کالابرگ الکترونیکی به دهک های پایین درآمدی ارائه می گردد

به گزارش بازی ناتمام، مجلس شورای اسلامی با مصوبه خود به دولت اجازه داد تا برای جبران کاهش قدرت خرید دهک های پایین درآمدی علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی، کالابرگ الکترونیکی به مشمولان اختصاص داده گردد.

کالابرگ الکترونیکی به دهک های پایین درآمدی ارائه می گردد

به گزارش ایرنا، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در جریان آنالیز بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با الحاق یک بند به تبصره (14) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند الحاق شده به تبصره (14) که با پیشنهاد محسن دهنوی مطرح و به تصویب نمایندگان رسید، آمده است: دولت مجاز است از محل منابع تبصره (14) و ردیف های اعتباری 19-5300000 جدول شماره (9) این قانون به منظور جبران کاهش قدرت خرید دهک های پایین درآمدی ناشی از افزایش قیمت کالا های اساسی در سال 1402 علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی در قالب کالابرگ الکترونیک به خانواده های مشمول پرداخت کند.

آیین نامه اجرایی این بند شامل نحوه مشخص خانوار های مشمول با اولویت 5 دهک پایین درآمدی به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان مسئول و وزارتخانه های امور اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی حداکثر تا سرانجام اردیبهشت ماه به تصویب هیأت وزیران برسد.

سید محسن دهنوی به عنوان پیشنهاد دهنده این بند الحاقی گفت: دولت را برای جبران کاهش قدرت خرید دهک های پایین به وسیله ارائه کالابرگ الکترونیکی مازاد بر یارانه فعلی یاری معیشتی در سال آینده مجاز خواهیم کرد تا با اولویت دهک های پایین این پرداخت را انجام دهد.

وی در ادامه اضافه نمود: با توجه به تورم سال گذشته قدرت خرید مردم کاهش یافته لذا برای جبران حذف ارز 4200 تومانی و تأمین مایحتاج خانواده ها به دولت تکلیف نکردیم بلکه به دولت اجازه دادیم که نسبت به این موضوع اقدام کند. آیین نامه را هم خود دولت خواهد نوشت.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: در واقع با همکاری دولت و مجلس کوشش خواهیم کرد کالا های اساسی مردم به نحوی تأمین گردد که کسی در کشور مسئله ای در این زمینه نداشته باشد. سال گذشته به دولت تکلیف کردیم، اما اجرا نشد لذا برای سال آینده ضمن اینکه منابع لازم آن را در نظر گرفتیم به دولت اجازه دادیم این کار را انجام دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اسفند 1401 بروزرسانی: 17 اسفند 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1705

به "کالابرگ الکترونیکی به دهک های پایین درآمدی ارائه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالابرگ الکترونیکی به دهک های پایین درآمدی ارائه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید