تداوم نگرانی ها از اجرای حکم تخریب 600 واحد مسکونی و تجاری محله علم و صنعت

به گزارش بازی ناتمام، حدود 2 سال است که پیدا شدن مالک بخشی از زمین های محله علم و صنعت و کوشش برای بازپس گیری زمین های پلاک ثبتی 84/2، خواب را از چشم اهالی و ساکنان این پلاک ربوده است.

تداوم نگرانی ها از اجرای حکم تخریب 600 واحد مسکونی و تجاری محله علم و صنعت

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

خبرنگاران/ پریسا نوری: در این زمین ها که حدفاصل خیابان های سراج و والائیان و در پلاک ثبتی 84/2 واقع شده، از سال های قبل 600 پلاک مسکونی و تجاری ساخته شده که ساکنان آنها نگران وضعیتشان هستند. حمید فرجی از اهالی قدیمی محله علم و صنعت که بیش از 30 سال است در خیابان والاییان سکونت دارد، در این باره می گوید: از 35 سال قبل، پدرم و خیلی از اهالی محله زمین هایی را از افرادی که خود را نماینده مالک معرفی نموده بودند قولنامه ای و به قیمت روز خریده و خانه و مغازه ساختند. آن موقع چون زمین ها تفکیک نشده بود، نتوانستند سند مالکیت بگیرند و اکنون با گذشت این همه سال وراث مالک آمده اند و برای بازپس دریافت زمین ها به دادگاه شکایت نموده اند.

مهرداد رحیلی عضو شورایاری محله علم و صنعت با تایید صحبت های فرجی می گوید: وارثان مالک پلاک 84/2 در دادگاه پفراینده قضایی تشکیل داده و حکم خلع ید و تخریب گرفته اند، این درحالی است که بیشتر ساکنان فعلی زمین ها را در گذشته از افرادی که خود را نماینده مالک معرفی نموده بودند به صورت قولنامه ای خریده اند، البته عده انگشت شماری هم هستند که قولنامه ندارند.

رحیلی درباره فرایند رسیدگی به پفراینده می گوید: در دادگاه بدوی و تجدید نظر ادعای وارثان تایید و قاضی حکم به تخریب املاک داده وحتی یک بارهم با نیروی انتظامی برای اجرای حکم آمده اند که به دلایلی به تعویق افتاد.

عضو شورایاری محله علم و صنعت درباره خواسته اهالی محله و ساکنان پلاک 84/2 می گوید: با توجه به اینکه اغلب ساکنان فعلی این پلاک زمین را قولنامه ای خریده اند و از طرفی مالک اعیانی هم هستند، درست نیست که حکم خلع ید و تخریب اجرا گردد از این رو ما خواهان معامله دو سر برد و توافق با مالکان هستیم. رحیلی می افزاید: در حال حاضر اعضای شورایاری همراه کسبه و نمایندگان محله در حال مذاکره با وکلای مالکان هستند تا املاک به قیمت عادلانه و به صورت قسطی به ساکنان واگذار گردد و امیدواریم به زودی خبرهای خوبی برای اهالی داشته باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 142

به "تداوم نگرانی ها از اجرای حکم تخریب 600 واحد مسکونی و تجاری محله علم و صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم نگرانی ها از اجرای حکم تخریب 600 واحد مسکونی و تجاری محله علم و صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید