آنچه در نیم فصل اول لیگ برتر ایران رخ داد

به گزارش بازی ناتمام، بازیکن سابق استقلال و سپاهان می گوید تا روز آخر لیگ برتر جنگ مثلث مدعیان قهرمانی ادامه خواهد داشت.

آنچه در نیم فصل اول لیگ برتر ایران رخ داد

احمد جمشیدیان در گفت وگو با خبرنگاران درباره عملکرد تیم های لیگ برتر در نیم فصل اول اظهار کرد: نیم فصل سال جاری مقداری نسبت به فصل های گذشته متفاوت تر دنبال شد. باتوجه به قدرت تیم های صنعتی، این تیم ها سال جاری در بازار نقل وانتقالات خوب کار کردند و خود را مهیای حضور در لیگ بیست و یکم کردند. نتیجه اش این بود که تیم هایی مثل سپاهان، مس و گل گهر توانستند نتایج بهتری کسب نمایند.

رجحانن تیم نیم فصل: استقلال

آبی پوشان بعد از چندین فصل که تغییرات زیادی در مدیریت ایجاد کردند، با ثبات در بخش فنی و حفظ فرهاد مجیدی عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. آن ها را باید رجحانن تیم نیم فصل بدانیم اما نه صرفا به خاطر قهرمانی شان، بلکه به علت خط حمله و خط دفاعی که عملکرد درخشانی داشته است. آن ها بیشترین گل زده و کمترین گل خورده را تجربه کردند و شکستی را در این نیم فصل تجربه نکردند. آن ها ثبات خوبی داشتند و همه آمار و ارقام نشان می دهد این تیم با شایستگی صدرنشین لیگ شد.

پدیده نیم فصل: آلومینیوم اراک و مس رفسنجان

آلومینیوم اراک و مس رفسنجان تیم هایی هستند که انتظار نداشتیم چنین عملکردی داشته باشند. آن ها تیم های بسیار باکیفیت و باشخصیتی هستند و قطعا تا روز آخر تلاششان را می نمایند که سهمیه آسیا را کسب نمایند. هر دو تیم به هم نزدیک هستند و تیم هایی هستند که سال گذشته به لیگ آمدند و شناخت خوب سرمربیان دو تیم از لیگ یک باعث شده که تعدادی بازیکن باتجربه لیگ رجحان در کنار بازیکنان درجه یک لیگ یکی این دو تیم را تشکیل دهد. ما از رسول خطیبی و محمد ربیعی به عنوان مربیان آینده دار یاد می کنیم و نیمکت مربیان بزرگ لیگ را در دست خواهند گرفت.

مدعیان قهرمانی: استقلال، پرسپولیس و سپاهان

در کنار استقلال، پرسپولیس و سپاهان همیشه در چند سال اخیر مدعیان اصلی قهرمانی بودند و هنوز 15 بازی و 45 امتیاز به جای مانده است. از روز اول اعتقاد داشتم که این سه تیم مدعیان اصلی قهرمانی هستند و احساس نمی کنم این مثلث تغییر کند و تا روز آخر جنگ این مثلث ادامه خواهد داشت. خیلی سخت است بخواهیم تیم چهارمی را هم اضافه کنیم چون برای صدرجدول ماندن احتیاج دارید چند هفته نتایج خوبی بگیرد اما برای قهرمان شدن احتیاج دارید در تمام هفته ها کیفیت خوبی داشته باشید و این کار تیم های بزرگ است. این سه تیم بیشترین قهرمانی های تاریخ لیگ را کسب نموده اند و باتجربه هستند. بعید می دانم قهرمان لیگ تیمی به جز این سه تیم باشد.

تراکتور، ضعیف تر از انتظارات

در انتهای جدول شاید صنعت نفت آبادان می توانست بهتر از این نتیجه بگیرد اما بدون شک و با اختلاف دور از انتظارترین عملکرد را تراکتور داشته است چون آن ها تیم بزرگی هستند و نفرات قابل قبولی دارند. آن ها ابتدای فصل با یک مربی باتجربه آغاز کردند و در ادامه یک مربی خارجی خوب آوردند. هر باشگاهی این کار را نمی تواند انجام دهد و در ترکیب شان بازیکنان باتجربه خوبی دارند. باوجود مسائل مدیریتی، جایگاه این تیم در اینجای جدول نیست. تراکتور با اختلاف بازنده نیم فصل اول بود.

مدعیان سقوط: پدیده و نفت مسجدسلیمان

توقعی از تیم پدیده نداریم که در انتهای جدول است و سالی که نکوست از بهارش پیداست. مسائل مدیریتی، دیر بسته شدن و تغییرات عجیب سرمربیان باعث این عملکرد شد و نباید درباره این تیم بگوییم نتایج دور از انتظاری گرفت. ساختار این تیم می گوید که نمی خواهند بمانند و ظاهرا با این تیم باید خداحافظی کنیم اما نفت مسجدسلیمان هم با وجود اینکه نسبت به پدیده مسائل مدیریتی کمتری دارد، به نحوی مدعی سقوط است. به نظر من این دو تیم گزینه اصلی سقوط هستند اما درباره فجر به نظر من باتوجه به حضور بازیکنان جوان و با انگیزه این تیم پتانسیل ماندن در لیگ برتر را دارد و احساس می کنم این تیم می تواند در لیگ بماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1496

به "آنچه در نیم فصل اول لیگ برتر ایران رخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه در نیم فصل اول لیگ برتر ایران رخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید