لفاظی مجدد سفیر انگلیس علیه ایران: تداوم حضور انصارالله در صنعاء به افزایش نفوذ تهران در یمن منجر خواهد شد

به گزارش بازی ناتمام، سفیر انگلیس در یمن در گفت وگو با یک روزنامه سعودی، با ژستی انسان محبت آمیز به تکرار ادعاهای واهی علیه جنبش انصارالله یمن و جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

لفاظی مجدد سفیر انگلیس علیه ایران: تداوم حضور انصارالله در صنعاء به افزایش نفوذ تهران در یمن منجر خواهد شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مایکل آرون سفیر بریتانیا در یمن که بارها به دلیل حمایتش از ائتلاف متجاوز سعودی و دولت مستعفی و فراری عبدربه منصور هادی مورد انتقاد و اعتراض جنبش انصارالله قرار گرفته، در گفت وگو با یک روزنامه سعودی به شرح مواضع و نقطه نظراتش در مورد یمن پرداخت.

وی در همان شروع گفت وگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط علیه جنبش انصارالله یمن و جمهوری اسلامی ایران موضع گرفت و مدعی شد که تداوم حضور انصارالله در صنعاء به افزایش نفوذ ایران در یمن منجر خواهد شد.

آرون در ادامه با ژست دلسوزانه و انسان دوستان برای مردم یمن به آنها درباره خطرهای ادعایی انصارالله برای یمن، هشدار داد و مدعی شد: حوثی ها جامعه یمن را و حتی شیوه های تدریس در مدارس را تغییر می دهند. کنترل دانشگاه ها را به دست می گیرند و آنها را نیز دچار تغییر می نمایند. بچه ها را به جبهه های جنگ می فرستند و دانشجوها را برای تحصیل به قم در ایران می فرستند.

وی در ادامه ادعاهای خود بدون اشاره به فجایعی که تجاوز ائتلاف سعودی برای مردم یمن به ارمغان آورده و نیز سلاح هایی که بریتانیا در اختیار این ائتلاف قرار می دهد، اضافه کرد: این برای جامعه یمن فاجعه است. آنها، [انصارالله] شرایط را در جامعه و کشور یمن تغییر می دهند. با مرور زمان بدون حل مشکل یا توقف جنگ، بازسازی جامعه یمن شروع می گردد و نفوذ ایران در شمال این کشور بیشتر و بیشتر خواهد شد.

سفیر انگلیس در یمن بدون اشاره به اختلافات شدید نواب جنگ یمن در عدن و سایر استان های تحت اشغال ائتلاف سعودی - اماراتی، انفجارهای اخیر فرودگاه عدن، همزمان با ورود کابینه جدید عبدربه منصور هادی در اواخر سال گذشته میلادی را نیز به گردن انصارالله انداخت. در حالی که هیچ سندی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و انصارالله بارها تاکید نموده است که با این انفجارها ارتباطی ندارد.

مایکل آرون مدعی شد که بریتانیا و ایالات متحده آمریکا یقین دارند که انصارالله عامل این انفجارها بود.

وی اضافه کرد: امروز گزینه تداوم جنگ در یمن وجود دارد که سخت است. همچنین گزینه نشستن پشت میز مذاکرات از سوی دیگر، مشابه آنچه که میان دولت [مستعفی] یمن و شورای انتقالی و حتی حوثی ها -که بسیاری از آنها به دنبال صلح و توقف جنگ هستند- روی داد، مطرح است.

مایکل آرون در پاسخ به اینکه بعضی تصور می نمایند که او حامی انصارالله است و خواهان مذاکره با آنها است گفت: بالعکس، من می خواهم که دولت [عبدربه منصور هادی] با قدرت به صنعاء بازگردد و با حوثی ها در قدرت مشارکت کند. ما می خواهیم که رئیس جمهور در صنعاء باشد نه پایتخت موقت یا هر جای دیگر.

سفیر انگلیس که به موضع گیری های مداخله جویانه در یمن معروف است، شرح داد: معتقدم هرگونه توافق با حوثی ها، تغییر جامعه یمنی را که امروز شاهد آن هستیم و در نتیجه نفوذ ایران را متوقف خواهد نمود. معتقدم که نفوذ سعودی بسیار بیشتر و بهتر از ایران است. اما اگر سعودی ها خارج از یمن باشند، بعید است که بتوانند از این نفوذ استفاده نمایند. لذا ما به بازگشت گروه های سیاسی به صنعاء و بازسازی ساختار دولت احتیاج داریم و این خواسته جامعه بین الملل است.

مقامات انصارالله تا به امروز بارها به اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس اعتراض نموده اند و گفته اند تمام دنیا می داند که حمله عربستان و امارات به یمن و محاصره آن بر اساس دستور آمریکا و انگلیس بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 990

به "لفاظی مجدد سفیر انگلیس علیه ایران: تداوم حضور انصارالله در صنعاء به افزایش نفوذ تهران در یمن منجر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لفاظی مجدد سفیر انگلیس علیه ایران: تداوم حضور انصارالله در صنعاء به افزایش نفوذ تهران در یمن منجر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید