نیروگاه بوشهر تا دو روز آینده وارد مدار می گردد

به گزارش بازی ناتمام، رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه خارج شدن نیروگاه هسته ای بوشهر به علت مسائل فنی بود، گفت: این موضوع تقریبا حل شده و نیروگاه ظرف دو سه روز آینده وارد مدار می گردد.

نیروگاه بوشهر تا دو روز آینده وارد مدار می گردد

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر صالحی با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال تأمین سوخت تازه نیروگاه بوشهر هستیم و منابع اقتصادی آن هم در حال تأمین است و وزارت نیرو هم بدهی خود به سازمان را پرداخت کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی یادآورشدک امروز هم بانک مرکزی دستور دادند که حواله پرداخت سوخت تازه نیروگاه به روسیه با سرعت بیشتری انجام گردد.

صالحی گفت: سوخت فعلی نیروگاه بوشهر تا دو سه ماه آینده به انتها می رسد و ما سوخت تازه را بارگذاری خواهیم کرد و با بازگشت نیروگاه هسته ای به مدار فراوری، هزار مگاوات به فراوری برق کشور مجدد اضافه خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر، به منظور برطرف ایراد فنی مشاهده شده در ژنراتور نیروگاه و پس از انجام هماهنگی لازم با شبکه برق سراسری کشور در روز آدینه، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از ساعت 8 شب روز شنبه آغاز به کاهش قدرت نمود و در ساعات اولیه صبح یکشنبه موقتاً از مدار فراوری برق خارج شد.

نیروگاه اتمی بوشهر به اسم اولین تجربه استفاده از نیروگاه های هسته ای 1000 مگاواتی در کشور و منطقه، هم اکنون به وسیله نیروهای متخصص ایرانی بهره برداری می گردد و تا به امروز بیش از 48500 میلیون کیلووات ساعت برق فراوری و به شبکه برق تحویل داده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1214

به "نیروگاه بوشهر تا دو روز آینده وارد مدار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروگاه بوشهر تا دو روز آینده وارد مدار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید