موزه فسیل در خراسان جنوبی راه اندازی می شود

به گزارش بازی ناتمام، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه به زودی تعداد موزه های استان به 15 موره افزایش می یابد گفت: به زودی خانه فروتنی بیرجند تبدیل به موزه فسیل یکی از بزرگترین موزه های فسیل کشور می شود.

موزه فسیل در خراسان جنوبی راه اندازی می شود

به گزارش بازی ناتمام از بیرجند، علی شریعتی منش، عصر امروز در کارگروه پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد خراسان جنوبی گفت: در بافت تاریخی شهر بیرجند مسائلی وجود داشته که برخی از این مسائل با همکاری مردم و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی حل شد.

وی با بیان اینکه با مشارکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی خانه های مردم در برخی نقاط شهر مرمت شد، اضافه کرد: راستا اصلی خیابان منتظری بیرجند که دچار مسائلی بود، کف سازی شده است.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: این اداره کل برخی از خانه های قدیمی شهر بیرجند که در آستانه فراموش شدن بود را تبدیل به مکانهای مختلفی کرده است و می توان به خانه پردلی بیرجند اشاره کرد که این خانه مرکز صنایع دستی برای بانوان شده است.

شریعتی منش اضافه کرد:به زودی خانه فروتنی بیرجند تبدیل به یکی از بزرگترین موزه های فسیل در کشور می شود که این موزه با همکاری میراث فرهنگ، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی و بخش خصوصی راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه فرایند مرمت و بهسازی در برنامه های میراث فرهنگی واقع شده است، گفت: با راه اندازی موزه فسیل در بیرجند تعداد موزه های خراسان جنوبی به 15 موزه می رسد.

نماینده اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: طرح کاداستر یکی از طرح های مفید است که اگر تکمیل شود کمک بزرگی به ما می کند تا بتوانیم سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه نشینی را کنترل کنیم.

کمال زاده اضافه کرد: اگر طرح کاداستر تکمیل و اطلاعات آن در اختیار دیگر دستگاه ها قرار گیرد در پیگیری مسائلی که سبب سکونتگاه های غیررسمی می شود، کمک بزرگی خواهد بود.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 277

به "موزه فسیل در خراسان جنوبی راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه فسیل در خراسان جنوبی راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید