بیشتر مردم آمریکا از احتمال تخلف در انتخابات این کشور نگران هستند

به گزارش بازی ناتمام، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد بیشتر مردم آمریکا از احتمال بروز تخلف در انتخابات ریاست جمهوری کشورشان در ماه نوامبر نگرانه هستند.

بیشتر مردم آمریکا از احتمال تخلف در انتخابات این کشور نگران هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتایج یک نظرسنجی جدید که روز آدینه منتشر شده نشان می دهد بیشتر مردم آمریکا فارغ از حزبی که از آن حمایت می نمایند از احتمال تخلف، دخالت یا کوشش برای سرکوب رأی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در کشورشان نگران هستند.

نظرسنجی رویترز و موسسه ایپسوس که روز آدینه منتشر شده نشان می دهد نزدیک به نیمی از شهروندانی که نامشان را برای شرکت در انتخابات نوامبر ثبت نموده اند از اینکه رأی گیری پستی به تخلفات گسترده منجر گردد ابراز نگرانی نموده اند.

رویترز نوشته این یافته نشان می دهد طیف گسترده ای از مردم آمریکا ممکن است به راحتی نتیجه انتخابات را نپذیرند. انتظار می رود در انتخابات ریاست جمهوری امسال رأی گیری های پستی به دلیل شیوع بیماری کووید-19 افزایش پیدا کند.

این گزارش در حالی منتشر شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نظرسنجی ها از رقیبش جو بایدن عقب است و از همین حالا، کوشش هایی را برای تشکیک در نتیجه نهایی انتخابات شروع نموده است.

ترامپ با انتشار چند توئیت در روز گذشته (پنجشنبه) موجی از مباحثات عمومی در مورد احتمال بروز تنش ها پس از اعلام نتیجه نهایی انتخابات را به راه انداخت.

ترامپ که بارها از رأی گیری پُستی انتقاد نموده و مدعی شده این نوع از رأی گیری منجر به تقلب می گردد در نخستین پیغام خود در توئیتر نوشت: با برگزاری انتخابات به صورت پستی (نه رأی گیری غیابی که خوب است)، انتخابات 2020، نادرست ترین و متقلبانه ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. شرم بزرگی برای ایالات متحده به بار خواهد آورد. انتخابات را تا روزی که مردم بتوانند به صورت مناسب، سالم و ایمن رأی بدهند به تأخیر بیندازیم؟؟؟

او ساعاتی بعدتر در پیغامی عجیب گفت که نتیجه انتخابات باید همان شب انتخابات اعلام گردد. ترامپ نوشت: باید نتیجه انتخابات را شب انتخابات بدانیم، نه روزها، ماه ها یا حتی سال ها بعد. وی در پیغام بعدی خود نوشت: ما برنده انتخابات 2020 خواهیم بود. آمریکا را باعظمت کنیم.

خبرگزاری رویترز می گوید نظرسنجی این رسانه و ایپسوس قبل از توئیت های ترامپ صورت گرفته. این نتایج نشان می دهد طرفداران هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه از سلامت انتخابات و احتمال دخالت خارجی در آن یا سرکوب رأی نگرانی دارند.

در این نظرسنجی 74 درصد از رأی دهندگان ثبات نام شده گفته اند از تخلف سازمان یافته توسط کنشگران سیاسی که امیدوار به منحرف کردن نتایج انتخابات هستند نگران هستند. این نگرانی در میان طرفداران حزب دموکرات 70 درصد و در میان طرفداران حزب جمهوری خواه 80 درصد بوده است.

نزدیک به 73 درصد از رأی دهندگان گفته اند از سرکوب رأی (یعنی اتخاذ سیاست هایی که دسترسی گروهی خاص به صندوق رأی را محدود کند) نگران هستند. 80 درصد دموکرات ها و 60 درصد جمهوری خواستار در این باره ابراز نگرانی نموده اند.

رفتارهای دونالد ترامپ یکی از دلایل شدت دریافت نگرانی ها درباره انتخابات پیش روی آمریکا است.

یک سازمان غیرانتفاعی به نام مپ لایت روز چهارشنبه در گزارشی درباره احتمال تشکیک ترامپ در نتیجه انتخابات هشدار داده و از کنگره خواسته تصمیمی در این خصوص بگیرد.

سازمان مپ لایت در این گزارش به آنالیز مجموعه عواملی پرداخته که ممکن است بر انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر میان ترامپ و رقیبش، جو بایدن اثر بگذارند. بیماری کووید-19، کوشش های دونالد ترامپ برای اعتبارزدایی از رأی دهی پستی، امتناع کاندیدها از پذیرش تیجه انتخابات و مسائل دیگر نظام انتخاباتی آمریکا از جمله عواملی هستند که در این گزارش از آنها ابراز نگرانی شده است.

دانیل نیومن، رئیس موسسه مپ لایت در گفت وگویی با واشنگتن پست بدون اشاره به نام ترامپ از رفتارهای او ابراز نگرانی کرد و گفت: ما با برطرف نکردن شکاف ها و ابهام های موجود در قوانین انتخاباتی مان که می توانند موجب شوند هر دو حزب اعلام پیروزی نموده و بحران پیش بیاورند داریم با آتش بازی می کنیم.

وی افزود: کنگره به جای آنکه منتظر فاجعه بماند، باید همین حالا دست به کار شده و برای محافظت از سلامت انتخاباتمان اقدام کند. کنگره باید به طور روشن معین کند که اختلافات بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری باید چگونه حل شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 632

به "بیشتر مردم آمریکا از احتمال تخلف در انتخابات این کشور نگران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر مردم آمریکا از احتمال تخلف در انتخابات این کشور نگران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید