بازدهی بورس در کف سال 99

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران : فرایند تغییرات شاخص کل بورس نشان می دهد که بازدهی بورس در پایان مهر ماه 11.5 درصد کمتر از پایان ماه قبل است.

بازدهی بورس در کف سال 99

به گزارش خبرنگاران، شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی مهرماه در سطح یک میلیون و 412 هزار واحد ایستاد که کمترین رقم در ماه اخیر است.

شاخص کل بورس در روز چهارشنبه نسبت به روز مشابه هفته گذشته 9.5 درصد کاهش یافت و نسبت به آخرین روز معاملاتی شهریورماه 11.5 درصد نزول کرده است. به عبارت دیگر، شاخص کل در آخرین روز مهرماه نسبت به آخرین روز شهریور، 183 هزار واحد پایین تر ایستاده است.

شاخص کل هم وزن نیز در روز چهارشنبه نسبت به روز مشابه هفته قبل 4.4 درصد کاهش یافت و نسبت به آخرین روز معاملاتی شهریور ماه 22 هزار واحد پایین تر آمده که افت 5.3 درصدی را نشان می دهد.

در میان آخرین روزهای معاملاتی هفته (چهارشنبه) در مهرماه، چهارشنبه 30 مهر پایین ترین رقم شاخص کل و شاخص هم وزن را داشت.

رکورد کمترین بازدهی ماهانه

شاخص کل بورس در پایان مهرماه نسبت به ابتدای ماه 10.7 درصد کاهش یافت تا رکورد کمترین بازدهی ماهانه را در سال 99 بشکند. در 4 ماه ابتدایی سال، شاخص کل در پایان ماه همواره در رقم بالاتری نسبت به ابتدای ماه ایستاده است. در 3 ماه اخیر نیز مهرماه رکورددار کاهش شاخص کل در پایانی ماه و کمترین بازدهی ماهانه است.

بیشترین بازدهی ماه مهر

بیشترین بازدهی در مهرماه را نماد ثباغ (شهرسازی و خانه سازی باغمیشه) داشته است. ثباغ 74.12 درصد در مهرماه بازدهی داشته است. پس از ثباغ، شکف (کف) در رتبه دوم بیشترین بازدهی ماهانه قرار گرفته است که 65.5 درصد بازدهی داشته است. کحافظ (کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ) رتبه سوم را دارد و رتبه چهارم به نماد تپولا (مهندسی مرآت پولاد) تعلق دارد. نماد شاروم (پتروشیمی ارومیه) نیز رتبه پنجم بیشترین بازدهی ماهانه را در مهرماه به خود اختصاص داده است.

کمترین بازدهی ماه مهر

نماد چکاپا (گروه صنایع کاغذ پارس) با 39.68- درصد بازدهی، کمترین بازدهی را در مهرماه داشته است. پس از چکاپا، نماد کشرق (صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود) با 35.06- درصد، کمترین بازدهی ماهانه را به خود اختصاص داده است. پس از این دو نماد، نماد کگل (معدنی و صنعتی گل گهر) کمترین بازدهی را در مهرماه داشته است. رتبه چهارم این لیست به نماد وتوصا (سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران) تعلق دارد و پس از آن دیگر نماد گروه سرمایه گذاری، واعتبار (سرمایه گذاری اعتبار ایرانیان) در رتبه پنجم کمترین بازدهی ماهانه قرار گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 754

به "بازدهی بورس در کف سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدهی بورس در کف سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید