خلاصه بازی هلند 2 (3) ، (4) 2 آرژانتین؛ دراماتیک، پرهیجان و تاریخی

به گزارش بازی ناتمام، استادیوم لوسیل میزبان دومین ملاقات از اولین شب مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر بود که در آن آرژانتین مقابل هلند پس از تساوی 2-2 پیروز شد در ضربات پنالتی 4-3 تا به جمع 4 تیم برتر جام برسد.

خلاصه بازی هلند 2 (3) ، (4) 2 آرژانتین؛ دراماتیک، پرهیجان و تاریخی

نیمه نخست با احتیاط از سوی هردو تیم آغاز شد و کمتر فرصتی خلق می شد، تا این که اولین موقعیت جدی آرژانتین به تور دروازه آندریس نوپرت چسبید. لیونل مسی در دقیقه 35 در نقش گلساز ظاهر شد و پاس او به ناهوئل مولینا رسید تا این بازیکن با ضربه ای آرام دروازه نارنجی ها را باز کند. نیمه اول هم با همین یک گل به سرانجام رسید.

در نیمه دوم آرژانتین به خوبی هلند را کنترل کرد. حتی لیونل مسی شانس داشت تا در دقیقه 63 از روی یک ضربه ایستگاهی فاصله را بیشتر کند که ضربه اش با کمترین اختلاف به بیرون رفت. پس از این که خطای پنالتی روی مارکوس آکونیا رخ داد، لیونل مسی در دقیقه 73 این ضربه را به تور دروازه هلند نشاند تا آلبی سلسته به گل دوم برسد. مسی هم با این گل به رکورد گلزنی گابریل باتیستوتا در جام جهانی رسید. اما هلند بعد از این گل تازه بیدار شد و در دقیقه 83 با ضربه سر تماشایی ووت وخورست به یک گل رسید تا برای جبران امیدوار گردد. وخورست که ستاره دقایق سرانجامی هلند بود در دقیقه 11+90 گل تساوی را هم زد. ضربه ایستگاهی که مسی به هلندی ها داده بود با پاس تئون کوپمینرس و ضربه آرام ووت تبدیل به گل مساوی شد.

پس از هیاهوی دقایق سرانجامی بازی، در وقت اضافه اول شاهد نبردی آرام تر بودیم و موقعیت خاصی هم روی دروازه ها مشاهده نشد. نیمه دوم حملات آرژانتین شدت گرفت و در دقیقه 114 برترین موقعیت با شوت لائوتارو مارتینس راهی به دروازه پیدا نکرد، چرا که در میانه راه به ویرجیل فان دایک برخورد نموده بود. دقیقه 119 شوت سهمگین دیگری از لائوتارو را نوپرت مهار کرد. دقیقه 120 هم شوت انسو فرناندس به تیرک دروازه هلند برخورد کرد تا این بازی هم به ضربات پنالتی بکشد.

در پنالتی ها، هلند به وسیله کوپمینرس، وخورست و دی یونگ به گل رسید و ضربات فان دایک و برخوایس را هم مارتینس مهار کرد. آرژانتین هم با ضربات مسی، پاردس، مونتیل و لائوتارو دروازه حریف را باز کرد. فرناندس هم ضربه اش را به بیرون زد.

آرژانتین با این برد بعد از 8 سال راهی مرحله نیمه نهایی جام جهانی شد و در این مرحله باید به مصاف کرواسی برود.

منبع: فرارو
انتشار: 19 آذر 1401 بروزرسانی: 19 آذر 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1660

به "خلاصه بازی هلند 2 (3) ، (4) 2 آرژانتین؛ دراماتیک، پرهیجان و تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه بازی هلند 2 (3) ، (4) 2 آرژانتین؛ دراماتیک، پرهیجان و تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید