مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟ مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟

به گزارش بازی ناتمام، رئیس مرکز تحقیقات لیزر پزشکی ایران بیان کرد: لیزر هم یک نوع از امواج الکترومغناطیس است و در بخش پوست مانند زیبایی، برداشتن موهای زاید و خال، لیزرهای جراحی، کندگی و تخریبی و لیزرهای تراپیوتیک یا لیزرهای درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟ مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟

مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیتوته رئیس مرکز تحقیقات لیزر پزشکی ایران اعلام کرد: لیزر هم یک نوع از امواج الکترومغناطیس است و در بخش پوست مانند زیبایی، برداشتن موهای زاید و خال، لیزرهای جراحی، کندگی و تخریبی و لیزرهای تراپیوتیک یا لیزرهای درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

فکر آزاد با اشاره به اینکه بسیاری از افراد علاقه مند به زیبایی با لیزر، نگرانی زیادی در خصوص آسیب رساندن آن در ناحیه زیر بغل و غدد لنفاوی دارند، گفت: احتمال این خطر بسیار کم است و تا به امروز در مقالات ارائه شده در جهان این مورد گزارش نشده است.

رئیس مرکز تحقیقات لیزر پزشکی ایران با بیان اینکه غدد لنفاوی حساس تر از ناحیه تناسلی در مردان و زنان است، گفت: ممکن است لیزرهای زیبایی پوست برای غدد لنفاوی زیر بغل و در خانم های باردار خطرناک باشد که با در نظر دریافت این احتمال و به دلیل ضروری نبودن در این افراد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه در ایران لیزر در بیماران مبتلا به سرطان استفاده نمی شود، اظهار کرد: به دلیل اینکه دانش ما برای کاربرد لیزر در پزشکی بسیار اندک است جانب احتیاط را رعایت می کنیم، در حالی که اخیرا در آمریکا از آن به عنوان درمان های پشتیبانی در بیماران سرطانی استفاده می کنند.

انواع پوست و نحوه مراقبت از آنها

برای اینکه ماسکها روی پوست بهتر تاثیر بگذارند

ممکن است لیزرهای زیبایی پوست برای غدد لنفاوی زیر بغل و در خانم های باردار خطرناک باشد

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شرح داد: افرادی که شیمی درمانی یا رادیوتراپی ناحیه سر و گردن انجام می دهند دچار زخم های آزاردهنده داخل دهان می شوند که لیزر به عنوان یک پروتکل کمکی برای کاهش درد و سوزش زخم ها مورد استفاده قرار می گیرد تا بیمار قادر به غذاخوردن باشند.

فکر آزاد ضمن پیشنهاد استفاده از لیزرتراپی بعد از شیمی درمانی یا رادیوتراپی به عنوان اقدام پیشگیرانه گفت: در این صورت زخم های داخل دهان در این افراد کمتر اتفاق خواهد افتاد، اما باز هم تاکید بر این است که اگر از وجود غده ای در قسمتی از بدن باخبر هستید از لیزر استفاده نکنید.

رئیس انجمن علمی لیزر پزشکی ایران ادامه داد: به طور کلی لیزر هم یک نوع از امواج الکترومغناطیس است و در بخش پوست مانند زیبایی، برداشتن موهای زاید و خال، لیزرهای جراحی، کندگی و تخریبی و لیزرهای تراپیوتیک یا لیزرهای درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی به لیزرهایی که در ناحیه پوست برای برداشتن موهای زائد استفاده می شود، اشاره و شرح داد: طبیعتا دامنه نفوذ این نوع لیزر در همان ناحیه است که به اندازه درم(میان پوست) یا اپیدرم(روی پوست) و تا جایی که مولکول های مو وجود دارد نفوذ می کند و بعد از آن به قدری کم می شود که حتی قدرت گرمایش هم ندارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 734

به "مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟ مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟ مزایا و عوارض لیزر پوست چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید