آمریکا: چین دارای بزرگترین نیروی دریایی جهان است

به گزارش بازی ناتمام، وزارت دفاع آمریکا نسبت به تبدیل شدن چین به عنوان کشوری با بزرگترین نیروی دریایی جهان ابراز نگرانی نموده است.

آمریکا: چین دارای بزرگترین نیروی دریایی جهان است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از واشنگتن تایمز، پنتاگون در تازه ترین گزارش خود درباره قدرت نظامی چین هشدار داده که نیروی دریایی چین اکنون بزرگترین قدرت نظامی دریایی جهانست و تا انتها این دهه 460 ناو جنگی را در آبهای جهان مستقر خواهد نمود.

نیروی دریایی چین درحال حاضر دارای 355 فروند ناو است که این ناوگان شامل کشتی های فعال در سطح آب، زیردریایی، ناوهای هواپیمابر، ناوهای جنگی آبی خاکی و کشتی های مین روب است.

در مقابل نیروی دریایی آمریکا درحال حاضر دارای 296 فروند کشتی جنگی است اما این مجموعه شامل 11 فروند ناو هواپیمابر با قابلیت قدرتنمایی در مسافت های طولانی است. کشتی های نیروی دریای آمریکا شامل 115 ناوشکن و رزم ناو، 68 زیردریایی و 31 فروند کشتی آبی خاکی و 59 فروند کشتی لجستیک و رزمی کوچک است.

به اعتقاد کارشناسان، چین در طرح خود برای توسعه قدرت مالی اش درحال ساخت کشتی های جنگی نو با سرعت بالاست. عمده این محصولات شامل رزم ناوهای مجهز به موشک های راهنمایی شونده و بعلاوه انواع زیردریایی است.

یکی از اهداف چین کنترل بر دریای چین جنوبی و چین شرقی است که در این راستا فراوری رزم ناوهای کوچک موشک انداز در دستور کار این کشور قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1369

به "آمریکا: چین دارای بزرگترین نیروی دریایی جهان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: چین دارای بزرگترین نیروی دریایی جهان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید