خبرنگاران آنالیز عملکرد مدیران دولتی برای مقابله با کرونا در خوزستان به وسیله نرم افزار پایش

به گزارش بازی ناتمام، اهواز- خبرنگاران- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: نرم افزار بومی ویژه ای که توسط متخصصان داخلی طراحی شده، امکان رصد و ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه های دولتی استان در مقابله با ویروس کرونا را فراهم نموده است.

خبرنگاران آنالیز عملکرد مدیران دولتی برای مقابله با کرونا در خوزستان به وسیله نرم افزار پایش

صادق کریمی کیا روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به ضرورت پایش آنی اقدامات دستگاه های اجرایی در زمینه مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، اظهارداشت: برای انجام این ارزیابی ها، بازرسان ویژه ای انتخاب شدند که بدون استفاده از کاغذ گزارش ارزیابی های خود را از میدان مورد نظارت خود ارسال می نمایند.

وی ادامه داد: موضوع مقابله با این ویروس بسیار حساس است و به همین دلیل، ارزیابی هایی که از عملکرد دستگاه های دولتی صورت می گیرد نیز دقیق انجام می گردد.

این مقام مسئول در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در خوزستان توضیح داد: نتایج این ارزیابی ها به صورت آنلاین در اختیار استاندار و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان رئیس و دبیر این ستاد قرار می گیرند.

کریمی کیا با اشاره به اینکه نتایج این ارزیابی ها فردا دوشنبه در نشست ستاد استانی ارائه می گردد، گفت: این نتایج می تواند یافته های کاربردی و تاثیرگذاری برای ادامه راستا مقابله با ویروس کرونا در استان بدست دهد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان تعداد بازرسانی که در انجام این ارزیابی مشارکت دارند را 60 نفر بیان کرد و اضافه نمود: این افراد در قالب 10 تیم، مصوبات استانی و شهرستانی ستادها را کنترل و گزارش می نمایند.

پایش و ارزیابی بهداشتی کشتی چینی قبل از شیوع کرونا در ایران

کریمی کیا همچنین به برگزاری نشست شورای سلامت استان در 16 بهمن ماه سال جاری اشاره نمود و گفت: در این نشست که قبل از شیوع کرونا در کشور برگزار گردید، به موضوع کرونا پرداختیم و پیش آگاهی های لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: در این نشست همچنین به پایش و ارزیابی بهداشتی یک کشتی چینی که قصد پهلوگرفتن در یکی از بنادر استان را داشت اشاره شد اما این موضوع مربوط به قبل از شیوع ویروس در استان بوده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان تاکید نمود: سرایت این بیماری ارتباطی به کشتی چینی پهلوگرفته در بنادر استان نداشت و منشاء اصلی شیوع این ویروس در خوزستان مربوط به مراودات شهروندان با خارج از استان است.

کریمی کیا همچنین به محدود کردن فعالیت در بازار مرکزی شهرها و همچنین جلوگیری از تجمعاتی که منجر به سرایت کرونا می گردد اشاره نمود و گفت: این اقدامات با استفاده از سرمایه های اجتماعی، ظرفیت های جامعه مدنی و سازمان های مردم نهاد جهت پیشگیری از شیوع این ویروس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان یادآور شد: سازمان های مردم نهاد در ترویج آموزش های پیشگیرانه در استان نقش ویژه ای بر عهده دارد و با برنامه ریزی هایی که صورت می گیرد در کوشش هستیم تا به افزایش آگاهی ای مردم بپردازیم.

رونمایی از بازی آنتی کرونا

کریمی کیا با اشاره به کوشش طراحان و متخصصان رایانه ای، بازی آنتی کرونا در استان طراحی شده است، گفت: به منظور جلب توجه هرچه بیشتر گروه سنی کودک و نوجوان به بحث خود مراقبتی طی روزهای آینده از این بازی رونمایی می کنیم.

وی توضیح داد: این بازی قابلیت نصب بر روی گوشی های تلفن همراه را دارد و هدف از ارائه رایگان آن فرهنگ سازی در زمینه مقابله با ویروس کرونا است.

استاندار خوزستان بر اساس چک لیست گزارش های نرم افزار پایش ویژه آنالیز عملکرد دستگاه های دولتی استان در راستای اجرای مصوبات پیشگیرانه ستاد مقابله با کرونا به صورت شفاهی به یکی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و یکی از روسای دانشگاه های استان تذکر جدی داد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان امروز یکشنبه به 253 نفر رسید که 33 نفر از آنها فوت کردند.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از یکصد کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 372

به "خبرنگاران آنالیز عملکرد مدیران دولتی برای مقابله با کرونا در خوزستان به وسیله نرم افزار پایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آنالیز عملکرد مدیران دولتی برای مقابله با کرونا در خوزستان به وسیله نرم افزار پایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید