شروع چرخه نو فعالیت های خورشیدی

به گزارش بازی ناتمام، ناسا خاطرنشان کرد لکه های نوی که روی خورشید مشاهده شده است نشان می دهد که این ستاره وارد چرخه نو فعالیت خود شده. علاوه بر ناسا نوع NOAA هم آغاز فعالیت نو چرخه خورشیدی را تایید نموده است.

شروع چرخه نو فعالیت های خورشیدی

به گزارش خبرنگاران به نقل از تکنا، چند ماه پیش ناسا اعلام نموده بود که در حال حاضر خورشید کمترین مقدار فعالیت در چرخه خود را داشته و به نظر بعضی محققان این علامت نشان دهنده شروع عصر یخبندان خواهد بود. اما آنالیز های نو نشان می دهد خورشید در حال وارد شدن به چرخه بعدی فعالیت خود است. فریدریک کلت، مدیر مرکز جهانی ثبت فعالیت های خورشیدی ضمن آنالیز تعداد و لکه های موجود روی خورشید اعلام نموده است: ما مدت طولانی است که در حال آنالیز لکه های روی خورشید هستیم. این تحقیقات نشان می دهد خورشید فعالیت چرخه نو خود را به زودی شروع خواهد نمود. این لکه های کوچک برای شناسایی فعالیت های نو چرخ های خورشیدی بسیار یاری کننده بودند.

چرخه فعالیت خورشید معمولاً 11 ساله است و اکنون ما درست در میانه بازه زمانی این چرخه یعنی در زمان کاهش فعالیت های خورشیدی به نام solar minimum قرار داریم. در این زمان لکه هایی روی خورشید پدیدار می شوند. گرمای سوزان سطح خورشید هم کاهش پیدا می نماید. البته این آرامش قبل از طوفان محسوب شده و از طرفی کاهش فعالیت های خورشیدی هم باعث ایجاد طوفان مغناطیسی می گردد.

طوفان های مغناطیسی می توانند روی فعالیت ماهواره ها اختلال ایجاد نموده و حتی شبکه های برق زمینی را هم تحت تاثیر قرار دهند. احتمالاً چرخه نو فعالیت خورشیدی در سال 2025 به حداکثر مقدار خود برسد. اوج این فعالیت خورشیدی بین سال های 2023 تا 2026 خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1248

به "شروع چرخه نو فعالیت های خورشیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع چرخه نو فعالیت های خورشیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید