ایمسینار؛ بستری برای ارائه وبینارهای به روز و کاربردی

به گزارش بازی ناتمام، ای سمینار که در قالب یک بستر برگزاری سمینار کار خود را از سال 96 شروع کرد، موفقیت های قابل توجهی را در این زمینه به دست آورد و با توجه به محتوای باکیفیتی که از سوی مدرسان و برگزارکننده ها، در این وب سایت منتشر می گردد، به عنوان بهترین وب سایت محتوایی سال 98 از سوی جشنواره وب و موبایل ایران انتخاب شد.

ایمسینار؛ بستری برای ارائه وبینارهای به روز و کاربردی

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا نوروز از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

ای سمینار پلتفرمی برای برگزاری وبینار است که با ایجاد یک بستر مناسب، این امکان را برای دیگران فراهم می نماید تا بتوانند محتوای باکیفیت در آن قرار بدهند. مدرسان و برگزارنماینده ها می توانند محتوای باکیفیت خود را (با توجه به فیلترهای و محدودیت های ای سمینار)، در قالب وبینار در این پلتفرم منتشر می نمایند. در ادامه گفتگوی شنبه را با مدیرعامل و مؤسس این استارتاپ بخوانید تا با خدمات و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

لطفا خودتان را معرفی بفرمائید

من مانوئل اوهان جانیانس، مدیر عامل و مؤسس ای سمینار، متولد سال 1367 هستم و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران دارم.

ای سمینار دقیقا چیست و چه کاری انجام می دهد؟

ای سمینار یک پلتفرم مدیریت و برگزاری وبینار و رویدادهای آنلاین است که تمام آن چیزی را که برگزارنماینده های رویدادهای آنلاین یا وبینارها احتیاج دارند، به آنها ارائه می دهد. از زیرساخت ثبت نام گرفته تا زیرساخت برگزاری، جذب مخاطب و در پایان فروش فیلم وبینار.

ایده ای سمینار از کجا آمد و این استارتاپ در چه تاریخی راه اندازی شد؟

ایده اولیه ای سمینار در مهر 92 شکل گرفت، در ادامه تقریبا حدود 4 سال به صورت غیرمتمرکز روی آن وقت گذاشتیم و در نهایت تیم ما در مهر ماه 96 تشکیل شد، ضمن اینکه دو فاندر دیگر، مارینا اوهان جانیانس و آدرینه خدابخشیان نیز به من اضافه شدند. در واقع ما یک بیزینس خانوداگی هستیم، یعنی من به همراه همسر و خواهرم این کسب وکار را اداره می کنیم.

به طور خلاصه می توانم بگویم کار ما در مهر ماه 96 به صورت جدی شروع شد، ابتدای سال 98 در مرحله سید یا مرحله بذری، جذب سرمایه داشتیم و در حال حاضر نیز در حال توسعه فعالیت های مان هستیم.

در خصوص خدمات ای سمینار برای مان بگویید

ای سمینار یک پلتفرم مرکز برای برگزاری وبینار هست، به طوری که برگزارنماینده های وبینار می توانند در حوزه های مختلف، وبینارهای خودشان را در ای سمینار اضافه نموده و آنها را برگزار نمایند یا بازاریابی انجام دهند. سازوکار ما به این صورت است که بعد از ثبت نام، وبینار برگزار می گردد و سپس فیلم آن ضبط شده و در سیستم قرار می گیرد.

به صورت کلی وبینار یعنی Web-based seminar، سمینار مبتنی بر وب، یک کلاس آنلاین که در ساعات خاصی مدرس به همره شرکت نماینده ها آنلاین می گردد و صدا، تصویر و فایل ارائه و هر آن چیزی را که برای ارائه آن محتوا احتیاج دارد، همان موقع ارائه می دهد و در آن سمت نیز کاربرهایی که ثبت نام کردند، در آن ساعت خاص آنلاین می گردد و می توانند همان موقع سؤالات شان را پرسیده و به درس گوش بدهند.

در واقع همان دوره حضوری است، با این تفاوت که کسی حاضر نیست؛ به این معنا که همان چیزی را که در دوره حضوری تجربه می نمایند، به صورت آنلاین هم تجربه خواهند کرد. خدمات ای سمینار دقیقا همین است، یعنی ما تمام سعی مان را می کنیم که افراد، بهترین وبینار خود را با محتوای به روز و محتوای مهارتی برگزار نمایند و آن طرف، دوستانی که می خواهند شرکت نمایند نیز بتوانند به یک محتوای به روز و کاربردی دسترسی پیدا نمایند.

هزینه برگزارنماینده وبینار نسبت به یک دوره حضوری، 80 درصد ارزان تر تمام می گردد، از سوی دیگر برگزارنماینده ها تا 50 درصد نرخ تبدیل ثبت نامی بالاتری نسبت به جاهای دیگر خواهند داشت.

کلاس های آنلاین فردی هم در ای سمینار تعریف شده است؟

این پلتفرم به گونه ای طراحی شده است که جلسات یک یا دو نفره، کلاس های دو یا سه نفره، کلاس های خصوصی و رویدادهای خصوصی و عمومی را پوشش دهد، یعنی ما از هر آن چیزی را که بتوان به صورت آنلاین برگزار کرد، حمایت می کنیم.

نکته دیگری که در بخش خدمات دهی ای سمینار وجود دارد کاهش هزینه هاست. هزینه ای که در سمت برگزارنماینده است، یک هزینه ناچیز نرم افزار بوده و این تنها هزینه ای که باید پرداخت کند. همچنین ما کارمزدی از ثبت نام بلیط نمی گیریم، یعنی در قبال پرداخت هزینه بلیط ثبت نام که به وسیله درگاه ما انجام می گردد، ما کارمزدی نمی گیریم و صد در صد وجه برای برگزارنماینده خواهد بود.

محتوای فراوری شده در ای سمینار باقی می ماند؟

بله، خوبی وبینار این است که محتوا هیچ وقت از بین نمی رود، یک بار به صورت زنده برگزار شده و ضبط می گردد و مجددا در ای سمینار قرار می گیرد و به صورت یک فیلم ویدئویی، تا زمانی که محتوای آن منقضی نگردد، باقی خواهد ماند. حق مالکت نیز مستقیما برای خود برگزارنماینده است.

با توجه به اینکه ای سمینار از سال 96 به صورت جدی کار خود را شروع نموده است، از سمت برگزارنمایند ه ها و شرکت نماینده ها چه بازخوردی دریافت نموده اید؟

ما چیزی حدود 31 هزار کاربر فعال داریم، به اضافه اینکه حدود 843 مدرس داشتیم و تا کنون نیز چیزی حدود 915 وبینار برگزار کردیم و حدود 82 هزار و 355 دقیقه وبینار داشتیم.

ای سمینار چه مزایای عمده ای، هم در سمت برگزارنماینده ها و هم در سمت شرکت نماینده ها، ارائه می دهد؟

ما به عنوان پلتفرم مطمئنا دو وجه داریم، یک وجه ما برگزارنماینده وبینار است و وجه دیگرمان نیز شرکت نماینده های وبینار هستند. هزینه برگزارنماینده وبینار در اینجا نسبت به یک دوره حضوری، 80 درصد ارزان تر تمام می گردد، یعنی برگزارنماینده می تواند در هزینه های خود صرفه جویی داشته باشد. از سوی دیگر برگزارنماینده ها تا 50 درصد نرخ تبدیل ثبت نامی بالاتری نسبت به جاهای دیگر خواهند داشت که این امر نیز به دلیل تمرکزی است که ای سمینار روی حوزه وبینار دارد؛ یعنی کاربری که در ای سمینار ثبت نام نموده است، برای شرکت در وبینار آمده و قاعدتا اگر یک وبینار در کنار وبینار دیگری دیده گردد، می تواند نرخ تبدیل بالاتری داشته باشد، در حالی که اگر این وبینار در کنار یک دوره حضوری یا سمینار قرار داده گردد، توجه کمتری به آن خواهد شد.

با توجه به اینکه ای سمینار کاربر فعال و واقعی و تخصصی دارد، این کاربرها به طور کلی اقبال بیشتری برای مهارت آموزی خواهند داشت. پرسونای مخاطب ما در ای سمینار اکثرا افرادی هستند که به دنبال مهارت آموزی بوده و عموما مدیر، مدیرعامل و فاندر هستند و اکثرا در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا تحصیل نموده اند، یعنی افراد تئوری و آکادمیک نیستند.

از طرف دیگر علاوه بر بحث کاهش هزینه ها و نرخ تبدیل بالاتر، مزیت سوم دیگری نیز برای برگزارنماینده ها وجود دارد، به این صورت که می توانند دایره شرکت نماینده های خود را گسترش دهند، یعنی مقیاس پذیر است، مثلا شما در یک دوره حضوری، با هزینه های برگزاری و …، نهایتا می توانید 100 نفر را پوشش دهید، اما در اینجا شاید بتوانید تا هزار نفر را هم بدون هزینه بیشتر در وبینار خود شرکت دهید.

ای سمینار برای شرکت نماینده ها نیز مزیت هایی دارد. در وهله اول محتوای به روز دریافت می نمایند. در واقع حسن وبینار این است که جدیدترین سرفصل های هر حوزه در آنجا مطرح می گردد. بنابراین اینکه شما محتوای به روز و آپدیت شده را دریافت می کنید، خیلی اهمیت دارد. مورد دوم نیز این است که ما برای کاربرها فرصت برابر ایجاد می کنیم، هر فردی که در دورترین منطقه کشور بوده یا مثلا معلولیت داشته باشد، براحتی می تواند از این سیستم استفاده کند و یک ارتباط مستمر و تعامل مستقیم با مدرس یا برگزارنماینده داشته باشد.

به طور کلی می توانیم بگوییم با ای سمینار شما می توانید در محیط خودتان براحتی از آموزش زنده بهره ببرید و همان جا با آن برگزارنماینده تعامل مستقیم داشته باشید و سؤال های تان را بپرسید.

چه چشم اندازی را برای ای سمینار ترسیم نموده اید؟ ای سمینار می خواهد به کجا برسد؟

ای سمینار قرار است به یک پلتفرم بین المللی مدیریت و برگزاری وبینار تبدیل گردد، به این صورت که مثلا منِ نوعی که می خواهم یک وبینار در ایران برگزار کنم، نه تنها بتوانم از ایران ثبت نام داشته باشم، بلکه از کل دنیا نیز بتوانم ثبت نام بگیرم. در قدم اول ما می خواهیم در منطقه ورود پیدا کنیم تا بتوانیم از سطح منطقه نیز ثبت نام نماینده داشته باشیم و در آینده این فرایند را در کل دنیا گسترش دهیم.

چشم انداز ما برای ای سمینار این است که بتوانیم در کل دنیا فرصت برابر ایجاد کنیم، یعنی کسی که در آفریقا حضور دارد نیز بتواند یک وبینار برگزار کند که در آن شرکت نماینده هایی از ونزوئلا، آمریکا، ایران، افغانستان و …. حضور داشته باشند. در واقع ما می خواهیم این محدودیت جغرافیایی را به طور کامل حذف کنیم.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 300

به "ایمسینار؛ بستری برای ارائه وبینارهای به روز و کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمسینار؛ بستری برای ارائه وبینارهای به روز و کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید