بچه فیل ارم مایسا نامیده شد، توسعه و بهسازی صندلی فیل در آینده نزدیک

به گزارش بازی ناتمام، بچه فیل دو ماهه باغ وحش ارم مایسا نامیده شد و دامپزشک این باغ وحش از سلامت آن و برنامه توسعه و بهسازی صندلی فیل های ارم خبر می دهد.

بچه فیل ارم مایسا نامیده شد، توسعه و بهسازی صندلی فیل در آینده نزدیک

به گزارش خبرنگاران، سال 1392 یک فیل ماده با نام میهری و یک فیل نر با نام مهاسن بدون پرداخت هزینه ای از یک یتیم خانه فیل ها در کشور سریلانکا - به اسم هدیه رییس جمهوری سریلانکا به رییس جمهوری وقت ایران - به کشور منتقل شدند. هردوی این فیل ها هنگام ورود به کشور هشت سال سن داشتند و در همان زمان هم باردار بودن ماده فیل مطرح بود. با این حال اردیبهشت ماه امسال و پس از 24 ماه بارداری ، بچه فیل ماده به دنیا آمد.

هر دو فیل مادر و بچه از زمان تولد در صندلی اختصاصی برای استراحت و زمستان گذرانی نگهداری شده اند و برای اینکه دچار استرس نشوند وارد صندلی بازدید عمومی نشده اند اما دیروز (15 تیر ماه) در برنامه ای در این باغ وحش از این بچه فیل ماده رونمایی و نام مایسا بر آن قرار گرفت.

پیمان محمدزاده - دامپزشک باغ وحش ارم - در گفت و گو با خبرنگاران می گوید که حال هر دو فیل مادر و بچه خوب است و طی دو ماه گذشته یعنی از زمان تولد بچه فیل، تحت مراقبت 24 ساعته هستند و شرایط حیوان به وسیله دوربین های مدار بسته به صورت شبانه روزی کنترل می گردد.

او با اشاره به اینکه مراقبان باغ وحش طی روز حداقل سه بار به این حیوان سر می زنند، خاطرنشان می نماید: با توجه به جثه کوچکی که بچه فیل در بدو تولد داشت، مشکلاتی در زمینه شیر خوردن و رساندن خود به سینه مادر به وجود آمد که با مشورت هایی که از متخصصان این زمینه در جهان گرفته شد این مساله خیلی زود حل شد. اکنون این بچه فیل سر حال است و در شرایط بسیار خوب، پایدار و در یک منحنی رشد بسیار خوبی به سر می برد.

به گفته دامپزشک باغ وحش ارم، فیل مادر تمامی مکمل ها، مواد معدنی و ویتامین های لازم را دریافت می نماید چراکه در پیک شیردهی به سر می برد و بچه فیل روزانه 22 تا 25 لیتر شیر می خورد بنابراین ضروری است در این شرایط به لحاظ مواد غذایی و مواد معدنی تامین گردد.

محمدزاده در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره صندلی فیل ها تاکید نمود: به طورقطع برای صندلی فیل ها برنامه های ویژه ای داریم و در آینده نزدیک درباره توسعه و بهسازی صندلی فعلی فیل ها خبرهای خوبی منتشر خواهیم کرد.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1239

به "بچه فیل ارم مایسا نامیده شد، توسعه و بهسازی صندلی فیل در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه فیل ارم مایسا نامیده شد، توسعه و بهسازی صندلی فیل در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید