آیا پاکسازی پنتاگون از سوی ترامپ به معنی حمله نظامی به ایران است؟

به گزارش بازی ناتمام، آیا پاکسازی پنتاگون از سوی او و معین متحدانش به معنای نزدیک بودن حمله به ایران است؟چهار سناریویی که در مرحله آینده پیش بینی می شود انجام دهد،کدامند؟

آیا پاکسازی پنتاگون از سوی ترامپ به معنی حمله نظامی به ایران است؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته عرب و سردبیر روزنامه الرای الیوم چاپ لندن، در تازه ترین سرمقاله خود با عنوان چرا تعجب نمی کنیم اشاره های ترامپ به پذیرش شکست در جهت گمراهی و پوششی برای غافلگیری های آینده است؟ نوشت:

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش روز شنبه خود خبر داد ترامپ در نشستی با مشاوران خود گفته است شانس او برای تغییر نتایج رای گیری از طریق مراجعه به دادگاه اگر صفر نباشد، بسیار محدود است.

چند گزینه پیش روی ترامپ هم در دو ماه باقی مانده از دوره اش هم در چهار سال پیش رو واقع شده است:

-نخست:خروج ازکاخ سفید به عنوان قهرمان یا رهبری قوی از طریق انجام حملات نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران و خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از خاورمیانه به ویژه افغانستان،عراق و سوریه پیش از این حملات.این گزینه نگرانی مسئولان سابق دستگاه امنیت ملی را تقویت می کند. به ویژه این که او برخلاف همیشه پس از برکناری هایی که انجام داد به رئیس جمهور منتخب اطلاع نداد به داده های اطلاعاتی حساسی دست یافته است. چه بسا نگران بود از نقشه اش برای این حمله باخبر شوند. حمله ای که احتملا پمپئو در سفر هفته آینده خود به خلیج فارس مقدمات اجرایی آن را فراهم کند.

-دوم:نشان دادن چراغ سبز به طرفداران نژادپرست خود برای آمدن به خیابان ها و ایجاد شکاف در حزب جمهوری خواه و تاسیس یک حزب فاشیست به رهبری خود.

-سوم: آمادگی ترامپ برای ورود به انتخابت 2024 از طریق تاسیس یک نهاد رسانه ای ویژه یا به راه انداختن برنامه ای به نام خود از طریق شبکه فاکس نیوز چرا که محبوبیت زیادی حتی در میان مخالفان خود دارد.

-چهارم:غرق شدن در فضایی از پیگردهای کیفری به اتهام فرار از مالیات، جعل و امضای قراردادهای غیرقانونی زیرا با خارج شدن از کاخ سفید مصونیت قانونی او از میان خواهد رفت.

سخت است پیش بینی کرد کدام یک از این سناریوهای گفته شده اتفاق افتد، اما مطمئنا او به آرامی از قدرت کناره کیری نمی کند و احتمالا طوفانی به راه خواهد انداخت؛ زیرا او از جمله افرادی است که شکست را به راحتی نمی پذیرند.

با این وجود تعجب نخواهیم کرد که یک نهاد رسانه ای مخصوص خود تاسیس کند و رویکرد متحدان خیلج فارس خود را در پیش بگیرد و ازحمایت مالی آنها به صورت داوطلبانه یا از طریق باج خواهی بهره ببرد زیرا او اسرار خطرناکی دارد که می تواند از طریق این نهاد آنها را به کار گیرد.همچنین نیازی ندارد در دروغ گویی یا گمراه سازی رسانه ای از تجریه این متحدان عرب خود استفاده کند زیرا خود در این زمینه کارشناس است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 809

به "آیا پاکسازی پنتاگون از سوی ترامپ به معنی حمله نظامی به ایران است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا پاکسازی پنتاگون از سوی ترامپ به معنی حمله نظامی به ایران است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید