جزییات تازه از اتفاقی عجیب در بیمارستانی در شهریار؛ نوزاد در یخچال سردخانه تکان می خورد و نفس می کشید

به گزارش بازی ناتمام، پدر نوزادی که پس از ساعت ها پسرش را زنده در سردخانه دید از مسئولین تقاضای رسیدگی به کم کاری کادر درمان را دارد و گفت: وقتی به کادر درمان گفتم فرزندم در سردخانه نفس می کشد به من گفتند توهم دارم، اما فرزندم زنده بود و دوباره پس از چند ساعت فوت شد.

جزییات تازه از اتفاقی عجیب در بیمارستانی در شهریار؛ نوزاد در یخچال سردخانه تکان می خورد و نفس می کشید

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز جمعه یکم اردیبهشت 1402 نوزاد پسری در بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار به دنیا آمد که بنا بر اعلام کادر درمان علائم حیاتی نداشت و فوت شده به دنیا آمد که بر این اساس نوزاد به سردخانه بیمارستان منتقل شد، اما طی ماجرایی دوباره به زندگی بازمی شود، اما عمر زندگی اش کوتاه بود.

رضا خداکمک پدر نوزاد فوت شده در خصوص این ماجرا در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم با گلایه از کادر درمان گفت: از روزی که همسرم باردار شد، هیچ مسئله ای نداشت و 31 فروردین که جنین 7 ماهه بود به بیمارستان کمالی کرج مراجعه کرد و پس از انجام سونوگرافی و آزمایش سلامت مادر و نوزاد تأیید می شود.

وی افزود: ساعت 4 صبح روز بعد از معاینات 7 ماهگی، درد زایمان مادر نوزاد شروع می شود و به بیمارستان امام سجاد (ع) مراجعه می کند و نوزاد با زایمان طبیعی به دنیا آمد که همان لحظه نوزاد را به مادرش نشان دادند و گفتند که بچه سه روز است در شکم مادر فوت کرده است.

پدر نوزاد در ادامه گفت که هنگام تولد فرزند در خرم آباد بوده و سریعاً خود را به بیمارستان رسانده است، اما عوامل بیمارستان اجازه نمی دهند که با همسرش ملاقات کند لذا مجدداً ساعت ملاقات به بیمارستان مراجعه می کند که باز هم نمی تواند همسرش را ببیند.

خداکمک گفت: حسی به من می گفت که بروم و پسرم را ببینم و بر اساس رسمی که داریم نام بچه را در گوشش صدا کنم؛ به همین خاطر به سمت سردخانه رفتم و از مسئول سردخانه خواستم که پسرم را ببینم که با حراست هماهنگ کرد و به داخل رفتیم و وقتی در یخچال باز کرد، نوزاد را در کارتن قرار داده بودند و خواستم درش را باز کنم، اول اجازه ندادند و وقتی باز کردم بچه نفس می کشید و نگهبان فکر کرد توهم زده ام و وقتی بچه تکان خورد قبول کرد که زنده است.

وی تأکید کرد: نگهبان موضوع را به سوپروایزر اطلاع داد، اما گفتند امکان ندارد و بچه سه روز است مرده است، تا اینکه با یکی از مأمورین نیروی انتظامی وارد سردخانه شدیم و دید بچه زنده است و یکی از پرستاران را برای کمک آورد و بچه را لای پارچه پیچیدند و بالا بردند و در دستگاه گذاشتند.

پدر نوزاد با گلایه از برخورد نامناسب کادر درمان و مشکلاتی که در این بیمارستان وجود داشته است گفت: پسرم ساعت ها در سردخانه نفس می کشید و قلبش می تپید؛ با چشم خودم دیدم که پسرم زنده بود، دست وپا می زد، گریه می کرد و در دستگاه شیر می خورد و حتی تا آخر شب به مادرش خبر ندادیم، چون نگران بودیم فوت کند تا اینکه پزشک گفت حال نوزاد خوب و طبیعی است و به مادرش اطلاع دهید.

خداکمک پدر این نوزاد تازه فوت شده در سرانجام ابراز داشت: صبح روز 2 اردیبهشت به ما اطلاع دادند که نوزاد فوت کرده است و با ناراحتی به بیمارستان رفتم و مادرش را ترخیص کردم که به همسرم آسیب نرسد، اما از مسئولان تقاضا داریم به این کم کاری کادر درمان رسیدگی کنند.

نوزاد در یخچال سردخانه تکان می خورد و نفس می کشید

سروان فرشاد امیرنژاد در خصوص ماجرای عجیب این نوزاد ابراز کرد: حدود ساعت 2 بعدازظهر شیفت کاری ام تازه شروع شده بود و پسر جوانی که پدر این نوزاد است آمد و کمک خواست و گفت اینجا کسی به حرفم گوش نمی دهد و جریان را شرح داد و گفت همسرم را ساعت 4 صبح برای زایمان به بیمارستان آوردیم و وقتی بچه به دنیا آمد پرستاران گفتند که بچه مرده است و ساعت تقریباً 8 صبح بود که برای آخرین بار رفتم بچه را ببینم متوجه تکان خوردن نوزاد شدم و به هرکس گفتم کسی باور نکرد و اهمیت نداد که بررسی کند و گفتند که توهم دارم.

وی افزود: در همان لحظه پیگیر شدم و به سوپروایزر اطلاع دادم، اما کادر درمان گفتند پدر نوزاد توهم دارد و من هم پیگیری نکنم، اما دلم آرام نگرفت و کلید سردخانه را بالاخره گرفتم و تک تک یخچال ها را باز کردم و یک کارتن کوچک دیدم و وقتی باز کردم بچه داخلش بود و وقتی کارتن را تکان دادم، بچه هم تکان خورد و شروع کرد به نفس کشیدن، این نوزاد از 5 صبح تا ساعت 2 ونیم بعدازظهر در یخچال سردخانه بود.

افسر کشیک نیروی انتظامی مستقر در بیمارستان امام سجاد (ع) در ادامه گفت: بعد از مشاهده علائم نفس کشیدن در نوزاد سریع پارچه ای برداشتم و دور بچه پیچیدم و روی صندلی سردخانه گذاشتم و دنبال سوپروایزر گشتم، اما پیروز نشدم تا اینکه به بخش زایمان رفتم و به پرستاران گفتم این بچه زنده است، اما شما آن را به سردخانه بردید، که همان زمان میان کادر درمان بحث شروع شد.

سروان امیرنژاد شرح داد: با یکی از پرستاران به سردخانه رفتیم و بچه داخل کارتن را نگاه کردند و دیدند که زنده است و به بخش NICU منتقل کردند.

وی تأکید کرد: پدر نوزاد متوجه زنده بودن و تکان خوردن نوزادش شده بود، اما هرچه به کادر درمان گفته بود، اهمیت نداده بودند.

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار برکنار شد

بنابر اعلام وبدا، علیرضا مرعشی رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار، صبح شنبه با دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران برکنار شد.

گزارش واصله پیرامون سوءعملکرد در این بیمارستان موجب این تصمیم بوده است.

دکتر مرعشی رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار به دلیل بی توجهی در احیای نوزاد از مسئولیتش برکنار شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1402 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1721

به "جزییات تازه از اتفاقی عجیب در بیمارستانی در شهریار؛ نوزاد در یخچال سردخانه تکان می خورد و نفس می کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات تازه از اتفاقی عجیب در بیمارستانی در شهریار؛ نوزاد در یخچال سردخانه تکان می خورد و نفس می کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید