علی مطهری: کاندیدای پوششی علی لاریجانی نیستم

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - علی مطهری در رد کاندیدای پوششی بودن وی برای علی لاریجانی، گفت من به طور مستقل و جدی وارد عرصه رقابت شده ام؛ برای گرم کردن فضا برای کسی نیامده ام. امیدوارم به تایید صلاحیت شدن؛ و ان شاءالله جلو می رویم و امیدواریم هرچه برای مردم خوب است پیش می آید.

علی مطهری: کاندیدای پوششی علی لاریجانی نیستم

به گزارش جماران، علی مطهری در سلسله نشست های آنالیز و تحلیل انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 که به همت حزب ندای ایرانیان برگزار گردید، اظهار کرد: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم؛ شرایط کشور ما هم شرایطی به معنای واقعی کلمه، حساس است. همواره می گوییم در شرایط حساس هستیم اما امروز انصافا در شرایط ویژه ای هستیم.

وی ادامه داد: نباید موضوع تاثیر انتخابات در اقتصاد را نادیده گرفت؛ حتما مشارکت بالای مردم در انتخابات تاثیر مستقیمی بر اقتصاد و صندلی جمهوری اسلامی در دنیا خواهد داشت.

مطهری گفت: اگر ما مشارکت 70 درصدی در انتخابات داشته باشیم، نگاه دنیا به ما تغییر خواهد نمود. در درجه اول باید کوشش کنیم مشارکت بالا برود. رهبر انقلاب هم فرمودند، در درجه اول بالا بودن مشارکت مهم است و انتخاب اصلح در درجه دوم است. وقتی مشارکت بالا باشد انتخاب مردم هم واقعی تر خواهد بود.

این فعال سیاسی توضیح داد: ما باید کوشش کنیم مردم برای شرکت در انتخابات راغب شوند. مردم گلایه هایی دارند از سال گذشته، از آنچه در آبان 98 رخ داد. ناامید هستند که آیا با انتخابات بگردد تغییری ایجاد کرد یا نه؛ اما ما باید به شک پاسخ دهیم و آن ها را امیدوار کنیم.

وی با بیان این که با یک انتخاب خوب می گردد در کشور تغییرات ایجاد کرد، گفت: بنده هم روی همین وظیفه اعلام کاندیداتوری کردم. احساس کردم وظیفه است کسی مثل من وارد انتخابات گردد. نتیجه هرچه باشد مهم نیست، مهم این است که به تکلیف خود عمل کنیم و وجدانمان راحت باشد.

مطهری سپس گفت: نواقص و کاستی هایی می بینم و فکر می کنم بسیاری از آنها قابل اصلاح است. به طور مثال روابطی که با کشورهای همسایه عربی و اسلامی داریم را باید بهبود ببخشیم. روابطمان را با دنیا اصلاح کنیم. همچنین به رابطه ای که با دنیای غرب داریم باید بهبود ببخشیم. طوری نباشد که فقط با دو تا سه کشور رابطه داشته باشیم و در قراردادهای مالی مجبور به امتیازدهی به آنان باشیم.

وی تاکید نمود: سیاست خارجی اثر مستقیم در وضع مالی ما خواهد داشت. ساختار مالی کشور ما هم مهم است. ما از بخش خصوصی نیرومند برخوردار نیستیم. اقتصاد کشور ما چند بخش دارد. بخشی دولتی است، بخشی در دست نیروهای مسلح و نیروهای حکومتی است؛ در کنار این ها هم بخش خصوصی قرار گرفته است. به همین دلیل نتوانسته ایم در بعضی بازارها حضور داشته باشیم. مثل وضعی که در قطر پیش آمد و قطر تحریم شد، فرصت خوبی برای ایران بود که بازار را به دست بگیرد اما در عوض ترکیه این کار را کرد.

مطهری در بخش دیگری از این نشست در رد کاندیدای پوششی بودن وی برای علی لاریجانی، گفت: من به طور مستقل و جدی وارد عرصه رقابت شده ام؛ برای گرم کردن فضا برای کسی نیامده ام. امیدوارم به تایید صلاحیت شدن؛ و ان شاءالله جلو می رویم و امیدواریم هرچه برای مردم خوب است پیش بیاید.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به نسبت خانوادگی ای که با علی لاریجانی دارد، ممکن است برای جذب پایگاه رای اصلاح طلبان به نفع او وارد عرصه شده باشد؟ گفت: در رابطه با حضور یا عدم حضور آقای لاریجانی اطلاعاتی ندارم، صحبتی با او نکرده ام و نمی دانم خواهد آمد یا خیر.

مطهری گفت: اعلام نامزدی خودم هم بدون اطلاع او بوده و خبر نداشته است؛ هماهنگی بین مان نبوده و این که بگویید به عنوان کاندیدای پوششی آمده ام، درست نیست. کسی که کاندیدا شده، معنی اش این است که می گوید من اصلح هستم بنابراین معنی ندارد با هدف کنار رفتن به نفع کسی وارد گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1005

به "علی مطهری: کاندیدای پوششی علی لاریجانی نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی مطهری: کاندیدای پوششی علی لاریجانی نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید