تفاهم نامه تامین اقتصادی فراوری با استفاده از سرمایه های خرد مردمی

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان بورس و اوراق بهادار و پلتفرم های دارای مجوز به منظور استفاده از سرمایه های خرد مردمی در قالب تامین اقتصادی فراوری به وسیله بازار سرمایه و ابزارهای نوین تامین اقتصادی منعقد شد.

تفاهم نامه تامین اقتصادی فراوری با استفاده از سرمایه های خرد مردمی

با ما همراه باشید و درباره جاذبه های چارگون بیشتر بدانید.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت صنعت با سازمان بورس و اوراق بهادار و پلتفرم های دارای مجوز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونان وزارت صنعت و به منظور تامین مالی حوزه فراوری برگزار گردید.

توسعه تامین مالی بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری کشور یکی از برنامه های مهم وزارت صنعت در راستای حمایت از فراوری است و به همین منظور در کنار برنامه ریزی برای استفاده بهینه از منابع موجود، بهره گیری از منابع جدید مالی در دستور کار وزارتخانه نهاده شد.

به همین دلیل، استفاده از سرمایه های خرد مردمی و راهنمایی آن ها به حوزه فراوری به وسیله پلتفرم های تامین مالی جمعی دارای مجوزهای لازم از سازمان بورس، به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی برای حوزه فراوری مورد توجه وزارت صنعت نهاده شد.

به دنبال احصاء و انتخاب بنگاه های مالی به عنوان جامعه هدف این طرح توسط وزارت صنعت، بعدازظهر امروز تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت صنعت با سازمان بورس و اوراق بهادار و پلتفرم های دارای مجوز منعقد شد.

حوزه های هدف این ابزار شامل فعالیت های دانش بنیان، واحدهای کوچک و متوسط، طرح های تکمیلی و توسعه در مقیاس کوچک، استارتاپ ها، معادن کوچک مقیاس و غیره (اعم از سرمایه در گردش و سرمایه ثابت) است.

اکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از متولیان فراوری کشور، تامین مالی برای فعالیت های حوزه صنعت، معدن و تجارت را از 2 روش بازار پول (شامل بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، بند الف تبصره 18 قانون بودجه، طرح رونق فراوری، طرح جهش فراوری و طرح تام) و بازار سرمایه و ابزارهای نوین تامین مالی (انتشار انواع اوراق، عرضه سهام و محصولات بنگاه ها، ایجاد انواع صندوق ها، تامین مالی جمعی، توسعه لیزینگ، افزایش سرمایه بنگاه ها، تامین مالی زنجیره تامین و تاسیس انواع شرکت های سهامی عام پروژه) دنبال می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1180

به "تفاهم نامه تامین اقتصادی فراوری با استفاده از سرمایه های خرد مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه تامین اقتصادی فراوری با استفاده از سرمایه های خرد مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید