هکرها همچنان از شرکت های آمریکایی باج می گیرند ، پرداخت باج با بیت کوین

به گزارش بازی ناتمام، منابع مطلع فاش کردند که شرکت JBS آمریکا اخیرا مجبور شده چندین میلیون دلار به بیت کوین به اسم باج به هکرهای سایبری پرداخت کند.

هکرها همچنان از شرکت های آمریکایی باج می گیرند ، پرداخت باج با بیت کوین

به گزارش خبرنگاران، یک منبع مطلع فاش کرد که JBS آمریکا اخیراً 11 میلیون دلار بیت کوین به یک گروه هکرها که به سامانه های عملیاتی این شرکت کشتارگاهی حمله نموده بودند به اسم باج پرداخت نموده است.

شرکت JBS آمریکا در اصل یک شرکت فراوری و بسته بندی گوشت قرمز و سفید است که در آمریکا فعالیت گسترده ای دارد و در واقع عظیم ترین شرکت عرضه گوشت سفید و قرمز در آمریکا به تعداد می رود.

آندره نوگوئرا، مدیر بخش آمریکای JBS فاش نموده است که این اندازه بیت کوین به خاطر خلاص شدن از شر حمله سایبری پرداخت شده که فعالیت تجهیزات این شرکت را مختل نموده بود.

وی در این باره گفت که پرداخت این باج به این هکرها بسیار سخت بود، اما ما کار درست را برای خدمت به مصرف نمایندگان انجام داده ایم.

وی گفته که البته واحد فناوری این شرکت هشدار داده که ممکن است دوباره هکرها حمله نمایند.

نوگوئرا می گوید: ما فکر نمی کردیم که با چنین خطری روبرو شویم.

گفته می گردد که نام گروه حمله نماینده به تاسیسات JBS رویل گروپ بوده و مقامات JBS موضوع پرداخت باج به آنها را به مقامات فدرال گزارش نموده اند.

حدود 10 روز پیش بود که نخستین بار شرکت JBS گفت که مورد حمله سایبری قرار گرفته و تا 4 روز بعد از آن فعالیت این شرکت مختل شده بود. طی یک ماه گذشته این دومین بار است که شرکت های آمریکایی مجبور می شوند به خاطر حملات سایبری به هکرها باج پرداخت نمایند و هر دو باج پرداخت شده به بیت کوین اجرا شده است.

قبل از JBS، شبکه خط لوله انتقال سوخت کلونیال در آمریکا مورد حمله قرار گرفته بود و آنها هم مجبور شدند 5 میلیون دلار به هکرها پرداخت نمایند تا بالاخره بعد از حدود یک هفته دوباره فعالیت سامانه هایشان از سر گرفته گردد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1194

به "هکرها همچنان از شرکت های آمریکایی باج می گیرند ، پرداخت باج با بیت کوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکرها همچنان از شرکت های آمریکایی باج می گیرند ، پرداخت باج با بیت کوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید