خودکشی کشاورز معترض هندی همزمان با تداوم اعتراضات

به گزارش بازی ناتمام، در حالی که همچنان هزاران کشاورز معترض هندی از ایالتهای پنجاب، هاریانا و اوتارپرادش کمپ اعتراضی خود علیه اصلاحات کشاورزی تصویب شده توسط مجلس در سپتامبر گذشته را ادامه می دهند، گزارش شده که یک کشاورز 50 ساله امروز یکشنبه با آویزان کردن خودش از یک درخت در یک ناحیه در مرز شهر دهلی خودکشی نموده است.

خودکشی کشاورز معترض هندی همزمان با تداوم اعتراضات

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اتفاق در حالی در منطقه تیکری-بهادرگاره در مرز دهلی اتفاق افتاده که این منطقه یکی از مکانهای اصلی اعتراضات تظاهرنمایندگان به اقدام اخیر در لغو سه قانون کشاورزی است.

به گفته پلیس، این مرد با هویت راجویر سینگ، اهل منطقه هیسار در ایالت هاریانا در شمال هند بوده است. بخش عمده شرکت نمایندگان در ناآرامی های اخیر کشاورزان معترض اهل این منطقه هستند.

رسانه ها گزارش کردند که این مرد 50 ساله در یادداشتی که به جا گذاشته از کشاورزان خواسته تنها بعد از لغو سه قانون جدید کشاورزی و تضمین حداقل قیمت حمایتی برای کشاورزان به خانه برگردند. او نوشته است: درخواست من از دولت (نارندرا) مودی این است که سه قانون جدید کشاورزی را لغو کند. این آخرین آرزوی من است.

هریندر سینگ، عضو ارشد یک سازمان مربوط به اتحادیه های صنفی کشاورزان تحت عنوان سازمان SKM ادعا کرد تا به امروز 274 کشاورز معترض هندی از 26 نوامبر تا کنون به سبب دلایل مختلف جان باخته اند.

وی اضافه نمود: فرد اخیرا جان باخته از همان روز اول اعتراضات جزو معترضین بود. او پدر دو بچه بود.

این حادثه یک روز بعد از آن رخ داد که کشاورزان معترضان صدمین روز اعتراضات مداومشان در مرز شهر دهلی را گرامی داشتند.

کشاورزان معترض خواهان آن هستند که نارندرا مودی، نخست وزیر هند سه قانون جدید کشاورزی را که ارائه نموده لغو کند. آنها دولت او را به رها ساختن طرح حمایت از حداقل قیمت حمایتی برای کشاورزان به نفع شرکتهای عظیم متهم می نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1043

به "خودکشی کشاورز معترض هندی همزمان با تداوم اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکشی کشاورز معترض هندی همزمان با تداوم اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید