سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در مرز گرسنگی هستند

به گزارش بازی ناتمام، برنی سندرز سناتور آمریکایی درباره گرسنگی ده ها میلیون آمریکایی در جریان بحران شیوع کرونا هشدار داد و از دولت فدرال خواست دسترسی همه را به غذا تضمین کند.

سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در مرز گرسنگی هستند

برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا بامداد پنجشنبه در پیامی توییتری نوشت: در این بحران مالی فزاینده، ده ها میلیون آمریکایی در آستانه گرسنگی هستند. نمی توانیم اجازه دهیم چنین اتفاقی بیافتد.

سندرز با بیان این مطلب، از دولت فدرال آمریکا خواست که با اقدامی فوری دسترسی همه شهروندان ایالات متحده را به غذا در دوران شیوع ویروس کرونا تضمین کند.

سناتور آمریکایی در پیامی دیگر تاکید کرد: همه گیری کرونا هر روز راه هایی را که آمریکا از آن طریق فقرا و اقشار ضعیف را پشت سر می گذارد، پررنگ تر می کند. میلیون ها کارگر بدون حقوق مانده اند. نیمی از مردم ما چشمشان به حقوق هفتگی است و 87 میلیون نفر یا بدون پوشش بیمه هستند یا بیمه ضعیفی دارند.

با تشدید شیوع ویروس کرونا در آمریکا بسیاری از کسب وکارها و صنایع بزرگ و کوچک تعطیل شده اند و جمعیت انبوهی به بیکاران در این کشور افزوده شده که ضرورت اعطای بسته های مالی کمکی از سوی دولت مرکزی این کشور را دوچندان می کند.

گلدمن ساکس شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی این هفته در گزارشی پیش بینی کرد که در نتیجه تبعات مالی کرونا، نرخ بیکاری در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در آمریکا به 15 درصد افزایش خواهد یافت.

ساکس همچنین پیش بینی کرد که تولید ناخالص داخلی آمریکا در همین مدت 34 درصد کاهش خواهد یافت. آمار اولیه ای که هفته گذشته منتشر شد نشان می دهد که 3.3 میلیون نفر در آمریکا بیکار شده اند که این امر چشم انداز مالی این کشور را تیره تر کرده است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 416

به "سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در مرز گرسنگی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در مرز گرسنگی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید