نمای آجری قرار است جایگزین نمای گچی خانه موزه مقدم گردد

به گزارش بازی ناتمام، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارش های منتشر شده، نمای آجری قرار است جایگزین نمای گچی خانه موزه مقدم گردد.

نمای آجری قرار است جایگزین نمای گچی خانه موزه مقدم گردد
بیشتر بخوانیدخانه و موزه مقدم | زیباترین خانه تهران

روابط عمومی اداره موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران گفت: عملیات حفاظت، بازسازی و زیباسازی نمای دیوار بیرونی خانه موزه مقدم را در راستای رطوبت زدایی این بخش و حذف لایه گچی آسیب دیده، برای جلوگیری از پوسته شدن لایه رنگ و نقاشی دیوارها انجام می دهد.

این پروژه با همکاری معاونت زیباسازی شهرداری منطقه 11 تهران درحال اجراست.

روابط عمومی اداره موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران بعلاوه درباره تغییراتی که قرار است در بخشی از نمای بیرونی این خانه اتفاق بیفتد، شرح داد: کمیته های تخصص با حضور مدیران و کارشناسان بخش حفاظت و بازسازی خانه موزه مقدم و بعلاوه کارشناسان و معاون زیباسازی شهرداری منطقه 11 تشکیل شد که پس از آنالیز شیوه های مختلف نماسازی و تمام جوانب دوام، زیبایی و مسائل حفاظتی به منظور تناسب نمای بیرونی با معماری و فضاهای داخلی موزه، نمای آجری جایگزین نمای گچی خواهد شد.

محسن مقدم از شاگردان استاد کمال الملک، باستان شناس و از بنیان گذاران دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و بعلاوه استاد ممتاز این دانشگاه بود که از شناخته ترین آثار او لوگو دانشگاه تهران است که با الهام از تاریخ و فرهنگ کهن ایران طراحی کرد. مقدم جز اولین ایرانی هایی است که توانست نشان لژیون دونور با درجه اوفیسیه از طرف شارل دو گل، رئیس جمهور فرانسه را دریافت کند.

محسن مقدم در سال 1366 از دنیا رفت و پس از مرگ همسرش سلما، در سال 1369 مدیریت موزه مقدم به دانشگاه تهران سپرده شد.

از ویژگی های خاص این خانه، همگون بودن نسبی فضای معماری با آثار تاریخی موجود در آن است.

در دهه 40 خورشیدی پروفسور آرتور پوپ، تاریخدان آمریکایی در مقاله ای با عنوان آنالیز هنرهای ایران در مجله سپید و سیاه خانه مقدم را یکی از گرانبهاترین خانه های دنیا بواسطه اشیای تاریخی و آثار هنری ارزشمند داخلش معرفی کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1417

به "نمای آجری قرار است جایگزین نمای گچی خانه موزه مقدم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمای آجری قرار است جایگزین نمای گچی خانه موزه مقدم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید