حصار بافت تاریخی بشرویه مرمت می گردد

به گزارش بازی ناتمام، سرپرست پایگاه بافت تاریخی بشرویه از مرمت حصار بافت تاریخی شهر بشرویه (دیوار شهربند) اطلاع داد.

حصار بافت تاریخی بشرویه مرمت می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلای قدیمی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، کاظم شبنم زاده گفت: بر اساس مدارک مکتوب حصار شهر بشرویه یا در اصطلاح محلی دیوار شهربند در دوره زندیه توسط میر محمدخان حاکم منطقه در دوره زندیه برگرد محلات چهارگانه بشرویه ساخته می گردد و بعدها توسط امیرحسن خان نواده او تکمیل و بازسازی می گردد که هم اکنون بخش های از این حصار در گوشه جنوب شرقی، جنوب و شرق بافت تاریخی پابرجاست.

او گفت: شواهد تاریخی و همچنین خاطره افراد سالخورده حاکی از آن است که این حصار از چهار دروازه در جبهه های شمالی (دروازه کیانی)، جنوبی (دروازه قبرستان)، شرقی (دروازه احمد) و غربی (دروازه باغ علی) و برج هایی در فواصل تقریبی 100 متر به یکدیگر با ارتفاع بین 12 تا 15 متر تشکیل می شده است. در حال حاضر تنها قسمت هایی از این برج و بارو در محدوده بافت تاریخی بشرویه برجای مانده است که طی دو سال گذشته بخش جنوب شرق دیوار شهربند مرمت و پیاده روسازی شد.

سرپرست پایگاه بافت تاریخی بشرویه در مورد اقدامات اخیر پایگاه بافت تاریخی اذعان داشت: با اختصاص اعتبارات مرمتی بخش به جامانده جنوبی دیوار شهربند در دست مرمت است که استحکام بخشی، نماسازی و بازسازی بخش های آسیب دیده ازجمله اقدامات پیش روی این فصل خواهد بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 394

به "حصار بافت تاریخی بشرویه مرمت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حصار بافت تاریخی بشرویه مرمت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید