرو شدند که گپ آن ها ضبط می گردد و ممکن است به سونی ارسال گردد.

این اخطار باعث بروز نگرانی شد که شرکت سونی به مکالمات افراد گوش می دهد و موجب هراس کاربران از نقض حریم خصوصی خود شد.

سونی اکنون می گوید نتوانسته به گونه ای روشن ویژگی جدید یا دلیل ارائه آن را به کاربران شرح دهد و به این دلیل از هوادارانی که از ارائه آن نگران شده بودند پوزش خواست.

در آن پست بلاگ که به قلم کاترین جنسن، رئیس بخش جهانی تجربه مشتریان پلی استیشن، نوشته شده است این شرکت شرح داد به روزرسانی جدید به این سبب اضافه شده که برای ویژگی تازه ای که در پی اس5 تعبیه شده آماده باشد و مطمئن گردد بازیکنان نسل آینده دستگاه بتوانند با کاربران نسل فعلی آن گپ بزنند.

جنسن تایید کرد از این ویژگی برای جاسوسی از افراد استفاده نخواهد شد بلکه برای گزارش رفتار نامناسب از آن بهره گرفته خواهد شد. او نوشت: لطفا به یاد داشته باشد که این ویژگی به صورت فعال مکالمات شما را زیر نظر نمیگیرد و هرگز به آن ها گوش نمی دهد بلکه فقط برای گزارش سوءاستفاده و آزار مجازی تعبیه شده است.

او شرح داد این ویژگی به کاربران پی اس5 اجازه می دهد برای گزارش و شکایت از هرگونه آزار، قطعه ای صوتی از گپ خود را ضبط کنند و آن را ضمیمه شکایت خود کنند. هر کاربر می تواند قطعه ای 40 ثانیه ای از مکالمات خود را در 5 دقیقه گذشته ضبط نموده و به عنوان بخشی از شکایت، آن را به سونی بفرستد.

جنسن نوشت: این گزارش ها با همان دستگاه پی اس5 مستقیما ثبت شده و برای آنالیز به تیم تجربه مشتریان ما ارسال می گردد که به آن گوش می کنیم و در صورت احتیاج اقدام مقتضی را اتخاذ خواهیم کرد.

برخی از گزارش های ارسالی معتبر نخواهند بود و تیم ما در این موارد از آنان برای تهیه راهنما و به منظور امور آموزشی استفاده خواهد نمود. هیچ گزینه ای برای خروج از ویژگی ضبط گپ صوتی وجود ندارد، چون ما می خواهیم تمام کاربران هنگام بازی آنلاین با دیگران احساس امنیت کنند، نه فقط افرادی که تصمیم می گیرند این ویژگی را فعال کنند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 767

به "پلی استیشن 5 جاسوسی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استیشن 5 جاسوسی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید