باور هایی درباره استفاده از کرم ضد آفتاب برای بچه ها

به گزارش بازی ناتمام، سوختگی پوست بچه ها بر اثر آفتاب، آسیب های جدی به پوست آن ها می زند که گاهی تا بزرگ سالی هم درمان نمی شود.

باور هایی درباره استفاده از کرم ضد آفتاب برای بچه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از خراسان، با توجه به این که پوست بچه ها از پوست بزرگ سالان بسیار حساس تر است، باید مراقبت های بیشتری همراه با اطلاعات کاربردی صورت بگیرد. از این رو باور های نادرستی هم درباره مصرف ضد آفتاب برای بچه ها وجود دارد که در این مطلب قصد داریم این باور ها را توضیح دهیم؛ همراه ما باشید.

بچه ها نیازی به ضدآفتاب ندارند چراکه پوست شان دایم در حال بازسازی است

سوختگی پوست بچه ها بر اثر آفتاب، آسیب های جدی به پوست آن ها می زند که گاهی تا بزرگ سالی هم درمان نمی شود. اگر از کودکی به پوست فرزندان مان توجه کنیم، در بزرگ سالی پوستی سالم خواهند داشت.

پوست کودک با SPF بالا در امان است

این موضوع یکی دیگر از باور های نادرست است. SPF یک نشانگر زمان است یعنی بعد از استفاده از کرم ضد آفتاب با درصد SPF معلوم کودک ما چه مدتی می تواند در برابر آفتاب باشد. به عنوان مثال اگریک کرم ضد آفتاب با SPF10 روی پوست کودک بمالید، او حدود 50 دقیقه می تواند در برابر آفتاب بماند و بعد از آن احتمال آفتاب سوختگی وجود دارد. موضوع مهم تر این است که بدانید استفاده از کرم ضد آفتاب به معنای ماندن زیر آفتاب تند تابستان آن هم به مدت طولانی نیست. یادتان باشد کرمی که استفاده می کنید باید دستکم 30 SPF داشته باشد و هر دو ساعت یک بار تجدید شود.

میزان محافظتی که از پوست کودک می کنم، دقیقا معادل SPF نوشته شده روی کرم است

مقدار محافظت از پوست کودک بستگی به حجم کرمی دارد که شما به پوست می زنید؛ اگر به اندازه لازم کرم را به صورت کودک نمالید، نتیجه دلخواه حاصل نمی شود. ممکن است روی کرم نوشته شده باشد30 SPF، اما اگر کرم را به اندازه لازم استفاده نکنید، این مقدار محافظت به دست نمی آید و ممکن است شما معادل یک کرم ضد آفتاب با 20 SPF یا 10 پوست فرزندتان را در مقابل آفتاب ایمن کرده باشید. یک راه خوب برای پی بردن به این که ضد آفتاب را به میزان کافی روی پوست زده اید یا نه، آن است که وقتی مقدار دیگری ضد آفتاب روی پوست می مالید، آن را جذب نمی کند.

ضد آفتاب خودمان برای کودک خوب است.

چون پوست بچه ها حساس و نازک است، باید محصولاتی کاملا ایمن استفاده کنند و کرم ضد آفتابی که برای شان استفاده می شود، باید خصوصیاتی داشته باشد که در بزرگ سالان الزامی نیست. مثلا کرم ضد آفتاب کودک حتما باید هایپوآلرژنیک باشد یعنی این که عاری از مواد آلرژی زا باشد. بهتر است ضد آفتاب کودک بدون اسانس باشد، زیرا اسانس ها اغلب حساسیت زا هستند.

در روز های ابری نیازی به ضد آفتاب زدن برای کودک نیست

بیش از 80 درصد اشعه UV خورشید در روز های ابری به زمین می تابد و مانند روز های آفتابی باید از پوست کودک محافظت کامل با ضدآفتاب داشته باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 892

به "باور هایی درباره استفاده از کرم ضد آفتاب برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باور هایی درباره استفاده از کرم ضد آفتاب برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید