دریافت 275 فیلم دانش آموزی در دبیرخانه فیلم رشد

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - به گفته رئیس گروه برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلم رشد تعداد 275 فیلم کوتاه دانش آموزی ارسالی از طرف اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در بخش ملی پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد، دریافت شده است.

دریافت 275 فیلم دانش آموزی در دبیرخانه فیلم رشد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، روح الله مالمیر رئیس گروه برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلم رشد در این خصوص گفت: پیرو همکاری های هر ساله اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی با دبیرخانه فیلم رشد، در این دوره از جشنواره 275 فیلم از طرف کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی اداره کل مربوطه در دبیرخانه فیلم رشد واصل شده است که به زودی در چرخه آنالیز قرار خواهد گرفت. این فیلم ها در سه قالب داستانی، پویانمایی و مستند هستند که در بخش داستانی 105 فیلم، در بخش پویانمایی 91 فیلم و در بخش مستند 79 فیلم دریافت شده است.

قائم مقام پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد در مورد جزئیات بیشتر بخش دانش آموزی اضافه کرد: بر اساس آئین نامه جشنواره بین المللی فیلم رشد فیلم های دانش آموزان دختر و پسر دوره دوم مبه وسیلهه از دو طریق برای دبیرخانه فیلم رشد ارسال می گردد. روش اول فیلم هایی است که به وسیله کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی وزارت متبوع در اختیار دبیرخانه قرار می گیرد و روش دوم فیلم هایی است که به وسیله دانش آموزان مبه وسیلهه دوم به طور مستقیم برای جشنواره فیلم رشد فرستاده می گردد. فیلم های ارسالی از طرف کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی قبلاً مراحل مدرسه، منطقه، استان و کشوری را پشت سر نهاده اند و پس از آن وارد رقابت بخش ملی جشنواره فیلم رشد می شوند. سایر فیلم های دانش آموزی که به طور مستقیم برای دبیرخانه ارسال می گردد پس از آنالیز های لازم و احراز شرایط موجود در آئین نامه، وارد چرخه آنالیز می شوند.

رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم رشد ادامه داد: همه دانش آموزانی که قبلاً آثارشان به وسیله استان ها به مرحله کشوری سی و نهمین جشنواره فرهنگی و هنری فردا ارسال شده است احتیاجی به ارسال اثر خود برای دبیرخانه فیلم رشد ندارند اما ضروری است که تا 15 مهرماه 1400 به نشانی eff.roshd.ir مراجعه نموه و فیلم خود را در سامانه جشنواره فیلم رشد ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام در سامانه، برای هر فیلم یک کد رهگیری صادر می گردد که ضروری است این کد به وسیله کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی و یا به وسیله خود دانش آموز به دبیرخانه فیلم رشد اعلام گردد.

مالمیر در مورد مدارک و مشخصات مورد احتیاج دانش آموزان جهت ثبت نام در سامانه جشنواره فیلم رشد تأکید نمود: فقط دانش آموزان پایه های دهم تا دوازدهم نظری، فنی و حرفه ای، هنرستانی و کاردانش مجوز ثبت نام و شرکت در بخش دانش آموزی را دارند و در هنگام ثبت نام ضروری است که فرم دال موجود در سامانه را با دقت بر اساس اطلاعات موثق تکمیل نمایند.

گفتنی است مهلت ثبت نام در پنجاه و یکمین جشنواره بین المللی فیلم رشد از نهم شهریورماه شروع شده و علاقمندان تا تاریخ پانزدهم مهرماه فرصت دارند با مراجعه به نشانی eff.roshd.ir در این دوره از جشنواره شرکت نمایند.

شماره تلفن های دبیرخانه پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد 87196563 - 87196557 - - 88301479 (021) در روزهای فعال از ساعت 8 تا 14 آماده پاسخگویی به سؤالات شرکت نمایندگان می باشد. بعلاوه نشانی الکترونیکی eff.[email protected] آماده دریافت پیغام های مکتوب فیلم سازان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1291

به "دریافت 275 فیلم دانش آموزی در دبیرخانه فیلم رشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت 275 فیلم دانش آموزی در دبیرخانه فیلم رشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید