راه های برای شیرین کردن زندگی مشترک

به گزارش بازی ناتمام، ما در این مطلب قصد داریم برای شما عزیزان ترفندهای داشتن یک زندگی زناشویی عاشقانه را به اشتراک گذاریم.

راه های برای شیرین کردن زندگی مشترک

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبر آنلاین ، همه زوجین دوست دارند یک زندگی آرام و عاشقانه ای را تجربه کنند برای داشتن زندگی آرام و خوب باید بدانید که چگونه رفتار کنید ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم برای شما عزیزان نکات داشتن زندگی زناشویی عاشقانه را به اشتراک گذاریم. در ادامه مطلب همراه ما باشید

زندگی زناشویی عاشقانه

زندگی زناشویی شما شیرین است یا شور و یا خدای نکرده تلخ؟ اما هر چه که هست می خواهیم چند نکته به زوج ها یادآوری می کنیم که شاید بین روزمرگی های زندگی، یادشان رفته باشد؛

سعی نکنید یکدیگر را تغییر دهید

یکی از نکاتی که متخصصان برای داشتن یک زندگی مشترک خوب پیشنهاد می دهند این است که زوج ها یکدیگر را همانطور که هستند بپذیرند و سعی کنند با شناختن تفاوت یکدیگر، به آنها احترام بگذارند و نخواهند که همسرشان عینا مثل خودشان شود.

در کارهایتان عشق را وارد کنید

درست است که انجام دادن کارهایی مثل تمیز کردن خانه، مرتب کردن انباری، شستن ظرف ها و… کارهایی است که می تواند تکراری و خسته کننده باشد ولی اگر در انجام دادن این کارها به یکدیگر کمک کنید و به همین کارهای به ظاهر تکراری به چشم انجام وظیفه نگاه نکنید و به یاد علاقه ای که به یاد همسر و فرزندتان دارید بیفتید، می بینید که آن کارها چقدر بهتر و حتی سریعتر انجام خواهند گرفت.

جملات عاشقانه را از قلم نیاندازید

با گذشت زمان زوج ها انقدر درگیر زندگی روزانه خود می شوند که دیگر یادشان می رود علاقه شان را به همسرشان ابراز کنند. این مساله در حالی است که همین قضیه به ظاهر کوچک می تواند به استحکام زندگی شان کمک کند و نشان دهد آنها مثل روز اول مشتاق زندگی کردن با هم هستند.

زندگی زناشویی عاشقانه

سفر بروید

زندگی روزمره با این همه مشکلاتی که دارد شاید دیگر وقتی برای آرامش باقی نگذارد بنابراین چه چیزی بهتر از این که هر از گاهی از تعطیلات استفاده کنید یا حتی مرخصی گرفته و با همسرتان به جایی دور از شهر بروید تا هم استراحت کنید و هم با ایجاد لحظات خوشایند، زندگی مشترکتان را شیرین تر کنید و نگذارید در بین کارهای تکراری و وظایف شغلی و خانوادگی هر روز، برای یکدیگر عادی شوید.

طرف دشمن را نگیرید

در برخی بگومگوها اتفاق می افتد که شخصی از همسر شما انتقاد می کند و بعد می خواهد شما را هم وارد ماجرا کند، این جا نقطه ای است که باید خیلی مواظب باشید چون ممکن است با حرف های او موافق باشید و شما هم وارد تیم حریف شده و همسرتان را به باد انتقاد بگیرید. درست همینجاست که واکنش درست شما می تواند همسرتان را نسبت به شما دلگرم یا دلسرد کند. حتی اگر با انتقادی که به او وارد شده موافق هستید، بهتر است خودتان به طور جداگانه آن را با او مطرح کنید نه در میان جمع و با حضور دیگران زندگی زناشویی عاشقانه .

زیاد هم راحت نباشید!

درست است که اصل یک زندگی مشترک بر راحتی و آسایش است، اما نباید زیاد هم احساس راحتی کنید به طوری که باعث دلزدگی همسرتان از شما شود. نوع پوششتان در خانه، نوع رفتار کردنتان وقتی در خانه هستید و با همسر و دوستان صمیمی، نحوه صحبت کردن و … از مواردی است که باید مواظب بود در عین حال که رسمی نباشد، بی ادبی نسبت به دیگران تلقی نشود و آنها بدانند که حضورشان برای شما همراه با احترام است.

بیشتر بدانید از راهکارهایی برای شیرین کردن زندگی

خوبی ها را هم ببینید!

نسبت به همسر خود دیدگاه مثبت داشته باشید و بکوشید همیشه در مرحله اول کارهای خوب او را ببیند و مورد تحسین قرار دهید، زیرا تشویق و تحسین یک کار خوب، باعث تثبیت و تکرار آن خواهد شد و خودتان از آن لذت می برید.

هرگز چشمان خود را روی نقطه ضعف همدیگر باز مکنید و دایم به رخ مکشید؛ چون این رفتار، موجب دلسردی در زندگی شده و کم کم نسبت به همدیگر حس بدبینی پیدا می کنید و یک حالت دلسردی در شما ایجاد می شود. اگر چنین رفتاری دارید، بکوشید آن را انجام ندهید، زیرا کم کم بین شما دوری ایجاد شده و به جایی می رسد که خدای ناکرده به فکر جدایی می افتید و هزاران مصیبتی که به دنبال آن می آید، پس چشم ها را باید شُست، جورِ دیگر باید دید.

تحقیر و سرزنش، ممنوع!

خداوند در خلقت انسان به خودش احسنت گفته است، زیرا انسان بهترین خلقت اوست. در این میان، چگونه می توان همسر را به عنوان یک امانت الهی تحقیر و سرزنش کرد؟ یک دختر و یا یک پسر که با هزاران امید وارد زندگی می شوند، چرا باید مورد اهانت قرار گیرند؟ پدر و مادری که دخترشان را با صدها رنج و زحمت را بزرگ کرده اند و با حفظ آبرو و امیدواری او را به خانه مردی فرستاده اند تا در محیط امن و سالم و پر محبت زندگی کند، چگونه می توانند بعد از مدتی نظاره گر توهین و سرزنش او از طرف همسرش باشند؟

زندگی زناشویی عاشقانه

رعایت احترام و ادب متقابل

با همسر خود به طور محترمامه و مؤدب صحبت کنید و همدیگر را سبک نکنید. آنچه در این گیرودار مهم می باشد، این است که وقتی مادری با همسرِ خود مؤدبانه صحبت می کند، یا مردی با همسرش محترمانه سخن می گوید، فرزند آنها نیز می آموزد که چه طور مؤدبانه صحبت کند و احترام پدر و مادرش را نگه دارد. این بهترین هدیه ای است که می توانید برای فرزند خود به ارث بگذارید. طوری برخورد نکنید که روزی مجبور شوید بگویید: آتش در خرمن خویش زده ام که را کنم دشمن خویش!

اگر به دنبال شریک ازدواج هستید

شما خانم گرامی، وقتی همسرتان وارد منزل می شود، به استقبال او بروید، بسیار مؤدّبانه با او رفتار کنید و به فرزندِ خودتان نیز بگویید، چنین کاری انجام دهد. این رفتارِ شما باعث می شود، خستگیِ کار از تنِ او بیرون رود و احساسِ آرامش کند. البته او نیز متقابلاً چنین رفتاری انجام خواهد داد و کم کم به صورت یک عادت در می آید. برخی از همسرانِ بسیار خوب اظهار می دارند که در طول زندگی هرگز حتّی یک بار هم به یکدیگر بی احترامی نکرده اند. زندگیِ آنها آن قدر لذّتبخش است که دوست دارند همیشه در کنار هم باشند!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 883

به "راه های برای شیرین کردن زندگی مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های برای شیرین کردن زندگی مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید