آثار سفرها و خریدهای نوروزی از هفته سوم فروردین آشکار خواهد شد

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - یک یاز مسوولان ستاد کرونا گفته است که آثار سفرها و خریدهای نوروزی از هفته سوم فروردین آشکار خواهد شد.

آثار سفرها و خریدهای نوروزی از هفته سوم فروردین آشکار خواهد شد

به گزارش شهفرایند، نادر توکلی با اشاره به اینکه ظرف دو هفته اخیر در حال تجربه فرایند ثابت بیماری در تهران هستیم، گفت: حدودا بین 260 تا 300 بستری روزانه در بیمارستان های استان داریم و موارد سرپایی هم بین 2000 تا 2400 نفر هستند.

او اضافه نمود: بستری بیماران در آی سی یو نسبت به گذشته مقداری بیشتر شده است و می توان گفت آنهایی که بستری می شوند بدحال تر هستند. از طرفی درصد بستری افراد زیر 10 سال به 11درصد رسیده است؛ در حالی که پیش از این و در ماه های قبل این درصد کمتر بود. یک نکته خوب این است که در اسفند نسبت به نیمه دوم بهمن ماه میزان مرگ ومیر کاهش یافته است.

توکلی با اشاره به اینکه آنالیز میزان رعایت پروتکل ها در تهران از طریق معاونت بهداشتی ستاد استانی اعلام می گردد، اظهار کرد: البته به نظر می رسد با توجه به نزدیکی به عید شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف و بازار به شدت در حال افت است و این خطر بزرگی است که اثرات آن را در هفته سوم فروردین خواهیم دید.

او اضافه نمود: از طرف دیگر با شروع سفرهای نوروزی دیگر همه نوع بیماری (اشکال مختلف کرونا از نوع کلاسیک تا جهش یافته) را در تهران خواهیم دید؛ زیرا سفر از تهران و به تهران به عنوان پایتخت می تواند آمار بالایی داشته باشد. آخرین تصمیم گیری ها در خصوص سفرهای نوروزی به روز بیست وپنجم اسفند موکول شده است.

او در ادامه تأکید کرد: از مردم می خواهیم به جز در موارد ضروری اقدام به سفر نکنند. سفر با قصد تفریح و سیاحت بدون رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند بسیار خطرآفرین باشد به ویژه که در حال حاضر میزان سرایت پذیری ویروس جهش یافته کرونا نیز بسیار بالاست.

او با اشاره به ازدحام در خیابان ها و معابر به دنبال خریدهای آخر سال مردم گفت: توصیه ما این است که مردم تا حد امکان خریدهای خود را به شکل آنلاین انجام دهند. طی روزهای گذشته در جلسه با استانداری تهران مقرر شد به نظارت و ساماندهی بیشتری در صنف بازار پرداخته گردد.

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران بیان نمود: موارد کرونای جهش یافته همان گونه که در کشور پخش است، در استان تهران هم مشاهده شده است. مبتلایان به این نوع از ویروس برای دریافت مراقبت بیمارستانی تفاوت چندانی با سایرین ندارند، اما به نظر می رسد شاید بخشی از افزایش بستری افراد زیر 10 سال با کرونای انگلیسی مرتبط باشد.

او با تأکید بر اینکه بر برگزاری مراسم چهارشنبه سوری نظارت ویژه ای می گردد، اضافه نمود: تأکید ویژه ما عدم برگزاری این مراسم آیینی به شیوه سالیان گذشته است.

او با اشاره به اینکه بروز موج چهارم بیماری در بخش بیماران سرپایی رخ داد، اظهار کرد: اما خوشبختانه در بخش بستری این موج اتفاق نیفتاد و پیش بینی ما ابتلاهایی است که بعد از سفرها و خریدهای نوروزی خودشان را از هفته سوم فروردین نشان می دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1053

به "آثار سفرها و خریدهای نوروزی از هفته سوم فروردین آشکار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار سفرها و خریدهای نوروزی از هفته سوم فروردین آشکار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید