رشد بیش از 40 درصدی حجم بازار در انتظار گرافن ، بیشترین سهم بازار در اختیار نانوپلاکت ها قرار گرفته است

به گزارش بازی ناتمام، بررسی ها نشان می دهد که بازار گرافن تا سال 2027 با رشد بیش از 40 درصد به رقم 1.36 میلیارد دلار برسد، نانوپلاکت ها بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند.

رشد بیش از 40 درصدی حجم بازار در انتظار گرافن ، بیشترین سهم بازار در اختیار نانوپلاکت ها قرار گرفته است

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، پیش بینی های اخیر نشان می دهد که بازار گرافن از 91.3 میلیون دلار در سال 2019، به رقم 1.36 میلیارد دلار در سال 2027 خواهد رسید. به این ترتیب می توان انتظار رشد 40.2 درصدی را برای گرافن در این بازه زمانی داشت.

افزایش سریع تعداد تولیدکنندگان گرافن، تقاضای بالا برای این ماده در حوزه هایی نظیر الکترونیک و استفاده از گرافن در کامپوزیت ها و پوشش ها از جمله دلایل رشد بازار گرافن در این بازه زمانی است. از نقطه نظر منطقه ای، آمریکای شمالی بیشترین سهم بازار را در سال 2019 داشته که پیش بینی می شود این جایگاه طی سال های آینده نیز حفظ شود.

البته اثرات زیست محیطی گرافن یکی از موانع در راستا رشد بازار است و در سویی دیگر، پیشرفت های انجام شده در بخش سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه نیز فرصت هایی تازه ای در سال های آینده ایجاد خواهد کرد.

شیوع ویروس کرونا نیاز های تازه ای در صنعت ایجاد کرده است؛ رشد بازار ماسک ها از جمله این فرصت های تازه است. یافته های اخیر نشان می دهد که استفاده از گرافن می تواند روی بهبود کارایی ماسک ها موثر باشد و ایجاد خاصیت آبگریزی و ضدعفونت از جمله مزیت های استفاده از گرافن در ماسک است. این تقاضا نیز روی بازار گرافن در سال های آینده موثر خواهد بود.

در سوی دیگر، شیوع کرونا موجب قفل شدن بخشی از بازار شده و تقاضا را برای محصولاتی نظیر حسگر کاهش داده است که همین امر، روی کاهش تقاضا برای گرافن نیز تاثیرگذار بوده است.

از نظر نوع محصول تولیدی در بازار، می توان محصولات گرافنی را به گرافن تک لایه، دو لایه، چند لایه، اکسید گرافن و نانوپلاکت های گرافنی تقسیم بندی کرد. در سال 2019 بیشترین سهم بازار در اختیار نانوپلاکت های گرافنی بوده است و حدود سه پنجم از کل سهم به این بخش اختصاص داشت. تخمین زده می شود که در این بازه زمانی باز هم نانوپلاکت ها بیشترین سهم بازار را در اختیار داشته باشند. انتظار می رود در طول سال های 2020 تا 2027 بازار گرافن تک لایه و دولایه رشد 42 درصدی را تجربه کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 585

به "رشد بیش از 40 درصدی حجم بازار در انتظار گرافن ، بیشترین سهم بازار در اختیار نانوپلاکت ها قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد بیش از 40 درصدی حجم بازار در انتظار گرافن ، بیشترین سهم بازار در اختیار نانوپلاکت ها قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید