تصاویر باورنکردنی از هواپیماهای شخصی افراد معروف

به گزارش بازی ناتمام، هواپیماهای شخصی افراد معروف

چیز عجیبی نیست که افراد ثروتمند یک یا دو هواپیمایی خصوصی داشته باشند اما بعضی از آن ها وجود دارند که با دیگران متفاوت هستند. از یکی از شاهزاده های سعودی گرفته که بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا را به خود اختصاص داده است تا هواپیماهایی که برای روز پدر هدیه داده شده اند می توان در اینجا مشهورترین هواپیماهای شخصی افراد معروف را مشاهده نمود. با خبرنگاران همراه شوید تا آنچه این افراد برای سفرهای خود استفاده می نمایند را مشاهده نماییم.

تصاویر باورنکردنی از هواپیماهای شخصی افراد معروف

ایرباس 380 شاهزاده الوائید بن طلال

ایرباس 380 عظیمترین هواپیمای مسافربری دنیا بوده که برای بیش از 600 مسافر در دو طبقه طراحی شده است. این یک انتخاب واضح برای شاهزاده سعودی که از جمله میلیاردرهای عربستان نیز می باشد بود. او علاوه بر 200 میلیون دلاری که برای خرید این ایرباس پرداخت کرده، 300 میلیون دلار دیگر نیز برای اضافه کردن تجهیزات و امکانات مورد نظرش پرداخت کرده است تا یکی از هواپیماهای شخصی افراد معروف در دنیا را داشته باشد. این هواپیما دارای یک جای پارکینگ برای رولزرویس شاهزاده، یک سالن عظیم کنسرت با پیانو، پنج اتاق عظیم به همراه سرویس دستشویی و کمتر از 20 اتاق کوچکتر برای مهمانان آن می باشد. جای تعجب نیست که این ایرباس 380 به کاخ پرنده شهرت داشته باشد.

امبرائر لگاسی 650 جکی چان

هنگامی که او خود را در آخرین فیلم کمدی اکشنی که بازی کرده بود از بالای ساختمان به پایین انداخت، هنگ کنگ برای تقدیر از او یک فروند هواپیمای امبرائر را به او هدیه داد. او درخواست کرد تا ریشه های فرهنگ چینی در این هواپیما کار شده و روی بدنه آن با رنگ های زرد و قرمز پوشانده گردد. بر روی دم این امبرائر نیز آرم شخصی جکی چان نصب گشت. او که در لیست هواپیماهای شخصی افراد معروف نهاده شده از داشتن جت خود بسیار خشنود می باشد تا آنجا که عنوان سفیر نام تجاری امبرائر را نیز دریافت کرده است. قیمت این هواپیما با هزینه های اضافی بین 20 تا 30 میلیون دلار می باشد.

بمباردیه BD 700 بیل گیتس

بیل گیتس یکی از ثروتمندترین مردان دنیا می باشد بنابراین جای تعجب نیست که او یک جت شخصی برای خودش داشته باشد. این هواپیمای بمباردیه معمولا برای فعالیت های بشردوستانه مربوط به بنیاد بیل و ملیندا گیتس استفاده می گردد که مقدار زیادی از منابع اقتصادی را در سراسر دنیا به ارمغان می آورند. ویژگی اصلی این جت که آن را برای انجام چنین کارهایی منحصر به فرد کرده است توانایی پرواز بدون توقف آن برای 6500 مایل می باشد. این میزان معادل یک جهت بدون توقف از توکیو به نیویورک و یا از لس آنجلس به مسکو می باشد. مبلغ پرداخت شده برای این بمباردیه 45 میلیون دلار بوده است.

گلف استریم G550 مارک کوبان

مارک کوبان تاجر، سرمایه گذار و مالک دالاس موریکس می باشد. او چندین سال است که این هواپیما را برای خود داشته است. مارک کوبان این هواپیما را در کنار بویینگ 757 خود که برای جا به جایی اعضای نیم بسکتبال خودش استفاده می شده و یک بویینگ 767 دیگر که گاه به گاه چارتر می کرده است نهاده شد. گلف استریم G550 برای اولین بار در سال 2004 راه اندازی شده و این هواپیما می توانست با 0.8 سرعت صوت حرکت نماید. این هواپیما دارای ویژگی هایی مانند نگهدارنده های طلا برای فنجان ها و فضاسازی بسیار تجملی را دارد. او که در لیست هواپیماهای شخصی افراد معروف قرار گرفته است مبلغ 41 میلیون دلار برای خرید این گلف استریم پرداخت کرده است.

گلف استریم 4 تام کروز

چیز عجیبی نیست که بازیگر سنگین وزن هالیوود به نام تام کروز در لیست هواپیماهای شخصی افراد معروف قرار گیرد. علاوه بر این او 20 سال است که مجوز خلبانی خود را دریافت کرده و حتی در یکی از فیلم هایش کنترل هواپیما را در میان آسمان به دست می گیرد. با تمامی این اوصاف او زمان هایی که مشغول کار نیست ترجیح می دهد سراسر دنیا را با گلف استریم 4 خود پرواز نماید. این هواپیما می تواند در ارتفاع 45 هزار پایی حرکت کرده و همراه خود 19 مسافر را حمل نماید. او برای خرید این پرنده 36 میلیون دلار پرداخت کرده است.

بمباردیه چلنجر 850 جی زی

این باید یکی از جالبترین هدایای روز پدری باشد که از زمان شروع شدن آن پس از قرون وسطی داده شده است. خواننده آمریکایی به نام بیانس این جت 40 میلیون دلاری بمباردیه را پس از تولد دختر خود برای شوهرش فرستاد. اسم واقعی جی زی که شان کارتر می باشد در دو طرفه بدنه هواپیما نوشته شده و دارای یک آشپزخانه کامل، اتاق خواب، دو حمام و جایگاه های چرم برای 15 نفر می باشد.

بویینگ بیزنس جت روپرت مرداک

روپرت مرداک رییس شرکت رسانه ای فاکس قرن 21 و خبرگزاری فاکس و همچنین چندین شرکت رسانه ای دیگر می باشد. او در سراسر دنیا پروازهای خود را از طریق یک هواپیمای بویینگ 737 سری 800 انجام داده که برای او شخصی سازی شده است. او که در لیست هواپیماهای شخصی افراد معروف نهاده شده از طریق اصطلاحا این بویینگ بیزنس جت می تواند تا 50 نفر را با خود حمل کرده و دارای یک اتاق خواب عظیم با سرویس، اتاق کنفرانس، یک نشیمن و یک سرویس حمام می باشد. او برای خرید این بویینگ 80 میلیون دلار پرداخت کرده است.

گلف استریم 5 جیم کری

داشتن توانایی خنداندن مخاطبان بدون شک بسیار سخت می باشد. بنابراین هیچ کس نمی تواند جیم کری را سرزنش نماید که پول خود را برای یک گلف استریم 5 پر زرق و برق هزینه کرده است. تنها 193 عدد از این هواپیما در سراسر دنیا وجود داشته که تعدادی از آن ها نیز در نیروهای نظامی مختلف مورد استفاده نهاده شده است. جت جیم کری به راحتی می تواند 16 مسافر را در خود جای داده و این یکی از سریعترین هواپیماها در آسمان می باشد. او همچنین برای خرید این هواپیما 59 میلیون دلار هزینه کرده است.

گلف استریم 3 تایلر پری

این نام خانوادگی در سراسر ایالات متحده مشهور بوده و رشته بسیاری از چیزها به این نام پیوند می خورند. او که یک بازیگر، کمدین و فیلم ساز می باشد سفرهای خود به سراسر دنیا را با یک گلف استریم 3 انجام می دهد. این هواپیما دارای یک اتاق نمایش با تلویزیون ماهواره ای و صفحه نمایشی 42 اینچی می باشد. تایلر بیش از 50 میلیون دلار برای سفارشی کردن جت خود هزینه کرده تا در نهایت این گلف استریم قیمتی معادل 125 میلیون دلار داشته باشد. این جت که در لیست هواپیماهای شخصی افراد معروف قرار گرفته است در سال 2012 پس از مرگ ناخوشایند و تکان دهنده ویتنی هوستون خواننده آمریکایی، جسد او را از غرب تا شرق حمل کرده است.

بویینگ 767 رومان آبراموویچ

رومان آبراموویچ تاجر میلیاردر روسی اظهار کرد که هیچ کدام از جت های قدیمی نمی تواند آنچه او می خواهد را به خوبی انجام دهد بنابراین او یک هواپیمای کامل را که برای استفاده شخصی طراحی شده بود خریداری نمود. به لطف جزییات رنگی در اطراف پنجره های کابین خلبان به نام بندیت (Bandit) گزارش شده که رنگ داخلی این بویینگ 767 بلوطی به همراه وسایل طلایی رنگ می باشد. جزییات بیشتری در خصوص این جت وجود ندارد زیرا آبراموویچ یک انسان بسیار خصوصی می باشد. البته که گفته می گردد او اعضای تیم چلسی را برای انجام بازی هایشان از طریق این هواپیما منتقل می نماید. آبراموویچ 120 تا 170 میلیون دلار بابت خرید این پرنده پرداخت کرده است.

بویینگ 747 سلطان برونئی

سلطان برونئی آن چنان ثروتمند است که جامبوجت اختصاصی خود را برای پرواز در داخل کشور دارد. این هواپیمای شگفت انگیز به مبلمان های طلا و کریستال های لالیک مجهز شده است. علاوه بر این یک اتاق خواب لوکس، سالن نشیمن و سالن غذاخوری به همراه یک حمام طلایی نیز در آن وجود دارد. نمای بیرونی این هواپیما با خطوط راه راه از ویژگی های خانواده سلطنتی است که در طول بدنه هواپیما کشیده شده است. سلطان برونئی که در لیست هواپیماهای خصوصی افراد معروف قرار گرفته است برای هواپیمای خود 230 میلیون دلار هزینه کرده است.

گلف استریم G550 تایگر وودز

دومین گلف استریم G550 که در لیست هواپیماهای خصوصی افراد معروف قرار گرفته است به هیچکدام از گلف بازان مشهور تعلق نداشته و متعلق به تایگر وودز می باشد. این جت قبل از اینکه احتیاج به سوختگیری داشته باشد می تواند مسافت 7500 مایل را بدون توقف پرواز نماید. این هواپیمای 55 میلیون دلاری دارای یک کمد لباس نیز بوده که در صورت تغییر جهت ناگهانی در میان هوا مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از افراد مشهور از بازیگران گرفته تا ورزشکاران و سیاستمداران اکثرا دارای هواپیماهای خصوصی می باشند اما لیستی که در اینجا معین شده است تنها معدودی از آن ها است که شهرتی خاص و متفاوت تر دارد.

منبع: www.ba-bamail.com

منبع: الی گشت
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 462

به "تصاویر باورنکردنی از هواپیماهای شخصی افراد معروف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر باورنکردنی از هواپیماهای شخصی افراد معروف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید