چرا باید در محل کار از زیرپایی استفاده کرد

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - علاوه بر میز و جایگاه مناسب، استفاده از زیرپایی استاندارد در محل کار هم از ضروریات است.

چرا باید در محل کار از زیرپایی استفاده کرد

وجود مطالب زیاد راجع به اهمیت میز و جایگاه برای سلامت فرد در طول زمان کار بیشتر ما را وادار کرده است در هنگام خرید وسایل اداری به جایگاه های استاندارد و میزهای قابل تنظیم اهمیت دوچندان بدهیم. هرچند در هنگام کار و در حالی که در مغز ما توفانی از افکار در جریان است که ثمره آن را از طریق نوک انگشتان به صفحه کلید منتقل می کنیم، ممکن است به راحتی فراموش کنیم که پاهایمان زیر میز چه می کنند اما اگر از پاها به درستی حمایت نشود، ممکن است به گردش خون ما آسیب وارد و باعث مسائل سلامت در طولانی مدت شود. به همین دلیل در این مطلب توضیح می دهیم چرا باید همراه با جایگاه ارگونومیک از سفارش زیرپایی استاندارد غافل نشد؟

شرایط ایده آل چیست؟

شرایط و نحوه استراحت پاها هم در صاف نشستن و هم در نگه داشتن تعادل بدن و تنفس بدن مان نقش دارد. برای این که از یک جایگاه ارگونومیک حداکثر بهره را ببریم، باید پاها صاف روی آن قرار گیرد، این کار با کاهش فشار روی کمر و کاهش تورم و رگ های واریسی به بهبود گردش خون کمک می کند.

گونه ای هم از زیرپایی متحرک وجود دارد که می توان با آن پاها را در طول مدت کار تکان داد، محرک بودن پاها باعث جریان خون و مانع از خستگی می شود. تحقیقات دانشمندان امریکایی نشان داده است افرادی که از زیرپایی استفاده می کنند، می توانند در زندگی روزمره بهتر عمل کنند. در این مطالعه، استفاده از زیرپایی به کاهش کمردرد و بهبود تحرک بالاتنه کمک می کند. به عبارت دیگر، یک زیرپایی باعث بازدهی بیشتر در کار هم می شود .این وسیله پاها را به صورت حالتی خنثی نگه می دارد که باعث شرایط بهتر شانه ها، پشت و باسن می شود. این بهبود شرایط به مرور به شما کمک می کند آرام، هوشیار و پاسخ گو بمانید.

زیرپایی های متحرک

در حالی که یک زیرپایی ثابت پاها را در موقعیت ایده آل نگه می دارد تا از شرایط مناسب بالایی بدن پشتیبانی کند، یک زیرپایی متحرک کمک می کند تمرینات ساده پا را روی آن انجام دهید و از حرکت زیرپایی برای کمک به کشش استفاده کنید. گونه دیگری از این زیرپایی ها، زیرپایی نوع گهواره ای هستند، با ویژگی که به آرامی پاها را در حین کار ماساژ می دهد.

داشتن گردش خون بهتر

تنظیم زیرپایی ها با زاویه مناسب،گردش خون را تقویت می کند. در یک مطالعه که شامل کارکنان یک دفتر بود، زاویه زیرپایی مستقیماً با تورم در پاها و مچ پا مرتبط بود. محققان دریافتند هنگامی که پاها در شرایط خیلی صاف مانند حالت عادی بر روی زمین یا خیلی شیب دار باشند، به دلیل این که خون اکسیژن کمتری به انگشتان پا می رساند، متورم می شوند. این تحقیقات همچنین نشان داده است که زیرپایی های متحرک، با توانایی خود در تشویق حرکت در طول روز، گردش خون پایین بدن را به طور قابل توجهی افزایش می دهند.

زاویه مناسب

زاویه ایده آل برای زیرپایی در هر فرد فرق دارد. زاویه استاندارد یک زیرپایی زاویه ای بین 15 تا 30 درجه، بسته به راحتی فرد است، بنابراین، در این جا یک نکته کوچک وجود دارد، آن هم این که مطمئن شوید که یک زیرپایی قابل تنظیم انتخاب می کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1443

به "چرا باید در محل کار از زیرپایی استفاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید در محل کار از زیرپایی استفاده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید