حاضرید برای غذا خوردن به رستورانی در هیمالیا بروید؟

به گزارش بازی ناتمام، فکر می کنید این قدر شجاع هستید که برای غذا خوردن در بلندترین رستوران پاپ آپ دنیا زحمت بالا رفتن از کوه های هیمالیا را به خود بدهید؟

حاضرید برای غذا خوردن به رستورانی در هیمالیا بروید؟

اگر دوست دارید که غذا را در شرایطی متفاوت صرف کنید، چطور است که خودتان را به یک تجربه عالی و شگرف بعد از یک هفته کوهنوردی در بلندی های هیمالیا دعوت کنید.

از 2 ژوئن امسال رستوران تریاجیونی (Triyagyoni)، مرتفع ترین رستوران پاپ آپ جهان در ارتفاع 5585 متری در کوه آیلند پیک (یا ایمجا تسه: Imja Tse) راه اندازی و پیروز شد که نام خود را به عنوان رستورانی که در بالاترین ارتفاع از سطح زمین قرار گرفته است، در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند.

نام این رستوران که از طریق سرآشپزهای هندی به نام های سانجای تاکور و سونداراراجان اداره می شود، در زبان سانسکریت به معنی طبیعت ارگانیک است و برای رسیدن به آن باید هشت روز پشت سر هم از کوه ها بالا بروید تا بتوانید از غذاهای آن نوش جان کنید؛ البته، از قلم نیاندازید که این رستوران از منظره ای نفس گیر بهره می برد.

طبق گفته های سانجای، هدف از راه اندازی تریاجیونی، افزایش آگاهی درباره پایداری منابع طبیعی هیمالیا است. این کار با استفاده از وسایل چوبی و انرژی خورشیدی به عنوان سوخت غالب و همچنین، برپایی رستوران در چادری که در برابر بادهای شدید منطقه مقاومت می کند، اجرا شده است. غذایی که در این رستوران سرو می شود متشکل از هشت بخش است که شامل نوعی سیر هیمالیایی، رول هیمالیایی، دال بات، سالاد ماهی، مرغ، پانکوتا با شیر گاو، فیله باسا و پنیر است.

سانجای معتقد است که رسیدن به این رستوران، سفر آسانی نیست:

با این که ما ماه ها خودمان را با دقت و وسواس برای مشکل ترین سفر زندگی خود - از لوکلا (Lukla) خطرناک ترین فرودگاه جهان در شرق نپال تا قله آیلند و کمی هم استراحت در کمپ پایه در میان راه - آماده می کردیم، ولی وقت هایی بود که شرایط به طرزی نومیدکننده کاملا سامان ناپذیر به نظر می رسید.

اما هر بار ما توانستیم بر احساسات مان غلبه کنیم و راه خود را به جلو ادامه بدهیم. در نهایت، پیروز توانستیم ساعت 10:05 صبح روز 30 ماه می، بعد از6 روز تقلا و خستگی و 16 ساعت تلاش بی وقفه در آخرین روز صعود به قله استثنایی آیلند برسیم.

با این وجود، این گروه همه تلاش خود را کرده است تا سفر را برای مشتریان خود راحت تر و ایمن تر بسازد و علاوه بر کمک های امدادی، یک هلیکوپتر هم برای انتقال راحت مهمانان در نظر گرفته است.

به سه روش متفاوت می توان به این تجربه دست یافت: یک سفر چهار روزه با استفاده از هلیکوپتر برای رفت و برگشت به رستوران؛ یک کوهپیمایی 9 روزه در جهت رفت یا برگشت و استفاده از هلیکوپتر برای جهت دیگر یا طرف دیگر جهت و جهت دیگر.

این تجربه را می توان به سه روش مختلف انجام داد: یک سفر چهار روزه به صورت رفت و برگشت با هلیکوپتر؛ یک سفر نه روزه، یک طرف با هلیکوپتر و یک طرف به صورت کوهنوردی یا یک سفر هفت روزه کوهپیمایی.

منبع: کجارو / guinnessworldrecords.com
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1452

به "حاضرید برای غذا خوردن به رستورانی در هیمالیا بروید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاضرید برای غذا خوردن به رستورانی در هیمالیا بروید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید