شروع به کار کاوشگر ماده تاریک چین

به گزارش بازی ناتمام، دانشمندان چینی می گویند ایستگاه های زمینی پیغام هایی از ووکونگ، نخستین ماهواره کاوشگر ماده تاریک این کشور دریافت نموده اند.

شروع به کار کاوشگر ماده تاریک چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، ایستگاهی در کاشغر، شمال غربی چین، پیروز به ردگیری و دریافت پیغام از کاوشگر ذرات ماده تاریک (موسوم بهDAMPE) شده است. دریافت و ضبط اطلاعات تقریبا هفت دقیقه طول کشید و سپس به مرکز ملی علوم فضایی این فرستاده شد.

ایستگاه هایی در میون واقع در پکن و سانیا در ایالت جنوبی هاینان نیز در همان روز پیروز به ردگیری و دریافت اطلاعات از آن ماهواره شدند. دانشمندان کیفیت این اطلاعات را مطلوب ارزیابی نموده اند.

چین روز 17 دسامبر نخستین تلسکوپ فضایی خود را با هدف جستجوی سیگنال در ماده تاریک، که به گفته دانشمندان بخش عمده ماده موجود در دنیا را تشکیل می دهد، به فضا فرستاد.

این ماهواره ووکونگ نامیده شده، که در زبان چینی یکی از شخصیت های افسانه ای ادبیات چینی است.

ووکونگ برای یک ماموریت سه ساله طراحی شده است، اما دانشمندان امیدوارند این ماموریت پنج سال به طول بیانجامد.

براساس این گزارش، ماده تاریک 83 درصد از تمام مواد کیهان را تشکیل می دهد؛ نور با برخورد به آن بازتاب پیدا نمی کند و مواد معمولی با کمترین کنش ممکن از آن عبور می نمایند. این ماده که اساسا نامریی است با نام ماده تاریک شناخته می گردد، اما کنش متقابل آن با جاذبه، تاثیرات به سزایی بر حرکت کهکشان ها و خوشه های کهکشانی می گذارد که هرگونه شک و شبهه در خصوص وجود آن را از بین می برد.

منبع: ایرنا

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 156

به "شروع به کار کاوشگر ماده تاریک چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار کاوشگر ماده تاریک چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید