مراکز مثبت زندگی خدمت رسانی CBR را در اقصی نقاط کشور تسهیل می دهد

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، توزیع عادلانه خدمات را یکی از نکات مثبت مراکز مثبت زندگی برشمرد و گفت اکنون خدمات CBR برای مددجویان روستایی انجام می شود اما با راه اندازی این مراکز، خدمت رسانی در اقصی نقاط کشور و در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرها نیز تسهیل می شود.

مراکز مثبت زندگی خدمت رسانی CBR را در اقصی نقاط کشور تسهیل می دهد

به گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی، محمد نفریه درخصوص سابقه تشکیل مراکز +زندگی در بهزیستی، گفت: تشکیل یک شبکه منسجم خدمات رسانی، اقدامی است که سال ها مدنظر بهزیستی بوده است؛ در سال های گذشته مجتمع های مختلف رفاهی اجتماعی و توانبخشی وجود داشت اما طی اقدامی نام این مجتمع ها به مرکز بهزیستی شهری و روستایی تغییر پیدا کرد و در ادامه نیز به تفکیک مراکز حوزه توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی شکل گرفت.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، افزود: حدود 14سال قبل مجدد برای توسعه مجتمع های خدمات بهزیستی از طریق بخش غیردولتی اقدام شد. در آن زمان به بیش از یکهزار مرکز مجوز داده شد اما چون متولی خاصی در بهزیستی نداشت و بودجه مشخصی برای آن درنظر گرفته نشد، این تلاش به خاتمه نرسید.

وی با اشاره به موافقت رئیس وقت سازمان بهزیستی کشوراز راه اندازی مراکز +زندگی در سراسر کشور در سال جاری خبر داد و گفت: این مراکز یک شبکه گسترده خدماتی در کشور را برای بهزیستی ایجاد می کند بطوری که در شهرها و روستاها به شکل منطقه بندی شده، در کوتاه ترین زمان و نزدیک ترین مکان به محل زندگی مددجویان و افراد دارای معلولیت خدمات در دسترس است و در بسترIT درخواست ها ثبت و ارجاع می شوند.

نفریه با بیان اینکه الکترونیکی شدن و حضور در فضای مجازی از رویکردهای نوینی است که برای تمام خدمات پیش بینی شده است، شرح داد: به این صورت تا به هیچ عنوان پرونده کاغذی وجود نخواهد داشت و تمام داده ها در بستر اینترنت و الکترونیکی می باشد که این امر دسترسی به خدمات را به ویژه برای افراد دارای معلولیت، تسهیل می کند؛ چراکه عدم مناسب سازی فضای شهری باعث می شود که افراد دارای معلولیت نتوانند به راحتی از محل استقرار خود خارج شوند و برای دریافت خدمات به مکان های از پیش مشخص شده مراجعه کنند.

به گفته معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افراد دارای معلولیت با دسترسی به یک گوشی همراه هوشمند، تبلت یا کامپیوتر می توانند ارتباط خود را به راحتی با مراکز +زندگی برقرار و درخواست خود را ثبت کنند تا مددکاران در محل آنها حاضر شده و پرونده را تشکیل دهند.

وی توزیع عادلانه خدمات را یکی از نکات مثبت مراکز +زندگی برشمرد و گفت: در حال حاضر خدمات CBR برای مددجویان روستایی انجام می شود اما با راه اندازی این مراکز، خدمت رسانی در اقصی نقاط کشور و در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرها نیز تسهیل می شود.

نفریه در انتها با اشاره به تاکید رئیس سازمان بهزیستی کشور بر لزوم دسترس پذیری مراکز +زندگی برای تمامی افراد بالاخص جامعه هدف، یادآور شد: امیدواریم با توجه به مناسب سازی مکان این مراکز، بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات بهتری ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1012

به "مراکز مثبت زندگی خدمت رسانی CBR را در اقصی نقاط کشور تسهیل می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز مثبت زندگی خدمت رسانی CBR را در اقصی نقاط کشور تسهیل می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید