کشف بیش از 70 هزار ماینر در کشور

به گزارش بازی ناتمام، رییس پلیس امنیت مالی ناجا از کشف بیش از 70 هزار دستگاه ماینر در کشور اطلاع داد.

کشف بیش از 70 هزار ماینر در کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا مقیمی، درباره برخورد پلیس با استخراج غیرقانونی رمز ارزها، گفت: در خصوص دستگاه های ماینر یا همان استخراج رمز ارزها باید بگویم که این دستگاه ها قاچاق هستند و علاوه بر آن استفاده غیرمجاز آنها از صنعت برق کشور را داریم که تبعات سویی در حوزه های مالی و اجتماعی درپی دارد که قطع برق هم جزوی از این تبعات است. از این رو پلیس با این موارد برخورد می نماید.

وی با بیان اینکه از ابتدای گسترش رمز ارزها در دنیا و به تبع آن در کشورمان تا به امروز نزدیک به 72 هزار دستگاه ماینر در کشور کشف و ضبط شده است، گفت: از ابتدای سال جاری حدود 3000 دستگاه ماینر کشف و ضبط شده که ما این موارد را به حوزه های مربوطه تحویل داده و با متخلفان نیز برخورد شده است.

وی با بیان اینکه استخراج رمز ارزها در سه قسمت خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی انجام می گردد، گفت: پلیس با این موارد برخورد قانونی خواهد داشت و طی این مدت افرادی هم به دلیل ارتکاب همین اقدامات مجرمانه دستگیر شده اند.

رییس پلیس امنیت مالی ناجا با اشاره به قاچاق بودن دستگاه های ماینر، گفت: دستگاه های استخراج رمز ارز نو نیستند و به صورت دست دوم و به عنوان دستگاه خارج از استفاده وارد کشور می شوند. طبیعی است که چنین دستگاه هایی عمر مفید خود را طی نموده و عملکرد مثبتی ندارند. علاوه بر آن هزینه بری و برق بیشتری هم مصرف می نمایند.

مقیمی با بیان اینکه برخی از سازمان و دستگاه ها نیز در این زمینه فعال هستند، گفت: ما اخبار این ها را داریم و باید با این ها برخورد گردد.

وی در خصوص استخراج مجاز نیز گفت: برخی ها مجوز گرفته اند، یعنی برقشان را هم خودشان فراوری می نمایند و برای تامین برق، باری به شبکه های سراسری وارد نمی نمایند. این موارد در فضاهایی که ایجاد نموده اند در حال فعالیت هستند. پلیس با موارد غیرقانونی برخورد می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1155

به "کشف بیش از 70 هزار ماینر در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بیش از 70 هزار ماینر در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید