المیادین: ائتلاف سعودی توقف عملیات نظامی در یمن را گفت

به گزارش بازی ناتمام، ائتلاف متجاوز سعودی از توقف عملیات نظامی خود علیه یمن خبر داد.

المیادین: ائتلاف سعودی توقف عملیات نظامی در یمن را گفت

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، شبکه خبری المیادین خبر داد که ائتلاف متجاوز سعودی توقف عملیات نظامی خود در یمن را از ساعت 6 صبح روز چهارشنبه گفت.

فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی در بیانیه خود مدعی شد که توقف عملیات نظامی داخل یمن، با هدف موفقیت رایزنی های یمن صورت می گیرد.

بر اساس ادعای فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف، هدف توقف عملیات نظامی داخل یمن فراهم کردن شرایط مناسب برای رایزینی ها و ایجاد صلح است.

روز سه شنبه/29 مارس رایزنی های یمنی-یمنی در ریاض آغاز و قرار است تا هفتم آوریل ادامه پیدا کند.

قرار است در رایزنی های مذکور درباره شش محور از جمله محورهای نظامی، سیاسی، حقوق بشری و اجتماعی بحث و مصاحبه شود و این رایزنی ها در پی بازگشایی گذرگاه های انسانی و تحقق ثبات نیز هست.

صنعاء قبلا در واکنش به اخباری درباره این دعوت شورای همکاری خلیج فارس گفته بود، مذاکرات باید در کشوری بیطرف برگزار شود و بنابراین غایب این نشست خواهد بود.

عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی نخستین گام برای هر گفت وگویی در خصوص حل بحران یمن را توقف تجاوز ائتلاف سعودی به خاک یمن خواند.

او در گفت وگو با شبکه المیادین گفته بود: کشورهای متجاوز در حالی دعوت به گفت وگو در صنعاء می کنند که این شهر را آماج بمباران های روزانه خود قرار داده اند.

بن حبتور گفت: رفع محاصره و بازگشایی بنادر و فرودگاه ها از جمله شروط هر گونه گفت وگو با کشورهای متجاوز است.

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن درخواست ها و ابتکارهای عربستان سعودی برای حل بحران یمن را تلاش ها برای فریب افکار عمومی خواند و گفت: هر گونه گفت وگویی باید در جغرافیایی بی طرف نسبت به صنعاء و ریاض انجام شود.

او اضافه نمود: میانجی حل بحران میان همه طرف های گفت وگو باید قابل اعتماد و متعادل باشد، در حالی که عربستان سعودی خود یک طرف بحران و نه میانجی است.

تجاوز ائتلاف سعودی-اماراتی به یمن وارد هشتمین سال شده است و این یورش نظامی که همراه با محاصره همه جانبه یمن به عنوان فقیرترین کشور عربی صورت گرفت، هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرده و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1531

به "المیادین: ائتلاف سعودی توقف عملیات نظامی در یمن را گفت" امتیاز دهید

1 کاربر به "المیادین: ائتلاف سعودی توقف عملیات نظامی در یمن را گفت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المیادین: ائتلاف سعودی توقف عملیات نظامی در یمن را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید