عکس ، راز خالکوبی های عجیب بر بدن مومیایی های زنان باستان !

به گزارش بازی ناتمام، دیجیاتو نوشت: به گفته باستان شناسان، این خالکوبی ها با بس خدای محافظت از زنان و بچه ها در هنگام زایمان ارتباط دارد.

عکس ، راز خالکوبی های عجیب بر بدن مومیایی های زنان باستان !

انجام خالکوبی روی کمر ممکن است یک مد برای اوایل قرن بیست ویکم به نظر برسد که به وسیله افراد مشهور انجام می گردد. با این حال، شواهد باستان شناسی تازهی که از مومیایی های مربوط به مصر باستان کشف شده، نشان می دهد که این عمل درواقع بیش از سه هزار سال قدمت دارد.

دو محقق به نام های آن آستین و مری لیز آرنت، در منطقه ای از یک روستای باستانی به نام دیرالمدینه از زمان پادشاهی نوین مصر (1550 تا 1070 پیش از میلاد) خالکوبی هایی را روی مجسمه هایی از این مکان کشف نموده اند که احتمالاً با بس خدای مصر باستانی (ایزد زناشویی) مرتبط است که از زنان و بچه ها به ویژه در هنگام زایمان محافظت می نموده است.

شواهد کشف شده تازه، از دو مقبره ای به دست آمده که آستین و تیمش در سال 2019 آنالیز نموده اند. بقایای انسانی یکی از قبرها شامل استخوان ران چپ زنی میانسال بود که روی پوست حفظ شده آن، الگوهایی با رنگ سیاه قابل مشاهده است. علائم حک شده شامل تصویری از Bes و یک کاسه می گردد که آیین تطهیر هفته های پس از زایمان مربوط می گردد.

خالکوبی دوم نیز مربوط به یک زن میانسال است که در مقبره ای کشف شده. در این مورد، که تماشا آن با چشم غیرمسلح سخت است، تقاشی بازسازی شده ای از یک چشم حورس و یک تصویر احتمالی از Bes دیده می گردد که تاج پردار بر سر دارد.

خالکوبی روی پایین تنه و پاهای یک زن مصری مومیایی شده

محل کشف خالکوبی های مصر باستان

دیرالمدینه در کرانه غربی رود نیل و روبه روی سایت باستانی اقصر (Luxor) قرار گرفته است. ابتدای سال 1992 و تقریباً زمانی که مقبره پادشاه توت عنخ آمون پیدا شد، این مکان به وسیله یک تیم فرانسوی حفاری شد.

این مکان که در دوره پادشاهی تازه به عنوان ست-معات (محل حقیقت) شناخته می شد، یک شهر برنامه ریزی شده بود؛ محله ای بزرگ با خیابان های مستطیلی شکل و ساختمان های مسکونی برای کارگرانی که مسئول ساخت مقبره برای حاکمان مصر بوده اند. مردان روزها برای کار روی مقبره ها می آمدند و زنان و بچه ها در روستای دیرالمدینه زندگی می کردند.

یکی از مهم ترین معینه های این منطقه، گودالی بزرگ است؛ یک زباله دان باستانی پر از فیش حقوقی، رسید و نامه که روی پاپیروس نوشته شده و به باستان شناسان یاری می نماید تا زندگی مردم عادی آن موقع را بهتر درک نمایند.

اما در گودال بزرگ هیچ نشانه ای که به خالکوبی اشاره داشته باشد، مشاهده نشده، بنابراین کشف حداقل شش زن خالکوبی شده در دیرالمدینه شگفت آور است. آستین، نویسنده ارشد این مطالعه و زیست باستان شناس دانشگاه میسوری در سنت لوئیس به Live Science گفت: پیداکردن شواهدی از خالکوبی می تواند نادر و سخت باشد؛ زیرا شما [ابتدا] باید پوست حفظ شده و در معرض دید را پیدا کنید. با توجه به اینکه ما هرگز افراد مومیایی شده را باز نمی کنیم، تنها شانس ما برای پیداکردن خالکوبی زمانی است که غارتگران (با بازکردن مومیایی) پوست را در معرض دید قرار داده باشند و چنین چیزی هزاران سال پس از مرگ یک فرد هنوز برای ما وجود داشته باشد.

به گفته آستین، خالکوبی در دیرالمدینه بیشتر از چیزی که تصور می گردد، رایج است، هرچند معین نیست که در آن دوره این کار تا چه مقدار در سایر نقاط مصر گسترده بوده است. او درنهایت گفت که امیدوار است شواهد بیشتری از خالکوبی پیدا گردد تا متوجه شوند که این کار فقط در این روستا انجام می شده یا بخشی از یک سنت گسترده تر در مصر باستان بوده که هنوز آن را کشف ننموده اند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1401 بروزرسانی: 26 آبان 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1652

به "عکس ، راز خالکوبی های عجیب بر بدن مومیایی های زنان باستان !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، راز خالکوبی های عجیب بر بدن مومیایی های زنان باستان !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید