شهر موزه خاویار در مجموعه تاریخی شیلات کیاشهر راه اندازی می گردد

به گزارش بازی ناتمام، معاون میراث فرهنگی گیلان از فراخوان واگذاری مجموعه هشت هکتاری بندر کیاشهر با 12 بنای ثبت ملی شده آن به منظور بهره برداری به عنوان شهر موزه خاویار، اقامتگاه بوم گردی، مرکز تجاری ملی و بین المللی و بورس خاویار، مرکز فرهنگی تفریحی، رستوران و آداب پذیرایی خاویار به بخش خصوصی اطلاع داد.

شهر موزه خاویار در مجموعه تاریخی شیلات کیاشهر راه اندازی می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، روز دوشنبه 27 مرداد 99، ولی جهانی معاون میراث فرهنگی اداره کل گیلان با اعلام فراخوان واگذاری مجموعه تاریخی بندر کیاشهر تشریح کرد: این فراخوان برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری و مشارکت بخش غیردولتی نسبت به راه اندازی پروژه مجموعه گردشگری، آموزشی، فرهنگی و مالی شهر موزه ملی خاویار ایران در مجموعه تاریخی بندر کیاشهر صورت گرفته است.

او با اشاره به قدمت 150 ساله مجموعه تاریخی بندر کیاشهر تاکید نمود: این مجموعه تاریخی در شهر کیاشهر واقع شده است که به عنوان یک مجموعه و 12 بنای تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است که معرف پیشینه صنعت شیلات و ماهیان خاویاری است، از ظرفیت مناسبی برای ایجاد قطب گردشگری، شکوفایی فرهنگی در سطح منطقه، رونق اقتصاد محلی، افزایش درآمدزایی و ایجاد شرایط مناسب برای محققان و پژوهشگران در زمینه این صنعت برخوردار است.

جهانی ادامه داد: مساحت این مجموعه هشت هکتار است و تحت مالکیت شرکت مادر تخصصی ماهیان خاویاری واقع شده است. در یکسال گذشته جلسات متعددی با مسئولین شرکت مادر تخصصی ماهیان خاویاری، رییس دادگستری گیلان و معاون شورای حفظ بیت المال در مورد ساماندهی این مجموعه برگزار گردید که در نتیجه منجر به این شد که این مجموعه تاریخی بر اساس ضوابط میراث فرهنگی برای رونق گردشگری به بخش خصوصی واگذار گردد.

معاون میراث فرهنگی گیلان با تاکید بر اهداف پروژه، مشارکت در راه اندازی و بهره برداری گفت: شهر موزه خاویار، اقامتگاه بوم گردی، مرکز تجاری ملی و بین المللی و بورس خاویار، مرکز فرهنگی تفریحی، رستوران و آداب پذیرایی خاویار از کارکردهای پیشنهادی برای این مجموعه هستند.

او با بیان این که مهلت ارسال مدارک، اسناد، کاربرگ های فراخوان مشارکت و طرح های تجاری و طرح عملیاتی و اجرایی تا روز 12 شهریور 99 خواهد بود، اضافه کرد: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اسناد به وب سایت شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی به آدرس www.agriservices.ir مراجعه نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 656

به "شهر موزه خاویار در مجموعه تاریخی شیلات کیاشهر راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر موزه خاویار در مجموعه تاریخی شیلات کیاشهر راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید