سازمان جهانی بهداشت انتقال ویروس کرونا را از طریق هوا تایید می کند

به گزارش بازی ناتمام، سازمان جهانی بهداشت پس از نامه سرگشاده گروهی از دانشمندان تایید کرد که شواهدی درباره انتقال ویروس جدید کرونا از طریق هوا به دست آمده است.

سازمان جهانی بهداشت انتقال ویروس کرونا را از طریق هوا تایید می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز ماریان وان کرکوف، سرپرست فنی بخش پاندمی کووید-19 در سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه 17 تیر در ژنو به خبرنگاران گفت: ما درباره احتمال انتقال هواپخش به عنوان یکی از شیوه های سرایت ویروس کرونا بحث کرده ایم.

سازمان جهانی بهداشت قبلا گفته بود که ویروس کرونا عامل بیماری تنفسی کووید-19 عمدتا از طریق قطرک های بیرون آمده از دهان و بینی فرد آلوده که به سرعت به روی زمین می افتند، انتقال پیدا می کند.

اما روز دوشنبه 239 دانشمند از 32 کشور در نامه ای سرگشاده به این سازمان مستقر در ژنو سوئیس که در ژورنال بیماری های بالینی عفونی منتشر شد به شواهدی اشاره کردند که به گفته آنها نشان می دهد ذرات میکروسکوپی ویروسی شناور در هوا درصورت استنشاق شدن بوسیله افراد می توانند آنها را دچار عفونت کنند.

این دانشمندان با اشاره به این که این ذرات کوچکتر خارج شده از دستگاه تنفسی می توانند مدتی در هوا باقی بمانند، از سازمان جهانی بهداشت خواستند دستورالعمل هایش را در این باره روزآمد کند.

  • اعتراض دانشمندان: خطر انتقال ویروس کرونا از راه هوا نادیده گرفته می شود

بندتا آلگرانزی، سرپرست فنی گروه پیشگیری و کنترل عفونت در این سازمان روز سه شنبه گفت که شواهدی درباره انتقال از راه هوا یا انتقال هواپخش ویروس کرونا به دست آمده است، اما این شواهد هنوز قطعی نیستند.

او گفت: امکان انتقال ویروس از راه هوا در محیط های عمومی به خصوص در محیط های پرازدحام سربسته و بدون تهویه توصیف شده است و نمی توان آن را رد کرد. با این حال لازم است این شواهد گردآوری و تفسیر شوند و ما به حمایتمان از این اقدام ادامه می دهیم.

هر تغییر در ارزیابی سازمان جهانی بهداشت درباره خطر سرایت ویروس کرنا می تواند بر توصیه فعلی دولت ها در حفظ فاصله فیزیکی دست کم یک متری تاثیر بگذارد و اقدامات بهداشت عمومی برای جلوگیری از انتشار ویروس هم ممکن است، مطابق آن تغییر کند.

وان کرکوف گفت سازمان جهانی بهداشت در روزهای آینده یک چکیده علمی درباره دانش کنونی درباره شیوه های انتقال ویروس کرونا منتشر خواهد کرد.

او گفت: برای متوقف کردن انتقال باید مجموعه ای فراگیر از اقدامات انجام شود. این اقدامات نه تنها شامل فاصله گیری جسمی بلکه شامل استفاده از ماسک به خصوص در جاهایی که فاصله گیری جسمی ممکن است و به خصوص برای کارکنان بهداشتی می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 595

به "سازمان جهانی بهداشت انتقال ویروس کرونا را از طریق هوا تایید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت انتقال ویروس کرونا را از طریق هوا تایید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید